Şimdi Ara

İlçe Belediye Bşk. Aracı Ne Olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
3.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazıları çok dikkat çekmemek için Mercedes yerine A6 A8 kiralıyor.. fakat bence Passat S60 Mondeo ilçe belediye başkanları için ideal sonuçta bunlar çok vip insanlar değil kamu hizmeti yapıyorlar ve siyasetçi de değiller.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İngiltere'de gittiğim bir mekana bazı şehirlerin belediye başkanları gelmişti. Birmingham, Liverpool vs. Makam araçlarını görünce çok şaşırmıştım. Eminim siz de şaşıracaksınız.
    Ayrıca evet yanlarında polis falan yok. Adamlar otoparka girdi, şoförü inip kapısını açtı, o kadar. Etraflarında yalaklama takımı yok, koruma çemberi yok. Elin Ortadoğusu'ndan gelen gariban bir Türk olarak istesem gidip otoparkta sohbet edebilirdim adamla.

Büyükşehir başkanlarına E serisi, S80 falan yeter. İlçeler de passat, A4 gibi araçlara binmeli. Veya Talisman falan. Fazlasına hiç gerek yok.

Fotoğrafları göremeyenler için. İki S80 D5, bir tane eski S80, bir tane insignia ve bir de jaguar.

Bence hiçbir şey olması lazım ancak burası Türkiye olduğundan dolayı konu ütopik oluyor maalesef.

İlla olacaksa yerli üretim olmalı Megane sedan, Egea gibi. Hatta daha üst kademe siyasetçilerin bile yerli üretim araç kullanmaları gerekmekte bence. Çünkü bu ülkeye tek bir çivi bile çakmamış otomobil firmalarının kullanılması çok acı verici.
  • Bi ara yerli üretim araçlar kullanılacak diyorlardı ne oldu o iş?

Touch paket dci edc megane sedan fazlasıyla iş görür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence hiçbir şey olması lazım ancak burası Türkiye olduğundan dolayı konu ütopik oluyor maalesef.

İlla olacaksa yerli üretim olmalı Megane sedan, Egea gibi. Hatta daha üst kademe siyasetçilerin bile yerli üretim araç kullanmaları gerekmekte bence. Çünkü bu ülkeye tek bir çivi bile çakmamış otomobil firmalarının kullanılması çok acı verici.
  • Corolla neyine yetmiyor. Bana hizmet yapsın parayı çar çur etmesin.

• Soru biraz siyaset ve ülke gündemine giriyor gibi.
    Asıl soru: İlçe belediye başkanı niye vatandaşın parasıyla araç kullanıyor olmalı.
  • passat mı çekecek yanlarına? en az audi olmalı.
  • Valla bizimkisi pek arabadan anlamıyordu sonra düzeltti gibi çünkü ilk başta Audi A8L vardı sonra Mercedes S serisine döndü.

Passat da var. Biz vergisini ödüyoruz zaten bir de BMW 7 serisi dener umarım içinde kalmasın da belki kaybederler burada BMW 7'ye de binmedim demesin
  • Megan egea corolla olabilir
    Buyuksehir başkanları da talisman vs olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Çok bile

• Bence makamindan bagimsiz cb, mb gkb ve bakanlar haric geri kalan her kamu girevlisinin araci, maksimum Yerli uretim c segment olmali.

Megane olur, corolla olur civic olur.

Hayirli gunler

• Corolladan fazlası olmamalı. Cok istiyorlarsa maaşıyla alsınlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bisiklet

• Sıfır corolla 2 seçim (10 sene) rahat götürür.
  • en maksimum c klas 3 serisi daha ufak sehirlerin ilce bld baskanlarina passat jetta mondeo megan falan yeter yetmeli. Kimin parasiyla kime cilve yapiyorlar.

• Konuşmasını bile bilmeyen birini sırf kendinden diye belediye başkanı yaparsan özel jet bile isteyebilir.Şaşılacak bir durum değil.
    Söyle örneklemek gerekirse üniversite sınavında 800.000'inci olduğunuzu ve adı duyulmamış bir üniversitede işletme okuduğunuzu düşünün.Mezun olunca iş bulma ihtimali %-20.Ama sizin amcanız,dayınız,enişteniz bir şekilde sizi bir yerlere sokuyor.Sizi seviyorlar orada.Sonra bir şekilde akilalmaz bir yükselişe geçiyorsunuz.Dün sizden selam almayan adamlar bugün sizin için hediyeler yağdırıyor.Bir düşünün.Bu durumda Corolla mı istersiniz A8 mi?Sıradan bir belediye binası mı istersiniz İngiltere parlamentosundan büyük bir saray mı?Normal bir oda mı istersiniz yoksa heryeri altın kaplama olan bir oda mı?
    Kazanılmış olmayan güç her zaman tehlikelidir.

• Vinç veya pick-up bir araç olabilir. Öbür türlü sığacaklarını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

en maksimum c klas 3 serisi daha ufak sehirlerin ilce bld baskanlarina passat jetta mondeo megan falan yeter yetmeli. Kimin parasiyla kime cilve yapiyorlar.
    Kimin parasiyla kime cilve yapiyorlar

Ülkenin %90'ı muhtemelen hiç bu yönüyle düşünmemiştir. Sorsan belediyenin geliri çok, normaldir lüks araca binmesi diye düşünülür. O gelir kim ve ne için halktan esnaftan toplanılıyor acaba??? Hadi başkanı geçtim'de yapı denetim müdürü, bilmem fen işleri müdürleri bile Passat 2.0 TDI Highline biniyor.

Bu arada herkes biliyor bu müsrifliğin çıkış noktasını.
  • İngiltere'de gittiğim bir mekana bazı şehirlerin belediye başkanları gelmişti. Birmingham, Liverpool vs. Makam araçlarını görünce çok şaşırmıştım. Eminim siz de şaşıracaksınız.
    Ayrıca evet yanlarında polis falan yok. Adamlar otoparka girdi, şoförü inip kapısını açtı, o kadar. Etraflarında yalaklama takımı yok, koruma çemberi yok. Elin Ortadoğusu'ndan gelen gariban bir Türk olarak istesem gidip otoparkta sohbet edebilirdim adamla.

Büyükşehir başkanlarına E serisi, S80 falan yeter. İlçeler de passat, A4 gibi araçlara binmeli. Veya Talisman falan. Fazlasına hiç gerek yok.

Fotoğrafları göremeyenler için. İki S80 D5, bir tane eski S80, bir tane insignia ve bir de jaguar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 15 Şubat 2019; 14:38:43 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.