Şimdi Ara

ileriye dönük öneriler(alfa gt-volvo c30)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadaşlar...kpss ye girdim ve allahın izniyle mayıs yada kasım atamasında memurum...
    hem muhabbet olsun hemde ileriye dönük kafamda birşeyler şekillensin istiyorum.öncelikle Allah razı olsun babam 3 katlı ev yaptırdı birinide verdi bana yani ilerisi için ev sorunum olmuycak...2 yıl kadar evlenemiycem nişanlım okuyor daha...
    şimdi size kriterlerimden bahsedeyim...öncelikle aracımın coupe olmasını istiyorum...heralde bütçemde 40-50 bin lira civarında olur...
    aklımdaki araçlar:

1.Alfa Romeo GT

işte gönümün sultanı hayranıyım bu aracın...bu olursa mecburen 2. el olucak...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-34ooo-km-kaza-boya-degisen-yok-sifir-lastikler-40538970/detay

2.Volvo C30 DRIVe (109 hp)
    bu olursa r design olur heralde (gönül isterki d4 177hp olsun...)

buarada çok dikkatimi çekti volvonun yakıt tüketimi:

YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR İÇİ) 4,6 litre/100km
    YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR DIŞI) 3,3 litre/100km

çok şaşırtıcı(çok az gibi bence) geldi bana kullananlar ne diyor bu konuda gerçekten çok merak etim...
    son olarak alfa gt aşırı sempati duyduğum bir araç olduğu için seçtim... c30 ise sağlamlığı ve güveninliğiyle nam salmış volvo olması,gayet hoş ve farklı tasarımı( bana göre),yakıt ekonomisi oldu...
    ( buarada liseli-fake-canısıkılmış çocuk muamelesi görmek istemiyorum 24 yaşındayım ve üni mezunuyum )

• Hocam ben C30 kullanıyorum oldukça memnunum aracımdan. Tavsiye ederim.
    Diğer seçenek Alfa özelliklede 2.el bir Alfa olmamalı diye düşünüyorum.
    Kriterlerinize göre dizel olup az yakan, şekli şemali güzel olan C30.
    Eğer benzinli alırım derseniz Astra GTC öneririm 2011 yazında gelmesi bekleniyor.
    Bu arada C30un d2 motorunu tercih edin 114bg.
  • anladım hocam...astra gtc bence oldukça yüksek fiyatlı olucaktır diye düşünüyorum hem ben biraz farklı olmayı seviyorum ortalıkta herkesin altında olan araçlardan olmasın istiyorum yani...c30 gördüklerinde "arabanın arkasına bak laa :)" dedirtmek istiyorum mesela...peki c30 unuzun yakıt tüketim değerleri nedir acaba fabrika verileri beni oldukça şaşırtmış durumda?
  • birde şunu sormak istiyorum neden çoğu kişi alfa denilince kaçışıyor anlamıyorum gayet sağlam performanslı ve özgün bir sürüş zevkine sahip bir marka olarak biliyorum yanlışmı biliyorum ? siz neden 2. el olmasın alfa dediniz?
  • konuya biraz görsellik katalım

• hocam ben senin yerinde olsam c30 alırdım daha yaşınız genç çok gezersiniz benzin belinizi bükmesin hem geniş vadeli düşünmek lazım belki ilerde çocuğunuz olursa c30 yine daha uygun olacaktır 3 kişilik bir aile için
  • dostum güzel fikirlerin için teşekkürler öncelikle...çocuğum olup büyüyene kadar yani artık küçük geldiğinde yada çocuk sayısı arttığında aracı değiştiririm ama olursa bu c30 önce beni sonrada ailemi en az 6-8 yıl gezdiricek...aslında haklısınız zaten volvo seçimimde yakıt ekonomiside önemli pay sahibi...dediğim gibi alfa gt seçme sebebim aşktandır yoksa yakıtının volvoyu en az 2ye katlayacağı aşikar...
  • bu arada yazmayı unuttum c30 a en iyi rakip başka hangi araç olabilir?yakıt ekonomisi,farklı dizayn, sağlamlığı ve tabiki güvenilirliği konusunda?
  • Hocam selamlar tekrardan,
    Alfa bende almak istiyordum 2.el bir Brera veya Giulietta fakat babam yok şöyle arıza çıkarır böyle arıza çıkarır Alfaya para verilmez dedi bende yok ya olur mu öyle şey falan filan tartıstık sonra tartısmak bosa dedim eşe dosta sordum alfa kullananlara tanıdıgı olanlara herkes yangın. Ondan sonra dedim tamam ben Alfa'nın 8Csini bile almam .

Astra GTCye gelirsek fiyatı 50-60TL civarında olur diye düşünüyorum sizi zorlar mı zorlamaz mı bilemem ama 3 yıldır piyasada olan C30dan fazla yollarda görüneceği aşikar. Farklı olmayı seviyorsanız, Volvo'nun kalitesini ve güvenliğini biliyorsanız C30 tercih edilmelidir bence.
    Diğer tercih edebilecekleriniz arasında bu sınıfta; BMW 1 serisi, Mercedes CLC (ki beğenen görmedim henüz), Audi A3, VW Scirocco, Mini Cooper var. 1 Serisinin ve A3ün kasası değişecek yakın zamanda.
    Bende bu araçlar arasında kalmıştım CLC hariç 1 den ve A3den vazgeçmemin sebebi kasa değişimi ve fazla oluşlarıydı. Minide karar kılmıştık aslında ne renk olsun falan diye tartışıyorduk bir kaza geçirdim o kazadan sonra güvenlik bizim için en ön planda oldu. Miniden ve Sciroccodan bu sebepten dolayı vazgeçtik. Kimse yanlış anlamasın Mini ve Scirocco güvenli değil demiyorum fakat önü alçak olduğu için herhangi bir kazada önümdeki aracın kamyon olma ihtimalinden dolayı vazgeçtik.
    C30 aldığım için mutluyum, yollarda göremiyorum pek fazla bu hem iyi hem kötü.

Yakıta gelirsek size bir şey söyleyemeyeceğim çünkü benim aracım 2.0L olan model.

Saygılar.

• Bloody Mary kardeşim,
    valla brera benide fena etkileyen bi araç oda çok orjinal bi tasarıma sahip...
    ewet ben zaten scirocco,a3 heleki bmw1 düşünmedim hiç...tek rakip mini olabilirdi ama sizinle aynı fikirdeyim güvenlik çok önemli tamam kaza bu tanktada olsa ölebilir insan ama sen elinden gelenin en iyisini yap gerisini allaha bırak kader bu eşşekten düşüp ölmekte var illa bi kamyona arkadan dalmak gerekmiyor...zaten c30 büyük oranda düşündüğüm araçtı halada ona her konuda bi rakip bulamadım...seat bocanegra falan var galiba doğru yazdımmı bilmiyorum ama o nasıl acaba kullanıcı varmı kendilerinin?birde onların yorumlarını alsak...
  • Volvo'ya bin
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti_42v

Bloody Mary kardeşim,
    valla brera benide fena etkileyen bi araç oda çok orjinal bi tasarıma sahip...
    ewet ben zaten scirocco,a3 heleki bmw1 düşünmedim hiç...tek rakip mini olabilirdi ama sizinle aynı fikirdeyim güvenlik çok önemli tamam kaza bu tanktada olsa ölebilir insan ama sen elinden gelenin en iyisini yap gerisini allaha bırak kader bu eşşekten düşüp ölmekte var illa bi kamyona arkadan dalmak gerekmiyor...zaten c30 büyük oranda düşündüğüm araçtı halada ona her konuda bi rakip bulamadım...seat bocanegra falan var galiba doğru yazdımmı bilmiyorum ama o nasıl acaba kullanıcı varmı kendilerinin?birde onların yorumlarını alsak...

Hocam tamam, sen performans istiyorsan Bocanegra tamam ammaa sen istiyosan ki nezih, az olan bir araç olsun, güvenli olsun (ya aslında bu güvenli lafını kullanmamak gerek yeri gelir smarttan sağ çıkarsın s kasa mercedeste zarar görürsün Allah korusun) C30 derim.
    Bence yukarıda bahsettiğimiz araçlar varken Seata yaklaşmamak gerekir, tabii herkesin fikri ayrıdır benim fikrim bu eğer bana sorucak olursanız. Ben size yardımcı olmaya çalışıyorum Volvo hayranı bir insanda değilim yanlış anlaşılmasın, ama bende arada kaldım böyle kendimce en iyisi buydu bunu aldım ha C30dan başka derseniz Mini derim, sonrada BMW 1 derim arkadan iter :p.
    Ha birde ben C30un otomatiğini bulamamış olsaydım 66 mustang alıcaktım koymuştum kafaya düşünürseniz alalım size bir mustang her gün uğraşırım ben

• kardeşim benım kafamda zaten hemen hemen şekillendi sayılır c30 ama başka alternatif ne var sadece onu bilmek öğrenmek için sordum yoksa hız manyağı değilim gitsinde 5dk geç varayım yani hız sevmem...bende otomatik düşünüyorum aslında d4te 6ileri geartronik var galiba yoksa benmi yanlış biliyorum?mustang konusuna gelince :) hatayda okudum üniyi ve hergün suriye plakalı mustang challenger vb envai çeşit v8 amerikan arabası gördüm...içim cızz etti ama yapca bişey yok benim olsun c30 olsun benim elanorumda o olur :)
  • volvo c30'dan yana benim oyum.

çünkü hem görüntü olarak hemde yakıt ekonomisi olarak çekici bir araç performans konusuna gelirsek artık arabalar eskisi değil hepsinin performansları gayet başarılı ;)
  • quote:

kardeşim benım kafamda zaten hemen hemen şekillendi sayılır c30 ama başka alternatif ne var sadece onu bilmek öğrenmek için sordum yoksa hız manyağı değilim gitsinde 5dk geç varayım yani hız sevmem...bende otomatik düşünüyorum aslında d4te 6ileri geartronik var galiba yoksa benmi yanlış biliyorum?mustang konusuna gelince :) hatayda okudum üniyi ve hergün suriye plakalı mustang challenger vb envai çeşit v8 amerikan arabası gördüm...içim cızz etti ama yapca bişey yok benim olsun c30 olsun benim elanorumda o olur :)

hocam bu arada şunu belirteyim 2.0 145bg ve d4 için siparişinizedn 8-10 hafta sonra geliyor araç.
  • gelme konusu şuan için çok acelesi yok hocam başlıktada belirttim hemen değil ileriye dönük bi plan bu
  • quote:

konuya biraz görsellik katalım

buradaki body kit r design ile mi geliyor yoksa özel mi yaptırılmış ?

• kardeş ben r design diye biliyorum ama faklı bi body kitde olabilir ben sadece konuya görsellik gelsin diye koydum fotoları...ama muhtemelen r design bu çünkü volvonun kendi sitesindeki c30unda body kiti aynı gibiydi sanki farklımı acaba bilenlere soralım?
  • Evet bu araç R-design ve T5 motor.

Hocam ileriye dönük demişsinde siparişi verip beklemek koyar adama be peşinatını falan yatırıp :)
  • doğrusun kardeşimde atama bekliyorum parayı oraya yatıramam direk ortada bişey yokken
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.