Şimdi Ara

İlber Ortaylı: 'Evlenip Mobilyacı Gezeceğinize, Dünyayı Gezin'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
4.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlber Ortaylı: 'Evlenip Mobilyacı Gezeceğinize, Dünyayı Gezin' diyor bu konu hakkında yorumunuz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• katılıyorum, evlilik, yok 3 çocuk bu devirde zor iş.

bekarım kafam rahat,istediğimi yiyorum içiyorum,geziyorum :)
  • Ee kendi niye evlenmiş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 17 Ekim 2018; 19:56:09 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç yaşında evlendi biliyor musunuz?okulu bitirip hemen evlenmeyin diyor hiç evlenmeyin demiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Code

Ee kendi niye evlenmiş?
    mültecileri ülkeye dolduran kim?
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    Aynen 😂

• Akıl vereceğine para versin

• Demesi kolay sanki kendi 12/24 çalışıyor. Uyuyorum kalkıp işe gidiyorum. Daha çalıştığım ili gezemedim çalışmaktan dünyayı nasıl gezeyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ada Türk

Demesi kolay sanki kendi 12/24 çalışıyor. Uyuyorum kalkıp işe gidiyorum. Daha çalıştığım ili gezemedim çalışmaktan dünyayı nasıl gezeyim?
    suçu onda arama, seni bunu koşullarda çalıştaran ve yaşatanlarda suçu arasan?
  • Bizim Türk milleti ev eşya gösteriş meraklısı olduğu için dünyayı gezmez Mobilya takımı alır

• Bu sefer yanlış konuşmuş 240 Euro maaş alan bi adam kendine mi baksın dünyayı mı gezsin ?

• quote:

Ee kendi niye evlenmiş?
    suriyeliler 5 doğuruyosa biz 10 mu doğuralım ?

Türk nüfusun çoğaltmak yerine suriyeli nüfusu yollamak daha etkili bir çözüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 17 Ekim 2018; 14:56:47 >
  • Haklı kenar mahalleliler anlamaz bunu

• Günün 12 saati çalışıyorken, benim evdekilere ayıracak vaktim yok iken nasıl gezeyim? Çok isterim ama o ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

suriyeliler 5 doğuruyosa biz 10 mu doğuralım ?

Türk nüfusun çoğaltmak yerine suriyeli nüfusu yollamak daha etkili bir çözüm

Alıntıları Göster
    +1
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Sana 10 tane çocuk yap diyen yok.Milleti evlilikten soğutmanın alemi var mı?
    (hiç evlenmeyin demiyormuş galiba, geç evlenin diyormuş)

Göndermek tabii ki çözüm ama bu saatten sonra çoğu burada kalır.

Ayrıca sadece Suriyeliler de yok.Sürekli araştırma sonuçları yayınlanıyor...Bu hızla ürerlerse,
    2040'lı yıllarda Türkler azınlığa düşüyor deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 17 Ekim 2018; 16:19:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sana 10 tane çocuk yap diyen yok.Milleti evlilikten soğutmanın alemi var mı?
    (hiç evlenmeyin demiyormuş galiba, geç evlenin diyormuş)

Göndermek tabii ki çözüm ama bu saatten sonra çoğu burada kalır.

Ayrıca sadece Suriyeliler de yok.Sürekli araştırma sonuçları yayınlanıyor...Bu hızla ürerlerse,
    2040'lı yıllarda Türkler azınlığa düşüyor deniyor.
    2040 dan sonra filistililer gibi azınlık olup işgal altında kalıcaz desene

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunu yeni söylemedi. Yalnız şu kısacık cümleyi bari doğru anlayıp konuşsaymışsınız. Adamın çalışanlar işi gücü bıraksın da dünyayı gezsin dediği falan yok. Evlenip dünya kadar kredi çekip veya çekmeyip, büyük paraları evi dayayıp döşemeye harcayacağınıza üç beş yer görün, başka kültürleri tanıyın, bu sayede de kendinizi geliştirin, gidip gezecek iseniz de bavul gibi gidip gelmeyin buraya harcayın diyor.

Şu lafa karşılık "ama ben çalışıyorum, işim var" cevabı geliyor. Memleketin durumu hakikaten vahim yahu. Sanki heriflere işini gücünü bırak da seyyah ol diyen varmış gibi üstlerine alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kraven -- 17 Ekim 2018; 16:25:39 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.