Şimdi Ara

İkonik / Hobi Amaçlı Araç Almak Artık Mantiksiz Oldu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her erkeğin hayalidir. Günlük kullandigim aracım şöyle kenarda dursun da, hafta sonları dışarı çıkarabileceğim, sagiyla soluyla ugrasabilecegim , keyfime göre modifiye edebilecegim bir aracım daha olsun diye hayal eder.

O araç oyuncağı gibi olsun , garajda dursun, ara sıra gideyim yanına oynayayım ister.

Benim de öyle bir hayalim vardi. Eski model bir golf ya da 1600 motor temiz 131 ya da 90 model bir capon bulayım. Keyfe keder sağını solunu toplayayim. Ara sıra çıkarayım fotoğrafını çekeyim falan.

Ama şimdi yükselen ikinci el fiyatları bunu tamamen mantiksiz hale getirdi. Hayır tamam piyasası olan araçların yükselmesini bir nebze anlarım talep var.

Ama adam gitmiş 70 model golf 1 e 50 bin TL fiyat çekmiş. Hatta forumlarinda gruplarında anlaşmışlar, 50 binden aşağı yazmayalim diye, bir ara ekran görüntüsü internette dolaşıyordu. Bu araçlar Avrupa'da hurda bile değil.

Ya da ikonik bir araç mesela , Ford Ka, içine iki kişi zor sığar. En döküntusu 40 binden başlıyor. Ben 40 verdikten sonra zaten niye o aracı alayım. (Ford Ka nin neresi ikonik diyenler, bana ilginç geliyor bu araç ondan öyle dedim)

Hyundai atos mesela, araba demeye 40 şahit ister. Hindistan pazarı odaklı bir araç, mobiletin üstüne kasa gecirmisler. Adam internette 60 bin fiyat çekmiş. Anlamadim gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABCdiküçgeni -- 29 Ekim 2020; 14:27:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ikonik araç olan Renault Twingo sahibiyim. Tabi ki tek aracım. Diğer araçlar gibi bunun da piyasası anlamsız şekilde yükseldi.

Ama ben hobi amaçlı almıştım kapıda uğraşıyorum stres atmak için iyi oluyor memnunum. zaten bu fiyatlarla yenilemenin imkanı da yok

• Coupe araçlar ucuz olurdu. Tigra hariç pek ucuz araba kalmadı.

• Ben de yerlesik bir duzene gecebilsem oyle kenarda bir tane daha aracim olsun, restorasyonuyla falan ugrasayim istiyorum ama piyasanin tadi kacmis maalesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 ay önce e36 aldım. Piyasa öyle bir artıyor ki yaptığın modifiye vs için zaten satarken geri gelecek diye düşünüyorsun

• Ben 1-2 ay önce bmw e46 aldım 2. Araç için güzel hobi lakin depoya koyacak yakıt için para kalmadı şuanlık kısa mesafe kullanıp bol bol seyrediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben Kemal Geliyorum

Coupe araçlar ucuz olurdu. Tigra hariç pek ucuz araba kalmadı.

Tigra çok güzel bir araç aslında niye piyasası yok ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABCdiküçgeni -- 30 Ekim 2020; 12:36:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABCdiküçgeni

Tigra çok güzel bir araç aslında niye piyasası yok ki ?

Alıntıları Göster

Tigra travesti arabası olarak biliniyor o yüzden.

ayrıca 40 bin lira çok para diyen biri için değil sanırım bu tür ikinci araba zevk işi donatma işleri falan. zaten aslında 40 bin liraya çok para diyen birinin araba garajı da olmaz genelde. diğer yandan toplama meselesinde parça fiyatları da pahalı gelir muhtemelen. o hobi işleri biraz daha zengin işi değil mi sizce de ? yani burada araba tavsiyesi isteyip 18 binden fazla veremem diyen insan gelip demez mi biz binecek araba alamıyoruz diye. sonuçta herkesin geliri gideri parası kendine bence ama 40 bin lira pahalı bir hobi değil bence. yani bakıyorum mini tekneler karavanlar var tatil yapılır dediğim 100 bin lira civarına, o paraya yazlık alınamayacğı için onlar bile gayet mantıklı uygun fiyatlı geliyor.

• paran varsa hiç bir şey mantıksız olmaz.

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt

çok araştırdım, temizi denk gelmedi, sonra sıfır clio uyguna denk geldi hayal yine hayal olarak kaldı. çok beğendiğim ve sahip olmak istediğim araçlardan biridir. hele de açılır tavan olacak miss.

• ben de 3 ay aramıştım sonunda 2002 model klima ve camtavanlı bir tane nasip oldu. çok memnunum maşallah. kendi aracımın yanında arada bir güncel araçları da kullanma fırsatı buluyorum tabi ki güncel araçların konforuyla kıyaslamam(kuga, clio, polo vb) ama kendi arabama binince sanki kullanımı daha keyifli geliyor.

kazasız belasız kullanın. konfor olarak ben de kıyaslamam ama bana da eski araçların kullanımı daha keyifli geliyor. özellikle şehir içi kullanımda 2008 fiesta 2019 cliodan daha çok keyif veriyor bana :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Psyduck17

kazasız belasız kullanın. konfor olarak ben de kıyaslamam ama bana da eski araçların kullanımı daha keyifli geliyor. özellikle şehir içi kullanımda 2008 fiesta 2019 cliodan daha çok keyif veriyor bana :)

Fiesta'nın o kasasını (2005) yıllarca kullanmış biri olarak hislerinizi çok iyi anlayabiliyorum. Keyifli ve çok güzel bir araçtı. O hisli hidrolik direksiyonun keyfini başka araçlarda bulamadım. Bu kasa ilk çıktığında satış rekorları kırdı diye hatırlıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 30 Ekim 2020; 16:53:24 >

ben de 12 yıldır kullanıyorum sıfırdan beri :) hidrolik direksiyonu çok hisli. elektrikliler gibi değil. araba da çok dengeli. bütün gençliğim bu araba üzerinde geçti. ilk arabamdır  

• hurda olarak toplamadıkça yapılacak iş değil. o zaman da paranı parça ve işçiliğe harcayacaksın.

türkiye şartlarında hobi imkansız hale geldi.

zaten böyle gidersek 2023 de kişi başına düşen milli gelirde 1923 şartlarını yakalarız. daha bunlar iyi günler. o araba borçlarına girenlerin vadeleri ödeyemediği günlere gidiyoruz.

• Milleteki lukse bak bir araba yetmiyor keyif icin ikincisini istiyolar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.