Şimdi Ara

İktisat mı İşletme mi Kamu yönetimi mi??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
91.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki

İktisat mı İşletme mi Kamu yönetimi mi???

(En Son Oy Tarihi: 4.10.2021)
Giriş

kamu yönetimi,uluslararası ilişkiler okunacak bölümler değil hikayeler(teoriler) tavan yapmış bu iki bölümde
    mezun olmuş biri olarak diyorum bunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: vata

quote:

Orjinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

üçü de işe yaramaz...

elimizi sallasak, ya işletmeciye ya iktisatçıya, ya kamucuya çarpıyor...

bayılıyorum böyle yorumlara mest oluyorum resmen. aöf bitiren adamları da aynı kefeye koyan böyle tiplere. aöf mezunlarını kötülediğimden değil ama askerlik erteleme vs. gibi nedenlerle işsiz kalacağını bile bile girip mezun olduktan sonra iş yok bu memlekette diyen üstüne bunları görüp böyle gereksiz yorum yapan kişilere de elimizi sallasak çarpıyor.

şahsi yorumum şu iibf doğru düzgün bir üniversitede okunduğu takdirde kariyeriniz açısından son derece iyi olur. sonuçta iş bulmak tamamı ile kendinizi geliştirmenize bağlı bu durum sadece bu üç meslek için geçerli değil tüm meslekler için geçerli. iyi üniversite iyi bir etiket ve kendinizi geliştirmeniz için iyi olanaklar sağlar avantajları bunlar. kariyerinizi düşünüyor ve ücra üniversitelerde ya da aöf okumak istiyorsanız hiç bulaşmayın derim. iktisat işletme farketmez sonuçta iş alanları hemen hemen aynı.

Kesinlikle haklısınız

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatal -- 19 Ağustos 2008; 18:07:17 >
  • yani dediğim gibi o bu şu farketmez mühim olan bir mesleği hakkını vererek yapmak. bunu yapmak için gerekli donanıma sahip olmak. aöf de ya da taşra üniversitelerinde bu donanıma sahip olmanız zor. bu nedenle iş bulamamanız da normal.
  • quote:

yani dediğim gibi o bu şu farketmez mühim olan bir mesleği hakkını vererek yapmak. bunu yapmak için gerekli donanıma sahip olmak. aöf de ya da taşra üniversitelerinde bu donanıma sahip olmanız zor. bu nedenle iş bulamamanız da normal.

Herkes Boğaziçinde mi okuycak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BEETHOVEN

quote:

yani dediğim gibi o bu şu farketmez mühim olan bir mesleği hakkını vererek yapmak. bunu yapmak için gerekli donanıma sahip olmak. aöf de ya da taşra üniversitelerinde bu donanıma sahip olmanız zor. bu nedenle iş bulamamanız da normal.

Herkes Boğaziçinde mi okuycak?

doğru düzgün ve rahat iş bulabilmek istiyorsanız bir katkısı olur boğaziçi ve onun gibi ünilerin. elli kere dedirtmeyin bana iş adamda biter odtü bitiren ne gerzekler var ama taşrada üni okuyanların işi çok daha zor. onu demek istiyorum.

• kamuuuuuuu 4ever :D

• bende karar aşamasındayım, Allah'tan hayırlısını diliyorum İnşallah.

Dikey Geçiş Yapmayı düşünen MYO mezunu kimseler varmı ?
  • kamu yönetimi bu yıl başlıyorum bana hitab eden bir bölüm gibi gerçi ne zaman bitiririz o da ayrı bir mevzu
  • Arkadaşım, Çukurova tarafında iş bulursun. Diğer tarafları bilemem. Kardeşim 4 yıl okuyupta daha iktisat nedir, işletme nedir... bir haber adamla, bu işe emek vermiş, bu işe gönül vermiş adamı aynı kefeye koymayın. Ya boş adamlar ne okursa okusun boş. Ama; dolu insan işde bulur, kariyerde yapar, çocukta kardeşim. Sen bir emek sarf et, o zaman kapılar sonu kadar açılır. Ha istisnai durumlarda var. Ama genelde, dürüst ol, çalış, oku.... Yolun açık olur.
  • bence örgün eğitim tabiki farklı. yüzmeyi kitaptan öğrenipte denizden kurtulanı hiç görmedim.çalıştığım şirket odtü den başkasına itibar etmiyor.adamlar en az
    3 dil biliyor.genc ve çalışkanlar
  • torpilin yoksa yada boğaziçi mezunu falan değilsen hiçbiri işe yaramaz
  • [size=4]BEN MYO BİLGİSAYAR MEZUNUYUM IKTISATLLA ISLETME ARASINDA KALDIM SIZCE HANGISINE GITEM II OLUR GELCEGIM ICIN DIKEY GECIS YAPMCAMDA
  • evet aynı sorun bendede var dgs de hangisini seçmeyliyiz iktisatmı işletmemi iktasatı biraz araştırdım daha sözel geldi bana bide iktisat mezunu az işletmeye göre
  • yazılın işletmeyi okuyup bitirin işte.kimse sözeldi sayısaldı bakmaz işe alırken.elinde diploman olsun birazda yeterliliğin olsun tamamdır.Hem bi tiyo veriyim son atamada alınan çoğu pc işletmeni işletme mezunlarından alındı.
  • sözele sayılsala işe alan bakmaz da biz bakarız :D çünkü sayısal zayıf sözel öğrencisi olarak en rahat okuyabilceğimiz bölümü arıyorum ezberim iyidir
  • dpü - iktisat okuyorum. zor valla ama iyi bölüm
  • kamuyu boğaziçinde de okusan aynıdır hakkari ünv. de okusan da aynıdır.

iş torpile bakar torpil yoksa uzak durun kamu dan.

misal kaymakamlık sınavında yazılı sınavı geçtin. emniyet müdürü yardımcısı dayın yoksa mülakatta elenir gidersin. niceleri bu yolda heba oldu gitti. sana mı düştü torpilsiz kazanmak
  • sen okuduysan ben okulu bırakıyorum

quote:

Orijinalden alıntı: LAZ_08

[size=4]BEN MYO BİLGİSAYAR MEZUNUYUM IKTISATLLA ISLETME ARASINDA KALDIM SIZCE HANGISINE GITEM II OLUR GELCEGIM ICIN DIKEY GECIS YAPMCAMDA
  • quote:

Orijinalden alıntı: NakkrazeN

Siyaset bilimi ve uluslararsı ilişkiler.Şahsen ben birtek bu bölümü istiyorum.

Kaç dil biliyorsun ?

quote:

Orijinalden alıntı: rewanius

ben de hukuk, işletme, iktisat üçlüsü arasında kaldım. hangisini seçsem hala kararsızım.

Hocam sen zaten okumuyor muydun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 00FFCC -- 27 Ekim 2009; 19:42:38 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.