Şimdi Ara

İkinci Elde Max. Kaç KM Tercih Edersiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merak ettiğim bir konu var. Benin bundan önceki aracım 2000 model VW Golf idi. 160 bin km de aldım. Bana motor arızası olarak sürekli boğaz kelebeğini temizletmem dışında bir arıza çıkarmadı. Ancak içi eskimiş göründüğünden, camlar fitiller vs. ses yaptığından 175 bin km de sattım aracımı. Sonraki aracımı (2005 Ford Fusion) 40 bin km de aldım. 60 binde senesi dolduğundan trigerimi değiştirdim onun dışında hiç bir sorun yaşamadım.
    Peki siz olsanız max. kaç km tercih edersiniz. Yüksek km tercih etmek doğru olur mu? Ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu konuda bunları enine boyuna tartışalım derim.

• mümkünse 60 bini geçmesin
  • Dizel mi benzinli mi ?
  • 100 Bin ve altı.
  • Kmye bakarak araba almam.
  • fazla km de kötüdür
    fazla yaşta kötüdür

ikisini ayrı yarı dusunelim

km arttıkca motor yıpranır mekanik parçalar yıpranır.
    yaşı arttıkça amortisör vs bilyeler alt takım kaporta yıpranır.

yani parasal bi durum ama bana sorcak olsan 1995 model bi laguna v6 var 200bin km de 12bin liraya satıyorlar desen alırım

yada bana 18 bin liraya 2009 model 200bin de dizel clio var desen alırım.

yada... 1984 model 500binde bi araçta alabilirim.

10 senedir arac kullanıyorum 14 senedirde bir fiil arabalarımızın tamir vs işlerini ben yapıyorum. Öğrendiğim tek bişey var arızalı parçayı çöpe attıgın sürece araban sorun cıkarmaz. ben öyle yapıyorum
  • Aracı ne kadar seviyorsam kilometresine o kadar göz yumabilirim. Benzinli için geçerli tabi bu. 200.000 devirmiş bir Mercedes alırım. Bmw'de X5 alırım. Aklıma ilk gelen fazla kilometreli benzinli araçlar.
    Dizel için senelik 20.000 km olarak hesaplarım. 5 yaşını geçmiş 100.000 kilometre devirmiş dizel almam.
  • yaşa göre,yakıta göre değişir

genelde tercihim 60 bin km altını aramak bulmaktır
  • Kmsi dusuk diye arabasina sifir araba parasi isteyenlere ve km dusurenlere gicik oldugum icin km takintim yoktur.
  • Yaşa bakmam, kilometreye de bakmam. 87 model aracım var. birçok 90-95 modelden daha diri ve daha iyi durumda. Zaten kilometre teli 260.000 de kopmuş, sonrasını saymamış. Yani 300 bin de olabilir 400.000 de olabilir ama motor durumu, sesi,performansı fena değil diye aldım. Ne araçlar var 50.000 de rektefiye olan.. Yani km ye çok takılmamak lazım.
  • mercedes ve volvo marka arabalarda km 500-600 bini rahat görüyor. Ayrıca motoru büyük hacimli olan araçlarda, v6-v8 motorlar da küçük hacimli 4-3 silindirlilere göre daha dayanıklı oluyor sanırsam. Sonuçta ne kadar zorlanırsa o kadar çabuk aşınıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kestamit

Yaşa bakmam, kilometreye de bakmam. 87 model aracım var. birçok 90-95 modelden daha diri ve daha iyi durumda. Zaten kilometre teli 260.000 de kopmuş, sonrasını saymamış. Yani 300 bin de olabilir 400.000 de olabilir ama motor durumu, sesi,performansı fena değil diye aldım. Ne araçlar var 50.000 de rektefiye olan.. Yani km ye çok takılmamak lazım.

Km teli kopmuş araç muayenede sorun olmuyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizelse 100.000, benzinlide 200.000 e kadar sorun yoktur. Yeter ki bakımlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: colibaly

quote:

Orijinalden alıntı: kestamit

Yaşa bakmam, kilometreye de bakmam. 87 model aracım var. birçok 90-95 modelden daha diri ve daha iyi durumda. Zaten kilometre teli 260.000 de kopmuş, sonrasını saymamış. Yani 300 bin de olabilir 400.000 de olabilir ama motor durumu, sesi,performansı fena değil diye aldım. Ne araçlar var 50.000 de rektefiye olan.. Yani km ye çok takılmamak lazım.

Km teli kopmuş araç muayenede sorun olmuyor mu?

Muayenesini ben yaptırmadım. 2011 in 5 ayının 25 inde yapılmış. Belki de yakın zamanda kopmuştur.
  • Mazda,Bmw,Mercedes,Toyota,Honda,Nissan,Audi KM ye pek takılmam bu araçların

Citroen,Peugeot 50 bin km yi geçmiş almam
  • 100.000 km gecmisse eger iyice arastirir oyle alirm

Eskiden asla almam diyordum ama simdi neden almiyim temiz oursa diyorum

Ama gucum yetiyorsa kesinlikle az km alirim
  • normal şartlarda 10 15 bin
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN

normal şartlarda 10 15 bin

dostum sıfır al ne uğraşıyorsun ikinci elle
  • Benim nedense ikince elde ilk kriterim kilometre oluyor. Ki son aldığım araçta bunun ne kadar doğru bir karar olduğunu gördüm.
  • 2 yaş için 30.000-
    4 yaş için 50.000-60.000
    6+ için ise 150.000

bu değerler dizel için
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.