Şimdi Ara

İletişim Başkanlığı'ndan yeni bina açıklaması: Bin 500 kişi çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 ay
 • Cevaplayan Üyeler 19
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 1 saat 22 dakika
 • Toplam Okunma Süresi 80
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 19
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • mgora (1 mesaj) Redeemertr (1 mesaj) Last Troll Bender (1 mesaj) Qantas (1 mesaj) Turkforce (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (11 mesaj) Mobil (5 mesaj) Mini (3 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> İletişim Başkanlığı'ndan yeni bina açıklaması: Bin 500 kişi çalışıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Teğmen
  200 Mesaj
  Konu Sahibine Özel


  İletişim Başkanlığı'ndan yeni bina açıklaması: Bin 500 kişi çalışıyor


  İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu bina söz konusu haber ve paylaşımlarda iddia edildiğinin aksine İletişim Başkanlığına özel olarak yeni inşa edilen ya da yüksek bedellerle kiralanan bir bina değildir" ifadeleri kullanıldı.
  İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Büyük ve Güçlü Türkiye' hedefine giden yolda atılan tarihi bir adım olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin getirdiği pek çok yeni kazanımdan biri de Cumhurbaşkanlığına bağlı bir kurum olarak İletişim Başkanlığının ihdas edilmesi olmuştur. Türkiye’nin her alanda olduğu gibi ulusal ve uluslararası iletişim alanında da güçlü bir performans sergilemesi gerektiğine inanan Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyoner bakış açısı doğrultusunda, ülkemizin kamusal iletişim stratejisini belirlemek ve yürütmek İletişim Başkanlığı’nın uhdesine verilmiştir" ifadeleri kullanıldı. 


  Açıklamada, "İletişimi milli çıkarlar doğrultusunda stratejik bir bakış açısıyla ele alan İletişim Başkanlığı, ülke markasının itibarını koruyacak ve yükseltecek bir anlayışla ulusal ve uluslararası boyutta çalışmalar gerçekleştirmektedir. Başkanlığımız, ulusal iletişim politikasını yürütmek, devletin iletişiminin koordinasyonunu sağlamak ve söylem birliğini tesis etmek, kamu kurum ve kuruluşlarının kamusal iletişim standartlarını belirlemek, kamu diplomasisi faaliyetlerini yürütmek, milletimiz ile devletimiz arasındaki iletişim akışını yönetmek, etkin ve nitelikli bir medya alanına katkı vermek amacı doğrultusunda birçok faaliyet yürütmektedir" denilerek şunlar kaydedildi:
  'Üç kurumun faaliyetlerinin koordinasyonu İletişim Başkanlığı'na verilmiştir'

  "Büyüyen Misyon, Artan Sorumluluk İki yılı geride bırakan İletişim Başkanlığı, mülga Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığının yerine getirdiği tüm görevleri devralmıştır. Ülkemizin köklü kurumlarından TRT’nin yanı sıra bağlı kuruluşları Basın İlan Kurumu ve Anadolu Ajansı’nın faaliyetlerinin koordinasyonu ve denetimi de yine İletişim Başkanlığı’nın sorumluluğuna verilmiştir.
  İletişim Başkanlığı bu görevlerinin de ötesinde ülkemizin uluslararası camia nezdindeki itibarına zarar verme potansiyeline sahip pek çok konuda proaktif iletişim stratejilerinin üretilmesi, kamu diplomasisi kapsamında Türkiye’nin millî argümanlarının oluşturulması, ekonomik, siyasi, askeri ve teknolojik alanlarda artan gücümüzün iletişim alanına da yansıması yönünde çok kritik bir misyona sahiptir."
  'Bin 500 çalışan hizmet vermektedir'

  "Diğer yandan Başkanlığımız, kamu kurumları ile halkımız arasındaki iletişimi güçlendirmek; vatandaşlarımız ile devletimiz arasındaki bağı perçinleyerek fikri, önerisi, şikâyeti ya da ihtiyacı olan her bir bireyin sesini ilgili kurumlara duyurabilmesine vesile olmak üzere koordinasyon sağlama görevini de üstlenmiştir.
  "İletişimde Güçlü Koordinasyon Milletimiz adına çok kritik görevleri üstlenen İletişim Başkanlığı hâlihazırda merkez teşkilatında 1.000’e, taşra ve yurt dışı teşkilatlarında ise 500’e yakın olmak üzere toplamda 1.500 çalışan ile hizmet sunmaktadır. Başkanlığımızın merkez teşkilatında 8 daire başkanlığı, Türkiye’nin farklı noktalarında 18 bölge müdürlüğü ve yurt dışında 36 basın müşavirliği bulunmaktadır."
  'Kamu kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılması gereği ortaya çıkmıştır'

  "Kamu Kaynaklarının Verimli Kullanımı İletişim Başkanlığı kuruluşundan bu yana, mülga Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün kiraladığı hizmet binalarında faaliyetlerini sürdürmüştür. Mevcut binalar fiziki açıdan yetersiz olduğu gibi kira bedelleri açısından da Başkanlık bütçesine ağır bir yük getirmektedir. Bir yandan bu maddi yükün ortadan kaldırılması, bir yandan da farklı hizmet binalarında görev yapmakta olan personelin tek çatı altında toplanarak kamu kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılması gereği ortaya çıkmıştır.
  Bu doğrultuda, Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle, Başkanlığın bir kamu binasında hizmet vermeyi sürdürmesine karar verilmiştir. 17 Şubat 2020 tarihinde İletişim Başkanlığı’na hizmet binası olarak tahsisi uygun görülen bina, ne yazık ki bazı dijital mecralarda ve haberlerde gerçek dışı yorumlarla dezenformasyon konusu yapılmıştır. Daha önce Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) aitken Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından el konularak Maliye Hazinesine devredilen bu bina, bir süreliğine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından değerlendirilmiş, sonrasında da Başkanlığımızın hizmetine verilmiştir."
  'Yüksek bedellerle kiralanan bir bine değildir'

  "Dolayısıyla bu bina söz konusu haber ve paylaşımlarda iddia edildiğinin aksine İletişim Başkanlığına özel olarak yeni inşa edilen ya da yüksek bedellerle kiralanan bir bina değildir. İletişim Başkanlığını yıpratmaya yönelik art niyetli çabalar beyhude kalmaktan öteye geçemeyecektir. Ülkemizin en genç kurumları arasında yer alan İletişim Başkanlığı yeni hizmet binası ile kamu kaynaklarını verimli kullanma hedefi doğrultusunda kira bedeli yükünden kurtulduğu gibi misyonuna uygun şekilde dinamik bir fiziki ortam ve kimliğe kavuşmuştur.
  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, vatandaşlarımız ile devlet kurumları arasındaki iletişimin güçlendirilmesinde, Türkiye algısının uluslararası kamuoyunda hak ettiği düzeye taşınmasında ve ülke markamızın geleceğinin inşasında üstlendiği önemli sorumlulukları yerine getirirken kamu kaynaklarının kullanımında verimliliği tesis etmek üzere azami hassasiyeti göstermekte; görevini milletimizin teveccühüne layık şekilde başarma gayretiyle, var gücüyle çalışmaya devam etmektedir."


  http://www.patronlardunyasi.com/haber/Iletisim-Baskanligi-ndan-yeni-bina-aciklamasi-Bin-500-kisi-calisiyor/238003
  |
  |
  _____________________________
 • 1500 kişi çalışıyor ise daha fena.

  Dünyada imajımız berbat, ülkede iletişim korkunç.
  Boşa maaş veriyoruz birde yani.

  Hele Anadolu Ajansı gibi seçim sonuçlarını Ak parti kaybetti diye vermeyen bir kurum ile Ak partili arpalığından ibaret TRT'den düzgün kurum gibi bahsedilmesi korkunç. Sanırım ak troll ofisi falan bu.

  Tele 1 de sadece 65 kişi çalışıyor ve ilk 3 te.
  Trt de 8000 kişi çalışıyor ve neredeyse hiç izlenmiyor.

  ülkede verimlilik sıfır.

  Bu ülkenin medyası var, haber ajansları var, telefon internet altyapısı, uydusu var, ptt'si var, kargosu bile var.
  Hala neyi iletemiyorlar ki 1500 kişiyi işe alıp böyle bir bina yapmışlar bak şimdi merak ettim  

 • Yarbay
  8401 Mesaj
  1500 kişi çalışıyor ise daha fena.

  Dünyada imajımız berbat, ülkede iletişim korkunç.
  Boşa maaş veriyoruz birde yani.

  Hele Anadolu Ajansı gibi seçim sonuçlarını Ak parti kaybetti diye vermeyen bir kurum ile Ak partili arpalığından ibaret TRT'den düzgün kurum gibi bahsedilmesi korkunç. Sanırım ak troll ofisi falan bu.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 17 Temmuz 2020; 17:18:19 >
  _____________________________
 • Yarbay
  7006 Mesaj

  twitter ak trollerine bina yapmışlar.

  _____________________________
 • Teğmen
  203 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sissil

  twitter ak trollerine bina yapmışlar.

  Eee az yalamadılar.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Dinciler bloklasın hiç uğraşamam
 • Yüzbaşı
  376 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: sissil

  twitter ak trollerine bina yapmışlar.

  asdfahas  

  |
  |
  _____________________________
  HER ŞEY MÜSTEHAK
 • Yarbay
  7868 Mesaj

  yatan 1500 kisi demek ki. zira yaptiklari isi goremior, anlamiyor, hissedemiyoruz. ne ise yaradiklarini heyecanla merak etmekteyiz.

  |
  |
  _____________________________
  Türkiye Türklerindir
  Baba bana subaru al

  PSN : Jeopol
 • Yarbay
  2403 Mesaj
  Tüm iletişim yazılımları yabancı olan ülkede olan kurum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Cevap vermeyi kesiyorsam, ya sen haklısındır, ya ben haklıyım, ya ikimiz haksızız, ya ikimiz haklıyız, ya başka biri haklı.

  BİLİRKİŞİ
 • Yarbay
  2250 Mesaj

  Tele 1 de sadece 65 kişi çalışıyor ve ilk 3 te.
  Trt de 8000 kişi çalışıyor ve neredeyse hiç izlenmiyor.

  ülkede verimlilik sıfır.

  _____________________________
 • Yarbay
  3945 Mesaj

  Ülkemiz adına nasıl bir kririk görev üstlenmiş acaba, çok merak ettim.  

  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1565 Mesaj

  1500 tane akepe trolüne kadro vermişler .

  |
  |
  _____________________________
  Dün sultanlara taptığı zannolunan bu millet, milli mevcudiyetini tehlikede görünce bir kumandanın emri altına girmiş, hayatını ortaya atarak istiklalini ve istikbalini kazanmıştır.''İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.'' kısmına geçtik
 • Yarbay
  2059 Mesaj

  Bu ülkenin medyası var, haber ajansları var, telefon internet altyapısı, uydusu var, ptt'si var, kargosu bile var.
  Hala neyi iletemiyorlar ki 1500 kişiyi işe alıp böyle bir bina yapmışlar bak şimdi merak ettim  
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 19 Temmuz 2020; 21:6:13 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  322 Mesaj

  1500 kişi çalışıyormuş ne yapıyorlar hava civa.
  Yazık.

  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  16099 Mesaj
  Türkiye Radyo Televizyon adı altında bir kurumun olacak, ülkedeki ilk yayın kanalını devlet eliyle başlatacak. Sonra birileri gelecek bunu kendi kurumuna bağlayacak. Yaşadıklarımızın özeti...  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 19 saat 24 dakika kadarı kaldı.
  bu 1500 kişinin ayda 5000-6000 gideri olsa sgk dahil yıllık 100 milyona yakın vergi demek nerden geliyor bu para.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumunjantiabisi -- 19 Temmuz 2020; 22:55:42 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2685 Mesaj

  ne zaman almışlar 1500 kişiyi.

  |
  |
  _____________________________
  radyoterapi-radyasyon güvenliği soruları cevaplanır.
 • Yarbay
  16099 Mesaj

  Kerimcem işi kaptın. Sizin her çalışan 5 hesap mı yürütüyordu, twitter 7500 hesap kapattığına göre çala kalem hesap yaparsak?  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Bahsedilenler: kerimcem
  _____________________________
 • Yarbay
  8052 Mesaj
  Bu alımları ne zaman ve neye göre yaptılar acaba.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  753 Mesaj
  Vatandaşın vergisini yiye yiye bitiremediler. Haram zıkkım olsun.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  3092 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Qantas

  Tele 1 de sadece 65 kişi çalışıyor ve ilk 3 te.
  Trt de 8000 kişi çalışıyor ve neredeyse hiç izlenmiyor.

  ülkede verimlilik sıfır.

  o 8000 kişinin en az yarısı zaten kuruma gitmiyordur.

  |
  |
  _____________________________
  ASUS N56VZ Intel Core i7 3630QM 2.4 GHz - NVIDIA GeForce GT 650M - Memoright 240 Gb V3M Sata3 Senkr SSD - 16 GB ram 1600 mhz - Windows 7 - Xiaomi Redmi Note 8
 • Yarbay
  5941 Mesaj
  İletişim Başkanlığı adındaki kurum aslinda yoktur. Hukuken yoktur. Evet yanlış duymadınız, İletişim Başkanlığının kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı anayasa mahkemesince iptal edilmiştir. Karar 23 Temmuz'da yayımlanmıştır.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
bankalar.org
Canlı Tv izle
SEO
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.