Şimdi Ara

İkinci Elin Fiyat/Performans Kralı: KIA Venga 1.6 CRDi Panorama Plus (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
6.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Janjan

Gayet guzel ve alinabilir bir arac. Ama tuketiminin bir dizele gore yuksek oldugunu belirtmeliyim.

aynen öyle
    geçen gün rahatsızdım komşum benim arabayla hastaneye götürdü beni
    arabayı sürdü , donanımını ve fiyatını öğrendi baya şaşırdı
    bilinmeyen piyasası olmayan bir araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

Gayet guzel ve alinabilir bir arac. Ama tuketiminin bir dizele gore yuksek oldugunu belirtmeliyim.

aynen öyle

Piyasasi olsa bu fiyatlara satilmazdi zaten ;) Sizin Altea da ayni sekilde
  • Otomatigi yok bunun degil mi? Otomatik olsa tercih edilesi bir arac. Bu paraya Lancer gibi bir diger alternatif Kia'nin 2011 Cerato Concept donanim olanlari.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

aynen öyle

Piyasasi olsa bu fiyatlara satilmazdi zaten ;) Sizin Altea da ayni sekilde

tabi , 2.5 sene önce 1.9 dizeli 26500 e almıştık 100 binde
    donanım olarak yok yok , ve hakikaten kaliteli bir araba
    bugün bakıyorsun b sınıfı saçma sapan arabaların fiyatına
    10 numara alışveriş

hatta bire bir örnek vereyim
    vw de tam karşılığı Golf Plus
    2006 model aynı km 1.6 FSI lar daha pahalıya satılıyordu
    birde 1.9 dizel olsa 7-8 bin TL fark olurdu heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: rbatasoy

Otomatigi yok bunun degil mi? Otomatik olsa tercih edilesi bir arac. Bu paraya Lancer gibi bir diger alternatif Kia'nin 2011 Cerato Concept donanim olanlari.

Aynı özellikler 1.6 benzinlide de mevcut hocam, otomatik.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-2011-kia-venga-1.6-otomatik-cam-tavan-garantili-14.000km-hatasiz-140496180/detay

Yalnız bunda ESP yok. En azından benim bildiğim kadarıyla yok.

Bu arada şu Altea geyiğini kapatalım. Alakaya maydanoz araç ismi yazıyorsunuz. Altea diyecekseniz dizel olacak, ilometresi en fazla 50 bin olacak, en az 2010 model olacak ve böyle dolu olacak. Yoksa fasa fiso.

• Fazla yaktığı için kimsenin almayacağı bir araç.

Dizel teknolojisi eski olduğu için rakiplerinden 2-3 litre fazla yakıyor.

Böyle karadüzen araçların ithalatını komple yasaklamalılar.
  • bence uygun fiyatlı güzel araç ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: rbatasoy

Otomatigi yok bunun degil mi? Otomatik olsa tercih edilesi bir arac. Bu paraya Lancer gibi bir diger alternatif Kia'nin 2011 Cerato Concept donanim olanlari.

Aynı özellikler 1.6 benzinlide de mevcut hocam, otomatik.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-2011-kia-venga-1.6-otomatik-cam-tavan-garantili-14.000km-hatasiz-140496180/detay

Yalnız bunda ESP yok. En azından benim bildiğim kadarıyla yok.

Bu arada şu Altea geyiğini kapatalım. Alakaya maydanoz araç ismi yazıyorsunuz. Altea diyecekseniz dizel olacak, ilometresi en fazla 50 bin olacak, en az 2010 model olacak ve böyle dolu olacak. Yoksa fasa fiso.

tamam müdür kapattık geyiği
    sen şimdi belirle kriterleri bi toparla
    madde madde yaz ne bileyim şöyle bi temize geç
    ilometre falan faso ile fiso yu da belirt
    girenleri uyarırız
    hem km yi 10 liraya düşürtürüz olur biter

edit : alakaya maydonoz denilen arabaya bakın , ikisi de MPV , gider 2007 model benzinli altea ile benzinli venga kıyaslarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 17 Ekim 2013; 21:56:42 >

• Zaten son 1-2 yıldır dizelin modası da geçiyor.

Artık devir Turbo benzinli manuel araçların devri.
  • 2.el ne kadar berbat bir şey yahu.
    Şu araba dururken ne dandik arabalara ne paralar veriliyor..
    Ben bile şu aracın varlığından haberdar değildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Zaten son 1-2 yıldır dizelin modası da geçiyor.

Artık devir Turbo benzinli manuel araçların devri.

hocam amacım polemik çıkarmak değil ama kime göre neye göre bence yanılıyorsunuz senede 10.000 km yapmayan kişiler bile dizel alıyor şirketler esnaflar bence dizeller her zaman 1 adım önce olucak tabi benzin fiyatları düşmezse
  • jay jay justified kullanıcısına yanıt
    Valla bravo, bencede o fiyatlara alınabilecek en mantıklı araçlardan birisi. Fiyatları şaşırtıcı derecede makul, daha fazla düşeceğini bende sanmıyorum. 2006 model 160bin kmde C-max'e 30bin lira fiyat çekiyorlar şu aralar, siz düşünün gerisini.
  • Kagit ustunde guzel arac

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle güzel araba. İç mekanda sert plastik bolluğu haricinde hiçbir dezavantajı yok.
  • egelidost kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, onu da sınıfına vermek lazım. :) Bir de ix20'deki gibi açık renkli iç mekan seçeneği olsa, yarın giderdim yani, o derece.
  • Aklıma girdin hocam, bir araştıralım bakalım.
  • Mantık mı aşk mı olayına dönmüş. Kağıt üstünde araç güzel ama tipi bence kötü. Mantıklı olan alır duygularıyla hareket eden tereddütte kalır.
  • Biri hitler motor önerir, bizi dizel devri bitti der. Diyorum forumda arabadan anlayan kısım 2 elin parmağı. Çok net. Merak etmeyin bu lafları ediyorum diye ben anlıyorum demiyorum.

Adam 2011 model, yüzü yeni, donanımları ciddi derecede iyi(ESP'siz bir çok araç var 2011 model), bana göre yakışıklı ve geniş gözüküyor, en kötü tarafı direksiyon gibi gelen bir araç. Çok mantıklı bir fiyat. Ben 2007 model 207 için 25 bin TL verdim. Bu araba 4 yaş genç, neredeyse 2 kat daha güçlü ve neredeyse benim araçtan 1,5 litre kadar fazla yakıyor.

Kısaca alınası bir araç. Hitler öneren arkadaş "Piyasası olan motor hangisi?" konulu bir konu açıp oraya hemen hitleri yapıştırmalı bizde onu alkışlamalıyız. Ama bu konuda ona pek yer yok.
  • bu aracın tek eksiği Türkiye ye sadece bir yıl geldi sonra çıkan haberler üretim hatası sebebiyle üretim bandından indi bakarsanız ne 2012 nede 2013ü yok bu aracın yoksa aile kullanımına heleki fiyat olarak çok başarılı ancakhatası ney açıklanmadı 2014 yılında yenilenen kasa ve motoruyla karşımıza gelecek ki bende bekliyorum..

bu aracın otomatiğide var ancak 1.6 benzin ve yarıotamatik bi şanzumana sahip...

bende bi ara çok düşündüm ancak sonra bu durumlar yüzünden kıa rıo sporty de cvt at karar kıldım ki iykide öyle yapmışım..

son olarakta kıa ya ön yargılı olan arkadaşların en yakın bi şovrumda yada galeride araçları görmeleri kendi karlarına olur..

bı arkadaş rıo tutulmadı demiş ancak sadece bizim sitede 4 adet var arkadaşım ki coca coladan bi çok sigara firmasına dek artık polo ve puntonun arızalarından bıkıp 150 bin 5 yıl garantili kıa rıo lara geçmeside bunu gösteriyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

bu aracın tek eksiği Türkiye ye sadece bir yıl geldi sonra çıkan haberler üretim hatası sebebiyle üretim bandından indi bakarsanız ne 2012 nede 2013ü yok bu aracın yoksa aile kullanımına heleki fiyat olarak çok başarılı ancakhatası ney açıklanmadı 2014 yılında yenilenen kasa ve motoruyla karşımıza gelecek ki bende bekliyorum..

bu aracın otomatiğide var ancak 1.6 benzin ve yarıotamatik bi şanzumana sahip...

bende bi ara çok düşündüm ancak sonra bu durumlar yüzünden kıa rıo sporty de cvt at karar kıldım ki iykide öyle yapmışım..

son olarakta kıa ya ön yargılı olan arkadaşların en yakın bi şovrumda yada galeride araçları görmeleri kendi karlarına olur..

bı arkadaş rıo tutulmadı demiş ancak sadece bizim sitede 4 adet var arkadaşım ki coca coladan bi çok sigara firmasına dek artık polo ve puntonun arızalarından bıkıp 150 bin 5 yıl garantili kıa rıo lara geçmeside bunu gösteriyor..

Hocam bu araç Türkiye'ye gelmedi ama Avrupa'da satışına devam edildi. Bu araçta arıza varsa, ne Avrupa'da satılırdı, ne de ikizi ix20'nin satışına burada devam edilirdi. Hikaye onlar. Türkiye'de bir araç tutulmayınca tutulmuyor. Başka sebebi yok.

Yıllar önceki mesajlarım duruyor, Venga ve ix20 arasında gidip geliyordum, sonra Meriva araya girdi, oydu buydu derken kaynadı gitti. Hatta Adapazarı Sandıkçı'ya gidip Micra'yı 16'ya saydırmıştık, 36'ya bırakıyorlardı karamel renkli Venga'yı. Kredi için bile görüşülmüştü ama ESP'li model değildi o. EX modeliydi. Sonra Panorama Plus çıkınca iyi ki almamışız falan dedik. Şimdi bu fiyatlar adamı kendine çekiyor fena halde.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.