DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
....İlginç Hayvan Türleri ....
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
219
Cevap
0
Favori
174.185
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Kültür ve Tarih >> ....İlginç Hayvan Türleri ....
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      51 Mesaj
      06 Haziran 2008 16:31:49
      köpek gibi kurbağa
      |
      |

• Binbaşı
      1160 Mesaj
      06 Haziran 2008 21:51:13
      Paylaşımınız için teşekkür ederim güzel bilgiler.
      |
      |

☻ AMD Athlon 64 3000+ AM2 ☻Kingston 512 MB DDR2 533 MHZ RAM ☻Samsung SpinPoint 1TB HDD ☻Bi klavye bi mause ☻Tüplü Monitör ☻Ekran Kartı Yok(Onboard) ☻Hoparlör Yok ☻Kasmadan oynayabildiğim oyunlar : Hearts, Solitarie, Mayın Tarlası bide paintte resim çizebiliyom okadar.
    • Teğmen
      209 Mesaj
      06 Haziran 2008 23:38:34
      quote:

Orjinalden alıntı: felsefika

Alıntıları Göster

yanlız bunlara cıtten hasta oldum. superler.

bunun aynisindan vardi bende
      |
      |

seni bulmam icin beni uzaga attin
      alemi benim,beni kendin icin yarattin...
    • Çavuş
      91 Mesaj
      07 Haziran 2008 14:21:59
      uçan balık çok acayipti ya
      |
      |

• Binbaşı
      1969 Mesaj
      07 Haziran 2008 15:09:27
      quote:

Orjinalden alıntı: Kido

uçan balık çok acayipti ya

Çorbası güzel olur
      |
      |

hala sokaklarda mızıka çalıyoruz.
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Haziran 2008 03:45:47
      köpek boyutlarında kurbağa ilginç
      |
      |

Kusura bakmayın ancak açtığınız konuya yorum yapmayan herkese küfür edip, sonra da "egolara kurban gitti" demeniz hiç de mantıklı değil. 7 gün ceza aldığınıza bile şükretmeniz lazım

DH'yi seviyorum!!!
    • Yarbay
      2880 Mesaj
      24 Haziran 2008 13:21:17 Konu Sahibi
      Çıplaksolungaçlılar

Çıplaksolungaçlılar, savunmayı sanata dönüştürüyor.

Çıplaksolungaçlılar yaşamları boyunca yeni doğmuş bir bebek gibi kaygan ve çıplak, öylece sürünüp gider. Salyangozların akrabası olan bu hayvanların ataları milyonlarca yıl önce kabuklarını silkip atmış; geriye sadece, dünya genelinde okyanus tabanlarında ve mercan kitlelerinde bıraktıkları sümüksü izlerin üzerinde kayan deri, kas ve organlar kalmıştır.

Sığ kumluklardan ve resiflerden, derinliği bir kilometreyi aşan karanlık deniz tabanına kadar görülen çıplaksolungaçlılar hem sıcak, hem soğuk sularda, hatta fokurdayan derin deniz bacaları civarında bile yaşar. Karındanbacaklılar sınıfının -ve daha geniş anlamda yumuşakçalar şubesinin- üyesi olan, çoğunlukla parmak büyüklüğündeki bu küçük yaratıklar, korunmasız bir şekilde yaşarlar; solungaçları sırtlarında püsküller oluşturur. (Çıplak solungaçları onları diğer deniz sümüklüböceklerinden ayırır.) Akıntılı sularda kaslı ayak bağlantılarını bırakarak yuvarlanabilmelerine ve hatta bir kaçının da yüzebilmesine rağmen acele ettikleri pek görülmez...

Peki, doymak bilmez yırtıcıların cirit attığı yaşam alanlarında çıplaksolungaçlılar neden bir mangal partisindeki karidesler gibi yenilip yutulmuyor? Anlaşılan o ki, bilinen 3 bini aşkın çıplaksolungaçlı türü kendini iyi savunacak özelliklere sahip. Derilerinin kalın, yamru yumru ve sert pütürlü olmasıyla yetinmemiş, ayrıca ailenin diğer üyelerinin sahip olduğu kabuğu bırakıp, yerine daha hafif silahlar -zehirli salgılar ve yakıcı hücreler- edinmişler. Birkaçı kendi zehirini üretse de çoğu bunu yediği yiyeceklerden elde ediyor. Örneğin, zehirli süngerlerle beslenen türler tahriş edici bileşikleri kendi bedenlerinde değişime uğratıp depoluyor ve rahatsız edildiklerinde bunları deri hücrelerinden ya da salgı bezlerinden salgılıyor. Diğer çıplaksolungaçlılar ise ateş mercanları, anemonlar ve hydroidleri yerken edindikleri nematokistler adı verilen sımsıkı sarılmış yakıcıları içeren kapsülleri biriktiriyor. Yakıcılara karşı bağışıklığı olan bu çıplaksolungaçlılar, çaldıkları silahları kendi üyeleri boyunca yerleştiriyor
      .

|
      |

Büyümeyecektik itiraf et hadi.
    • Yarbay
      2059 Mesaj
      24 Haziran 2008 20:19:43
      Şu renk çeşitliliğine bakın yahu.
      |
      |

• Binbaşı
      1195 Mesaj
      26 Haziran 2008 13:26:05
      merhabalar gerçekten çok güzel bir konu

bnde bir belgeselde gözünden kan fışkırtarak kendini savunan bir kertenkele görmüştüm gerçekten çok ilginçti. tilki gibi düşmanlarına karşı beklenmedik bir anda kan fışkırtarak düşmanından kurtulmasını sağlıyordu. ancak ilk atışta isabet ettiremez ya da düşmanı kaçmazsa bunu tekrar tekrar yapıyor ve en sonunda kendi ölümüne neden oluyordu :D

ancak bu hayvanla ilgili bir resim, bilgi vs. bulamadım bulursam koyacağım.
      |
      |

Ignorance is bliss
    • Yarbay
      2880 Mesaj
      26 Haziran 2008 13:42:28 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: .:c:E:E:E:m:.

merhabalar gerçekten çok güzel bir konu

bnde bir belgeselde gözünden kan fışkırtarak kendini savunan bir kertenkele görmüştüm gerçekten çok ilginçti. tilki gibi düşmanlarına karşı beklenmedik bir anda kan fışkırtarak düşmanından kurtulmasını sağlıyordu. ancak ilk atışta isabet ettiremez ya da düşmanı kaçmazsa bunu tekrar tekrar yapıyor ve en sonunda kendi ölümüne neden oluyordu :D

ancak bu hayvanla ilgili bir resim, bilgi vs. bulamadım bulursam koyacağım.

Daha önce duymamıştım ilginç , bir videosunu eklemişler nete .

http://www.interesan.com/video/11587/İlginç_Kertenkele
      |
      |

• Yarbay
      4262 Mesaj
      26 Haziran 2008 14:08:10
      ay ay çok ilginç
      |
      |

he still waiting for god's choice
    • Binbaşı
      1063 Mesaj
      26 Haziran 2008 15:21:07
      Daha önce hiç görmediğim ilginç canlılar gördüm emeği geçen herkese teşekkürler.
      |
      |

• Yüzbaşı
      858 Mesaj
      27 Haziran 2008 00:47:25
      quote:

Orjinalden alıntı: daNGe®

Daha önce hiç görmediğim ilginç canlılar gördüm emeği geçen herkese teşekkürler.

yazıcağım cümlenin aynısını yazmışın +1
      |
      |

Uludağ Üniversitesi
      Elektronik Mühendisliği
    • Yarbay
      4664 Mesaj
      30 Haziran 2008 17:20:07
      ''Denizden babam çıksa yerim'' diyen arkadaşlar! İsterseniz bir daha düşünün

|
      |

• Yarbay
      2545 Mesaj
      30 Haziran 2008 17:49:29
      KARA MAMBA

Kara mamba (Dendroaspis polylepis), elapid türü son derece saldırgan ve zehirli bir yılan türüdür. Anavatanı Afrika olup, dünyanın en büyük ikinci zehirli yılanıdır. Sadece Kral Kobra daha büyüktür. Erişkin kara mambaların ortalama boyu 2,5 metre civarındadır. En büyükleri ise 4,5 metre kadar olabilirler. Kara mambalar isimlerini zeytin yeşiline çalan vücut renklerinden değil, ağızlarının kenarındaki siyah renkten alırlar. Kara mambanın karada yaşayan en hızlı yılan olduğu sanılmaktadır. İddialara göre saatte 20 km. civarı bir hıza ulaşabilir.

Kara Mamba'nın tek bir ısırığı 20-40 civarı insanı öldürmeye yetecek kadar zehir içerir. Gerekli panzehir uygulanmadığı zaman ölüm kesindir. Ölüm oranı yüzde yüz olan tek yılandır. Kara mamba son derece agresif bir yılandır. Kendini tehdit altında hissettiği zaman çoğu yılanın aksine kaçmak yerine saldıracaktır. Kara Mamba saldırı pozisyonu aldığı zaman boynunu düzleştirir, yüksek sesle tıslar ve siyah ağzı ile dişlerini gösterir. Vücudunun üçte biri bir uzaklığa saldırabilir. Bu da yaklaşık olarak 1.20 metreye denk gelmektedir. Bu sayede bir çok yılanın aksine kafa ve vücuda saldırır.

Rahatsız edilmedikleri sürece inlerinde uzun zaman kalırlar. Kara mambalar hem gündüz hem gece aktif olarak avlanan yılanlardır. Kara mamba küçük hayvanları avlarken bir kez ısırır ve geri çekilerek avının felç geçirmesini bekler. Fakat avı bir kuş olduğu zaman ısırır ve avının uçmasına engel olmak için avını bırakmaz.Sizi Afrika da bir fil öldürebilir, bir aslan öldürebilir fakat bunların hiç birinin öldireceği kesin değildir fakat siyah mamba sizi ısırırsa ölümünüz kesin olacaktır.Siyah mamba göğüs den ve yüzden ısırırsa 20 dakika içinde , vücudunuzun başka bir yerinden ısırırsa 4-5 saat arasında ölümünüz gerçekleşir

|
      |

• Yarbay
      2545 Mesaj
      30 Haziran 2008 17:55:28
      1

|
      |

• Yarbay
      3499 Mesaj
      30 Haziran 2008 18:09:50
      Dehşet verici bir yılan. İlk defa Kill Bill'de görmüştüm bu Kara Mamba'yı. Uygulamalı olarak yılan hakkında detaylıca bilgi almıştık.

Bu da pek sevimliymiş

|
      |

• Yarbay
      2880 Mesaj
      01 Temmuz 2008 12:00:43 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

1

Harika bir görüntü , gözlerin canlılığına bakın , dilin kıvrımına, deriye , parlaklığa , renge...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s£stavina -- 1 Temmuz 2008; 12:04:15 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      290 Mesaj
      01 Temmuz 2008 22:24:52
      quote:

Orjinalden alıntı: s£stavina

Alıntıları Göster

Daha önce duymamıştım ilginç , bir videosunu eklemişler nete .

http://www.interesan.com/video/11587/İlginç_Kertenkele

Türevlerini görmüştüm ama bu başar birşey biri bunun gerçek olmadığını söylesin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat_asar -- 1 Temmuz 2008; 23:16:24 >
      |
      |

• Yarbay
      2880 Mesaj
      02 Temmuz 2008 10:54:02 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: murat_asar

Türevlerini görmüştüm ama bu başar birşey biri bunun gerçek olmadığını söylesin .

Gerçek değil : )

Tek atışta vuramazsa kendini korumak amaçlı bunu yineliyor ve sonunda ölüyormuş . Çok ilginç yahu .
      |
      |

Reklamlar
izmir havalimanı transfer
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,358
1.2.122

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.