Şimdi Ara

ilginç fps sorunu. çözümü bulana hediye :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • monster a7 v.73 modelinde aldığım laptoba win10 kurdum bütün driverları yükledim, güncelledim. Playerunknown battlegroundu iyi fps değerlerinde oynuyorum oyunu iyi optimizasyonu olmasa bile. lakin lol ve csgo gibi rahat rahat 180+ fps göreceğim oyunlarda 50-60 arası fps değeri alıyorum en düşük ayarlarda bir de. bütün driverlar yüklü win10 güncel, dvr kapalı, nvdiadan ayarları da yaptım gtx1050yi kullanıyor oyunlarda lakin fps bir türlü istediğim değerlerde değil. çözümü bulamıyorum bulabilen olursa küçük bir armağanım olacaktır :)

• Bütün Windows güncellemeleri yüklendi mi?
  • çözümü bulana laptop u hediye edeceksen uğraşalım
  • V-sync oyun ayarlarında açıksa kapat (csgp da dikey eşitleme olarak geçiyor du yanlış hatırlamıyorsam .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Internetten nvidia önce ayarlar diye aratin sonra deneyin bir de. Uyumluluk modu ile çalıştır yapıp bütün kareleri işaretleyin ve daha önce hangi windowsta kullandığınızı sorarsa 7 yi işaretleyin. Bir de driver 385.96 deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 8 Kasım 2017; 13:0:37 >
  • Merhabalar. Aynı ekran kartına sahip Abra A5 V9 modelimde de aynı sorunu yaşıyorum. Bir çözüm bulabildiniz mi acaba?
  • *Oyunda vsync açıksa kapatın

*Nvidia ayarlarından da vsync'yi kapatın.

*Nvidia ayarlarında gpu seçimini "Yüksek performanslı işlemci" olarak seçin.

Ama eğer fps 60"ı geçmiyorsa kesinlikle vsync ile alakalıdır.

• Son windows güncellemesinden sonra benim cs goda 60 fps ye sabitlendi. oyun içinde ayarı yok nvida ayarlarında cs go optimizasyonuna bakın.

Ama 6 altına düşmüyorum hiç sabit 60 fps siz 50 fps falan demişsiniz o zaman vsync değilde başka bir durum söz konusu olabilir .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.