Şimdi Ara

İkinci üniversite için?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar be. 2015 te mezun oldum bu sene ikinci üniversiteye başvurmak istiyordum fakat bu sene yapılacak olan ygs sınavına girmem mi gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 yıllık mı 4 yıllık bir bölümden mi mezun oldunuz?

2 yıllıkdan mezun olduysanız 2 yıllık bir bölüme kayıt yaptıtabilirsiniz.

4 yıllıktan mezun olduysanız hem 2 yıllık hem de 4 yıllık bölümlere kayıt yaptırabilirsiniz. (Her iki koşulda sınavsız)

2 yıllıktan mezun olup 4 yıllık bir bölüm istiyorsanız dgs'ye girmeniz gerekiyor.

• Hayır hayır ben 2 yıllık mezunum ama sorum o değil aöfte ygsye girmek gerekiyor ya acaba ikinci üniversite de o şart var mı diye sordum

• 2 yıllık mezunlarına AÖF ikinci üniversitede 2 yıllık (ön lisans) bölümler için YGS şart değil, 4 yıllık (lisans) bölümler için de YGS ya da DGS gerekiyor. 4 yıllık bölümlere YGS yoluyla kayıtta 1. sınıftan, DGS yoluyla kayıtta ise 3. sınıftan başlanılıyor.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam.Bir sorum olacaktı.Ben önlisans okuyorum şu an.Bu sene mezun olma durumu yok.Ygs'ye gireceğim ve açıköğretim lisans bölümünden herhangi birisini tercih edeceğim.Lise diploması isteniyor mu?
  • ÖSYS ile kayıtta elbette isteniyor. Ancak örgünün aksine aslı gibidir onaylı fotokopi verilmesi yeterli oluyor. Çünkü AÖF lise diplomasının aslını mezuniyete kadar rehin tutmayıp kayıt işlemi sonunda öğrenciye iade ediyor.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam çok teşekkür ederim cevabınız için Üniversitenin öğrenci işlerinden lise diplomasının aslı gibidir onayını alıp kayıt işlemlerini halletmiş olurum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.