Şimdi Ara

İlaç + alkol

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
203.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ağrı kesici alındıktan sonra kaç saat içinde alkol kullanımı tehlikeli olur?Daha önce kullanan var mı?

• şafti kaydır da sonra gör ...
  • bişi olmaz sadece aldıgın ilacın etkisi olmaz ... apranax üstüne çook içtim rakı
  • alkol sadece antibiyotik alındıgında tehlikeli olabilir, asprin içip alkol almaya korkma...
  • patlak lastik gibi 8 çizerek yolda yürürsün sonra bir yerde sızar kalırsın,sana dilenci diye para atarlar
    sonra buraya gelir 100 ytl para topladım ne alayım dersin
    sana puanım 9 çok güzel taktik bulmuşsun
  • Yaklaşık 3 ay önce antibiyotik içtikten sonra alkol almıştım.Hayatımın en kötü 1 haftasını geçirdim
    Ağrı kesiciyle tehlikeli olur mu bilmiyorum.
  • normalde bişey olmaz.en fazla 1-2 gün miğden yanar.
    (tabiki sadece ağrı kesici ile içersen.antibiyotikle içersen şaftın kayar usta demedi deme)
  • Bişey olmaz bol bol deneme fırsatım oldu ağrı kesiciyle.Başın ağırır ağrı kesici alırısn geçmez ağrı,üstüne bir kadeh jeambeam içerin hiçbirşeyin kalmaz.
  • Sabah 11 civarında almıştım ağrı kesiciyi.Akşam 5 gibi falan vodka içeceğim.Bir sürü haber okudum.Genelde antibiyotik ile tehlikeli diyorlar.Ama hala arada kaldım :S
  • Alkol alınca ağrı falan kalmaz ne ağrı kesicisi
  • İlaçtan ilaca ve alkolün miktarına göre değişir. 2 kutu biranın 3 saat sonrasında interneti araştırarak kullanmam gereken antibiyotiği korka korka kullandım. Burada yazdığıma göre yaşıyorum.

Bazı antibiyotiklerin alkolle bir zararı yok.
    İLAÇTAN İLACA DEĞİŞİR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 5 Haziran 2009; 16:30:41 >
  • geçen cumartesi akşam 21:00'da rakı aldık dayımla içmeye başladık.
    23:00'de 100mg'lik antidepresan kullanmam gerekiyordu.
    23:00'a kadar 5 duble içtik muhabbetle falan.
    sonra ilacı üçtüm üstüne 1 duble daha içtim.sadece 2 dklık bir göz karartısı oldu başkada birşey olmadı.
  • uzaktan bi akrabam bu şekilde ölmüş akşam ilaç almış antibiyotik sanırım rakı sabaha karşı ölmüş hiç tanımıyorum ama dikkat etmek lazım dişçiye gittiğimde biyoloji hocasına sormuştum 8-9 saat sonra iç demişti yılbaşında bir ben ayıktım
  • ben bi tekirdag acıyodum yanındada cipro diye antibiyotik var onu meze yapıp iciodum bişi olmuyodu :d
  • İlacın prospektüsünde yazanı okusana buraya yazana kadar.
  • en az 5 saat geçmesi lazım aradan
  • Türk filmlerinde çok görmüşüzdür;adam viski kadehi ile ilaç içer.
  • quote:

Orjinalden alıntı: qraff

İlacın prospektüsünde yazanı okusana buraya yazana kadar.

Prospektüslerde "ilacı aldıktan sonra en az X saat alkol alınmamalı" gibi bi ifade mi var ?
  • yok
  • Vodka + Bira + Wisky kokteylleri (Hem de sarhoş olacak kadar) ile Seraquel XR, Prozac, Cipralex, Cedrina gibi anti depressan ve sinir ilaçları denedim. Hiçbir yan etkisi olmadı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.