Şimdi Ara

İkinci kez halka arz edilecek Aselsan’ın TV reklamı yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci kez halka arz edilecek Aselsan, yerli teknolojilerini sergilediği reklam filmini TV’de ve internet sitelerinde yayınlamaya başladı. TV reklamında Aselsan’ın teknolojileri ve üretim bantları gösteriliyor.

Reklamda savunmadan ulaşıma, haberleşmeden sağlığa, güvenlikten enerjiye Aselsan’ın hedeflediği tüm sektörlerden ürünler sergileniyor. Aselsan çalışanları ve çocuklar gösteriliyor. Aselsan’ın dünyanın en büyük 57 savunma markasından birisi olunduğuna vuru yapılıyor.

Ayrıca Bkz.Rusya ile İran arasındaki ticarette kripto para kullanılabilir

Aselsan halka arzdan sağlayacağı gelirin büyük bölümünü yeni teknoloji alanlarında büyüme ve birleşme-satın alma başta olmak üzere faaliyetleri geliştirmek amacıyla kullanılacak.

İkincil halka arzda ihraç edilecek hisse oranı yüzde 14 olarak belirlendi. Daha önce 1 milyar TL mevcut çıkarılmış sermayesinin 210 milyon TL artırılarak 1.210 milyar TL'ye çıkarılması hakkında karar alındı. Şirket, önümüzdeki günlerde yurt dışı road-showlar kapsamında New York, Londra, Frankfurt, Los Angeles ve Boston'da 10 günde 60 toplantı yapılacak.

• O öğrenciler ve üniversite kurumları kendi saygınlıklarını ve geleceklerini kurtarıyor. NE yazık ki ortak paydaya katkıları yok. Politikalar değişmediği sürece olmaz. Türkiye'de destek bulamayan bir çok girişim yurtdışında şirket haline geldi. Kimse size bunlardan söz etmiyor. Aselsan bir devlet şirketi. Sadece kendi politikaları için kullandığı bir arge şirketi. Milletle iç içe olmayan eğitim sistemiyle desteklenmeyen bir şirketin sloganları içten gelmiyor. Millet eğitim sistemiyle kan ağlıyor. Her yerin imam hatiple doldurdular. Ne yapacak bu çocuklar imam hatiple? Kendini kurtaran kurtarır. Geri kalanlara allah yardım etsin.
  • Eğitim sistemi berbat ama aselsan var. Nerden geliyor bu mühendislik? Hep dışarıdan geliyor. Devletin stratejik bir kurumu. Vatandaşa hisse dağıtmak dışında bir yararı olmaz zaten. En azından böyle bütünleşsin halkla.

• Sakın almayın 2021 civarı batacak.
  • ImRoyal I kullanıcısına yanıt
    çoğunun odtü itü üniversitesinden çıkma diye biliyordum ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImRoyal

Eğitim sistemi berbat ama aselsan var. Nerden geliyor bu mühendislik? Hep dışarıdan geliyor. Devletin stratejik bir kurumu. Vatandaşa hisse dağıtmak dışında bir yararı olmaz zaten. En azından böyle bütünleşsin halkla.

Eğitim sisteminim geneli ortalaması Berbat ama iyi öğrenciler iyi üniversiteler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletin vergisiyle kurulmuş bir kurumun hisselerini millete parayla satıyorlar. Kapitalizm çok şahane bir şey. Devlet sadece kendine kapital. Millete üretim yapan iş sağlayan özgürleştiren hiçbir yatırıma gitmez. Sen de kuru kuru övünürsün bununla.

• 1BilimAdamı kullanıcısına yanıt
    O öğrenciler ve üniversite kurumları kendi saygınlıklarını ve geleceklerini kurtarıyor. NE yazık ki ortak paydaya katkıları yok. Politikalar değişmediği sürece olmaz. Türkiye'de destek bulamayan bir çok girişim yurtdışında şirket haline geldi. Kimse size bunlardan söz etmiyor. Aselsan bir devlet şirketi. Sadece kendi politikaları için kullandığı bir arge şirketi. Milletle iç içe olmayan eğitim sistemiyle desteklenmeyen bir şirketin sloganları içten gelmiyor. Millet eğitim sistemiyle kan ağlıyor. Her yerin imam hatiple doldurdular. Ne yapacak bu çocuklar imam hatiple? Kendini kurtaran kurtarır. Geri kalanlara allah yardım etsin.
  • Aselsanın kara para aklamada kullanıldığını düşünüyorum. Hayali yatırımlarla bu kadar yükselmesi imkansız.

• ImRoyal I kullanıcısına yanıt
    ASELSAN TSK Güçlendirme Vakfı'nin bir kuruluşudur. Mevcut durumda hisselerinin %84,58’i Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) ait olup anonim bir şirket olarak %15,3’lük kısmı ise Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. 2.kez halka arz ile bu oran %30'a çıkarılacaktır.

Vakfın gelirleri kendi sitesinde sermayesinde pay sahibi olduğu şirketlerden gelen kar payları, kiraya verilen gayrimenkullerinin kira gelirleri, IDEF fuar gelirleri, finans gelirleri ve yüce milletimizin yapmış olduğu bağışlar şeklinde detaylandırılmıştır.

Borsalarda işlem gören bir hisse olarak alım satımında diğer hisselerde olduğu gibi gerçeklerden çok beklentiler satın alınıp satılır.

Piyasa değeri belli olan bir şirketin hisse başı 46-47TL iken değeri KOÇ grubunun üzerine çıkmış olduğu bir ortamda (kağıt üzerinde) hisselerini satın alanlar (doğal olarak) düzeltmeye girdi.

Hisseler çıkar ve düşer. Manipülasyon ile spekülasyonu karıştırmamak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 21 Mayıs 2018; 14:25:56 >
  • Tayyip amca bunu da yabancılara satar sonra onlara karşı boş boş dikilir.

• Seçime kadar götürecek para bile kalmadı aselsan ile idare ederler belki

• Zararın halk ile paylaşılması standart haline gelmiş. Bu sistemin BİZ ler tarafından değiştirilmesi gerek. Başka birileri değiştiremez.

// Mesela Aselsanı - Darpa, Pentagonla kıyaslayalım //

Biri interneti dünya kullanımına sundu sanal uzayı açtı. Diğeri diğerinden kopya ve biraz arttırılmış sentez ile tank, füze, helikopter, füze satsa hangisi daha çok ekonomik güç elde eder? Soru bu... Cevap ise zihinlerde hazır...

Bir usb bellek üretmek, teknoloji üretmek ve satmak ekonomik bir silahmıdır? Hadi bakalım silahlara zam geldi. Ama maaşlara değil. İşte piramitik sistem tepedkeiler ve yerlerdeki üzerine yük bindirilen halk. Zararı hep millet ödüyor. Kaç kurtuluş savaşı vermek lazım? Neden hep iş kurtuluş savaşına kalıyor? İlmek boğazına geçirilirken taksit taksit on-yıllarca görmek zor mu? İncelemek-okumak-anlamak madem zor ise ödesin millet... ödeye ödeye belki aklı başına gelir....

• Atatürk ne demiş "Her fabrika bir kaledir" demiş.

Şampuan fabrikaları hobby ipek bile gitmiş sabun hacı şakir yahudiler almış...

Kale derken futbol kalesi olarak mı bakıyorsun? Savaş kalesi olarak mı? Futbol olarak bakıyorsan kendi kalemize gol atıyoruz. Savaş kalesi olarak bakıyorsan keleyi dışarıya satıyoruz.

Yok şeker fabrikası yok vs... hepsi bilinçli düzeyde taksit taksit yavaş yavaş satılıyor....

Aklına gelmiyor mu? Kurbağa deneyi... soğukken su kurbağa konur kaba altı yavaş yavaş ısıtılır... en sonunda kurbağanın bacakları gevşer... sıçrayamaz ve olduğu yerde haşlanarak ölür yemek olur...

Kurbağa deneyi - toplum bağıhttps://www.youtube.com/watch?v=Rz5ZgcYheOw

• Adam internetin fişini çekse batıyorsun.
    Aselsan kimi kurtarabilir?
    Kendini kurtarabiliyor mu?

• Tüm bankalar yabancı (%80+).... matik neden üretmedi şimdiye kadar? %80 banka stop etse savaşa bile giremessin. Kimse matikten para alamaz. Kredi kart sistemi stop. Sonra iç savaş.... Telekomu yabancılara sattın. İletişim iptal. Savaşacak halin bile yok. Ne füzesi ne hissesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat_kilic -- 21 Mayıs 2018; 19:41:11 >
  • Alın izleyin de vizyon nedir, vatan aşkı neye denir, hizmet kimin döneminde geldi anlayın. Hoş, siz gördüğünüzü inkar edecek kadar kör oldunuz artık ama...

https://youtu.be/0hBxbeq-1vM

• quote:

Orijinalden alıntı: strong mind strong body

Bu mesaj silindi.
    Aselsan hisse değeri 46 liralık değerine (11.15.2017) 1 yıl önceki seviyesi olan 10 liralardan geldi. Borsaya girişinden beri tarihinde gördüğü en yüksek değer olan 46 liradan hisse senedi alan adam, ettiği zarardan daha fazla üzülmesi gereken şeylere üzülsün. Klişedir ama, hisselerin özelliğidir düşüp yükselmek. 10 liradan 46 lira seviyesine kadar doğru düzgün düzeltme yememiş bi hisseye hangi akla, mantığa göre yatırım yapar bi insan? O fiyata gelinceye kadar 13-15-20-25-30 lirada alan kişi yüzde kaç karda? Bu kişilerin kar realizasyonu yapmayacağının garantisini kim verdi sana ki oradan aldın? Bu insanların durumuna kısaca FOMO deniyor. Onların durumu ASELSAN gibi ülkenin amiral gemisi şirketlerinden birine zarar veremez, vermemeli. 46 liradan alan satmadığı sürece yine zararda değil, bu şirketin geleceğinin parlak olması gayet muhtemel. Hisse değerleri yine artacaktır eğer halkın güvenini sağlayıp gerekli atılımları yapmaya devam ederse. Ama bu tabiki 1 gecede olmayacak, zaman gerektirecektir. Velhasıl, bu tip kişiler yüzünden ASELSAN gibi ülkenin gözbebeği şirketlerinden birinin itibarını düşürmeye lütfen yeltenmeyin. Şu grafiğide aşağıya bırakıyorum. Ekonomi, borsa vesaire çok aşırı bilmeye gerek yok, gerçekten alınabilir bi yerde miymiş bu hisse 40liralara geldiğinde bi düşünün? Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, kişisel görüşümden ibarettir.

İkinci kez halka arz edilecek Aselsan’ın TV reklamı yayınlandı
  • Allah Allah. Reklam Türkçe ama? Her şeyi yabancılara satımıyor muyduk???...

• Eklenti Yüklenemedi.

E dolasiyla izleyemedim...

• waRRioR kullanıcısına yanıt
    Ülkenin savunma sanayisi sonuçta. Böyle bir durum olsa diğer ülkeler illa açığa kavuşturur peşiniz bırakmazdı. Parayı ASELSAN'da aklamak dünyanın en saçma işi olur zaten. Dediğiniz olabilir mi olabilir ama düşük bir ihtimal diyorum ben.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.