Şimdi Ara

Rusya Sibiryada Üniversite +WAT ile AMERİKA(SS)(23.12.2017 GÜNCELLENDİ) YENİ VİDEO(SSS ve Cevapları,gel içeri) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
18
Favori
17.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 için 2 arkadaş hazırlıklara başladık :)
  • Yurtdışında okumanın zorlukları olduğu gibi güzel yanlarıda var, yurtlar arası futbol turnuvası, kar üzerinde top oynamak düşündüğünüzden çok daha zor :)

Yakında sınav haftası var, inşallah sorunsuz atlatırım, bu sene yine Work and Travel planlarım var gidebilirim inşallah. Bu arada seneye Tomska öğrenci getiricem, şimdiden kesin gelicem diyen 3-4 kişi var, düşünen de 5-6 kişi var, gelmeyi düşünen varsa pm atabilirsiniz.

Rusya Sibiryada Üniversite +WAT ile AMERİKA(SS)(23.12.2017 GÜNCELLENDİ) YENİ VİDEO(SSS ve Cevapları,gel içeri)Rusya Sibiryada Üniversite +WAT ile AMERİKA(SS)(23.12.2017 GÜNCELLENDİ) YENİ VİDEO(SSS ve Cevapları,gel içeri)Rusya Sibiryada Üniversite +WAT ile AMERİKA(SS)(23.12.2017 GÜNCELLENDİ) YENİ VİDEO(SSS ve Cevapları,gel içeri)Rusya Sibiryada Üniversite +WAT ile AMERİKA(SS)(23.12.2017 GÜNCELLENDİ) YENİ VİDEO(SSS ve Cevapları,gel içeri)

• Okul dersleri rusca mi? Rusca ogrenmek zor muydu?

Calisma izni verdiler mi? Verdilerse haftada kac saat? Asgari ucret ne kadar?

Bunlari cevaplarsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRO EAGLE

Okul dersleri rusca mi? Rusca ogrenmek zor muydu?

Calisma izni verdiler mi? Verdilerse haftada kac saat? Asgari ucret ne kadar?

Bunlari cevaplarsan sevinirim

Dersler rusça, rusça öğrenmek zor, hala öğreniyoruz ama aşırı bir zorluğuda yok, calısma izni yok, asgari ücret 15-25 bin ruble arası. Türkiyeyle aynı nerdeyse.
  • Herkese merhaba arkadaşlar.
    İsmim Rıza Koyuncu. Bende Yakup'un Rusya'ya getirdiği ilk ekiptenim geçen sene aynı okulda hazırlık okudum. Bu sene de yine aynı şehirde farklı bir üniversite olan TSU(Tomsk State Universty)da yazılım mühendisliği okuyorum. Üniversite değişmemin nedeni orda istediğim bölümün olmayışıydı onu baştan da söyliyim yani üniversiteyle herhangi bi sıkıntım yoktu açıkçası. Ben Türkiye'de sene yazılım mühendisliği okudum manisa da. Daha sonra çeşitli gerekçelerle ve araştırmalarım sonucu Yakubu buldum ve buraya geldim. Buraya gelmek isteyen arkadaşlara yardımcı oluruz her konuda. Hiç sıkıntınız olmasın. İnanın bana ben de buraya gelirken hiç bişey bilmiyordum nasıl olur becerebilir miyim diye endişelerim vardı ve biz bunları beraberce Yakubunda yardımıyla aştık Allah a şükür. Biz de aynı yollardan geçtiğimiz için şu an buraya gelmek isteyen arkadaşların kafasına takılan soruları endişeleri merak ettikleri şeyleri çok iyi anlayabiliyoruz çünkü bizde emin olun aynısını yaşadık. Ve bu yüzden de buraya gelecek arkadaşlara her konuda yardım etmeye hazırız. Merak ettiğiniz herşeyi birinci ağızdan burada okuyan ve yaşayan insanlardan duymak emin olun internette burada hiç bulunmamış ama burası hakkında bin birtürlü şey savunan insanların ağzından duymaktan çok daha gerçekçidir. Gerek okul gerek yurt gerekse buradaki yaşamınız hakkında size bizzat kendimiz yardımcı olucaz. Gidip sizin adınıza tek tek okullarla konuşmada gerekli belgelerinizi hazırlamada buraya geldiğinizde karşılama sonrasında yurda yerleştirme dahil her konuda elimizden geldiğince yardımcı olucaz. O konuda cidden içiniz rahat olsun. Saolsun Yakup kardeşimde biz buraya geldiğimizde aynı şekilde yardımcı oldu ve hala da olmaya devam ediyor. Emin olun buraya benimle birlikte 3 kişi daha geldi aynı dönemde ve biz burda sürekli birbirimize destek olarak ve yardımlaşarak çoğu şeyin üstesinden geldik. 7/24 burda birbirimize destek olmaya hazırız. Ve siz gelmek isteyen arkadaşlara da gereken her türli yardımı yapmaya hazırız. Çekinmeden her türlü konuda merak ettiklerinizi kafanıza takılanları sorabilirsiniz. Benim numaram +79528983054 Whatsapp tan bana ulaşabilirsiniz. Bu da facebook adresimhttps://www.facebook.com/riza.koyuncu.3 .Herkese başarılar

• 30.12.2016 TARİHİNDE YARDIMCI OLDUĞUM ÖĞRENCİLERLE YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJ VE KISA BİR TANITIM VİDEOSU.

https://www.youtube.com/watch?v=oAbxH5gyZKc
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerjack14

30.12.2016 TARİHİNDE YARDIMCI OLDUĞUM ÖĞRENCİLERLE YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJ VE KISA BİR TANITIM VİDEOSU.

https://www.youtube.com/watch?v=oAbxH5gyZKc

güzel video olmuş, aslında youtuberlar gibi vlog tarzı videolar yükleseniz güzel olur
  • ali_6195 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, ileri zamanlarda düşünüyorum öyle bişey bakalım :)
  • yüksek lisans ne kadar hocam yada sadece dil egitimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pardonya

yüksek lisans ne kadar hocam yada sadece dil egitimi?

Yüksek lisans fiyati okuyacağın bölüme bağlı, sadece rusça eğitimi 1000-1400 USD arasi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Yüksek lisans fiyati okuyacağın bölüme bağlı, sadece rusça eğitimi 1000-1400 USD arasi

1000$ iyimiş sadece rusça ögrenmeye bile gelinir aslında :)
  • quote:

quote:

quote:

1000$ iyimiş sadece rusça ögrenmeye bile gelinir aslında :)

Evet yurtlarda ucuz, 8-9 aylik 200-300 dolar arasi internet ve yemek haric hersey dahil. Odalar 2 kisilik, wc mutfak banyo odaya ait. Gelmeyi düşünürsen facebooktan yazabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • powerjack14 kullanıcısına yanıt
    Hocam 1000-1500 $ dediğiniz kurs kaç ay sürüyor?
    9 ay kurs+yurt 1500-1700 $ civarıysa çok iyi rakam. En yakın başlangıç tarihi ne zaman var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charm

Hocam 1000-1500 $ dediğiniz kurs kaç ay sürüyor?
    9 ay kurs+yurt 1500-1700 $ civarıysa çok iyi rakam. En yakın başlangıç tarihi ne zaman var?

4-8 ay arası kardeşim, sen ne zaman gelmeyi düşünüyorsun? detayları pm at konuşalım.
  • 2. sınıf ilk dönem bitti, okumaya devam :)
  • YENİ DENKLİK YÖNETMELİĞİ AÇIKLAMASI ÜZERİNE YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNDE OKUMAK İÇİN YGS VE LYS GİRMEYE GEREK YOK, İLK 1000 DE OLMASIDA ŞART DEĞİL, TANINAN BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMAK İÇİN HERHANGİ BİR KOŞUL YOK, DENKLİK ALMAK İÇİN MEZUN OLUP BAŞVURDUĞUNUZDA NOTLARINIZA GÖRE DİREK DENKLİK, STS SINAVINA GİRME VEYA LİSANS TAMAMLAMA VEYA DENKLİK REDDİ ALABİLİRSİNİZ.
  • quote:

YENİ DENKLİK YÖNETMELİĞİ AÇIKLAMASI ÜZERİNE YURTDIŞI ÜNİVERSİTELERİNDE OKUMAK İÇİN YGS VE LYS GİRMEYE GEREK YOK, İLK 1000 DE OLMASIDA ŞART DEĞİL, TANINAN BİR ÜNİVERSİTEDE OKUMAK İÇİN HERHANGİ BİR KOŞUL YOK, DENKLİK ALMAK İÇİN MEZUN OLUP BAŞVURDUĞUNUZDA NOTLARINIZA GÖRE DİREK DENKLİK, STS SINAVINA GİRME VEYA LİSANS TAMAMLAMA VEYA DENKLİK REDDİ ALABİLİRSİNİZ.

Notlarınıza göre direkt denklik alamazsınız.Notlarla denkliğin bir alakası yok çünkü.

Denklik işlemi komisyon incelemesi üzerine yapılır.Giriş çıkışlarınız en önemli etkendir.Tatil dönemleri dışında Türkiye'de bulunursanız çok sıkıntıdır mesela.

Sağlık - Müh. - Mimarlık Hukuk vb STS klavuzunda bulunan bölümlerde ( STS Klavuzu 2017 =http://www.yok.gov.tr/documents/10279/30814109/YOK_2017_STS_Kilavuzu.pdf/ ) STS sınavından asgari tutarı elde ettiğiniz zaman denklik alabilirsiniz.

Bence bu şekilde aktarsanız daha yararlı olur hocam.İnsanların kafası karışmaz.

• Doğru, ama direk denklik kararıda çıkabiliyor. İnşallah bizede direk denklik kararı çıkar.
  • 2017/2018 HAZIRLIK ÜCRETİ 110 BİN RUBLE OLARAK BELİRLENMİŞTİR, TL OLARAK 6500-7000 TL ARASI BİRŞEY YAPIYOR. 6 KİŞİ VEYA DAHA FAZLA GRUP GELMESİ HALİNDE %5 İNDİRİM OLACAKTIR.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.