Şimdi Ara

İKLİM ÇILDIRACAK, MİLYONLARCA İNSAN ÖLECEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PENTAGON'DAN ŞOK RAPOR : İKLİM ÇILDIRACAK, MİLYONLARCA İNSAN ÖLECEK

İngiliz The Observer gazetesi, Pentagon'un gizli iklim raporunu ele geçirdi.
    23 Şubat 2004

İngiliz The Observer gazetesi, Pentagon'un gizli iklim raporunu ele geçirdi. Bush Yönetimi, iklim değişikliğine yol açan global ısınmaya karşı önlem almayı reddederken Pentagon, 2020 yılında Avrupa kentlerinin deniz seviyesinin altına ineceği, açlık ve büyük ayaklanmaların patlak vereceği uyarısında bulunuyor. Pentagon'a göre iklim felaketi, terörden de büyük bir tehdit.

AMERİKAN Savunma Bakanlığı Pentagon'un dehşet senaryoları içeren gizli iklim raporuna göre önümüzdeki 20 yıl içinde meydana gelecek iklim değişiklikleri, yeryüzünde milyonlarca kişinin öleceği savaşlara ve doğal afetlere neden olacak. Pentagon'un ABD Başkanı George W. Bush'a sunduğu gizli raporu ele geçiren İngiliz Observer gazetesine göre 2020 yılına gelindiğinde Avrupa'nın çok sayıda büyük kenti yükselen denizler altında kalacak ve İngiltere'de Sibirya soğukları hákim olacak. Dünya çapında nükleer çatışmalar, çok büyük kuraklıklar, açlık ve büyük ayaklanmalar başgösterecek.

KÜRESEL ANARŞİ
    İklim tehdidi, terörist tehditten daha büyük olacak. Ülkeler, azalan yiyecek, su ve enerji kaynaklarını korumak için nükleer programlar geliştirecek ve gezegen anarşinin kıyısına sürüklenecek.
    Gazeteye göre Pentagon'un bu raporu, iklim değişikliğinin var olduğunu defalarca reddeden Bush yönetimi açısından utanç verici bir durumu ortaya çıkardı.
    Pentagon'un nüfuzlu savunma danışmanı Andrew Marshall'ın başkanlığındaki komisyon tarafından hazırlanan raporda, kaçınılmaz iklim felaketi senaryosu mantıklı bulunarak bu tehdide karşı derhal önlemler alınması gerektiği belirtildi.
    ABD'li önde gelen bilim adamları, geçen hafta Bush yönetimini iklim değişikliği tehdidini görmezden gelmekle suçladılar. Bush'un raporu gizli tutmasının, iklim değişikliği tehdidini örtbas etme çabasının kanıtı olduğu belirtiliyor. Greenpeace'den Rob Gueterbock, ‘‘Global ısınmanın aldatmaca olduğunu iddia eden bir başkan var. Potomac Nehri'nin öte yanında ise iklim savaşlarına hazırlanan bir Pentagon. Böyle bir konuda Bush'un kendi hükümetini bile hiçe sayıyor olması çok korkutucu’’ dedi.

• Abd'nin Avrupaya Bi Oyunu Olabilir Bu çünkü yeterince Kıl Oluyor.
  • ya boşverin ölen ölsün yafs

ben kafayımı yadim yoksam ya

• Ben bu filmi daha öncede görmüştüm
  • ohoo Kor Filmi Var, Yarından Sonra Filmi Var Daha Eskileri var Filmleri iste Bu Konuda Daha Sayayım
  • Bu harbiden tuttu.

• quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

Bu harbiden tuttu.

İşin gücün yok mu buldun konuyu :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elLbufFer

İşin gücün yok mu buldun konuyu :))

Alıntıları Göster

2020 yazınca bu çıkıyor.

• Şaka maka gerçek oluyor galiba bu olay.

Şuan Türkiye kuraklık ile karşı karşıya bugün 1 ocak ve havalar güllük güneşlik şuan yaşadığım şehirde hava sıcaklığı 20 derece görünüyor.

Geçen sene bu zamanlarda soğuktan dışarı çıkamazdım, şuan hırka giysem terliyorum.

Hiç iyi şeyler olmuyor.

• Çin tüm üretimi kendi aldığı için AB-ABD iklim miklim ayağına yasak getirmek istiyor.

• gerilim verme

• Yıllardır deniliyor . Lisede iklim değişikliği küresel ısınma konuları vardı , ezelden beri su savaşları deniyor . Sonumuz hayrolsun . Şu konusunda devlete ve milletimize biraz iş düşüyor .

•  İKLİM ÇILDIRACAK, MİLYONLARCA İNSAN ÖLECEK
  • Tee o zamandan beri demişler işte dıjj güçleerrğ yapıyo bu havayii. Haarp maarp kara harp. Bunu göremeyen zır cahıldır yiaağğğaa.
  • elLbufFer kullanıcısına yanıt

ben bu konuyu sevdim

• kullanıcı şutlanmış süresiz  İKLİM ÇILDIRACAK, MİLYONLARCA İNSAN ÖLECEK 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.