Şimdi Ara

İkinci elde en değerlisi iPhone modelleri oldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
2.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Xiaomi Mi 8 lite 3 sene önce 1550ye babama aldık. Şimdi 1800 liraya takasa verdik. O iphone'un degil kurun etkisi. 3 sene once dolar 4ken alıp şimdi dolar 7,5ken satmışsın yani yaklaşık %40 değer kaybıyla satmışsın. Bunları ayırt edebilmek lazım artık yıl 2021 ve ekonomi sürekli hayatımızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 24 Ocak 2021; 13:49:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

Xiaomi Mi 8 lite 3 sene önce 1550ye babama aldık. Şimdi 1800 liraya takasa verdik. O iphone'un degil kurun etkisi. 3 sene once dolar 4ken alıp şimdi dolar 7,5ken satmışsın yani yaklaşık %40 değer kaybıyla satmışsın. Bunları ayırt edebilmek lazım artık yıl 2021 ve ekonomi sürekli hayatımızda.

Beni dolar ilgilendirmez kardeşim. İphone 6 yı satmadım bu arada annem kullanıyo. Canavar gibi tel halen. 2 yıldır honor 10 lite kullanıyodum 1500e sıfır almıştım şimdi satabilirsem 800-900 anca eder. Biri ikinci el iphone 6 1050 liraya alınmış şuan 1300 ediyo. Biri sıfır 1500e alınmış 900 lira ediyo. Başka lafa gerek yok 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 24 Ocak 2021; 14:21:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dark Territory kullanıcısına yanıt

Dolar seni ilgilendirmiyor mu? Anlıyorum, Allah yardımcın olsun.

• Android cihazlarla iphone kıyaslamaktan bıkmadı millet. Mercedes ile passat kıyaslayan eleman gibi bu çok mantıksız bir kıyaslama. İphone 4 aldım zamanında satıp üstüne çok az daha verip iphone 5s aldım sonra onu sattım biraz para verip 6s aldım böyle böyle satıp az para verip 8plus’a kadar geldim. 3600 tl ye mal olmuş 8 plus 4900 tl ye satıp 5000 e xr aldım. Xr ıda 1 sene kullandım 5400 e sattım 11.11 de xr’ı satıp 6500 tl ye sıfır iphone 11 aldım şimdi bu telefonu 2 sene kullanacağım ve 13-14 çıkınca üste bi miktar daha para verip 6500 ün üstünde cihazımı satacağım ve yeni bir telefon alacağım. Halen daha kıyaslayabilen varsa alıp telefonu eline gurur duysun😂
  • aldığın telefonun 2 sene sonra yarı fiyatı bile etmemesi de bir garip

• Sanırsam Türkiyede geçerli değil bu sistem

2018de aldığım telefonun değeri şu an 0ı 2 kat arttı 2. eli de aldığım fiyat kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaLGz

İşte hocam bu hesabı yapamayan adamlar iPhone alınca VW Golf alınca kur ve vergiler etkisiyle fiyatı yükselince orgazm oluyorlar. Sonra iPhone/VW Golf çeyrek altın yeaww zarar ettirmiyor diye dolanıyorlar ortalıkta. Boşver hocam yorma kendini laf anlatamazsın bunlara

• Farfaraway21 kullanıcısına yanıt

Dolar beni ilgilendirmez dedikten sonra uğraşmadım zaten hocam fark ettiysen   Iphone alsın VW alsın o önemli değil de oy kullanıyorlar sıkıntı o.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaitreSkiLL

Android cihazlarla iphone kıyaslamaktan bıkmadı millet. Mercedes ile passat kıyaslayan eleman gibi bu çok mantıksız bir kıyaslama. İphone 4 aldım zamanında satıp üstüne çok az daha verip iphone 5s aldım sonra onu sattım biraz para verip 6s aldım böyle böyle satıp az para verip 8plus’a kadar geldim. 3600 tl ye mal olmuş 8 plus 4900 tl ye satıp 5000 e xr aldım. Xr ıda 1 sene kullandım 5400 e sattım 11.11 de xr’ı satıp 6500 tl ye sıfır iphone 11 aldım şimdi bu telefonu 2 sene kullanacağım ve 13-14 çıkınca üste bi miktar daha para verip 6500 ün üstünde cihazımı satacağım ve yeni bir telefon alacağım. Halen daha kıyaslayabilen varsa alıp telefonu eline gurur duysun😂

11 i 6500 ün üzerinde satacağından eminsin yani? TL değerlenirse ve/veya dolar değer kaybederse kime satacaksın 6500 ün üstüne? XR ı aldığında iki tane kayıtsız Xiaomi Mİ9 alırdın. Mİ 9 OİS eksiği haricinde her anlamda ezer geçer. Dxomark kamera puanı,Antutu benchmark skoru,ekranı her türlü daha iyi. Sadece geekbench 5 testinde tek çekirdek skorunda XR önde. Multi-Core da Mİ9 fark atmış. Aynı şekilde 11 aldığında yaklaşık iki tane Mİ 10T Pro alırdın. Aynı Mİ9 da olduğu gibi Mİ 10T Pro da iPhone 11 i tokat manyağı eder. Dxomark kamera puanları aynı,Antutu benchmark puanında Mİ 10T Pro fark atmış. Ekranı söylemeye gerek yok zaten 144 Hz Full HD+ ekran iPhone 11 de HD+ ekran  Yine XR da olduğu gibi sadece geekbenchte tek çekirdek skorunda 11 önde. Çoklu çekirdekte yine fark yemiş. Üstelik OİS eksiğide yok artık. Hal böyleyken spot Xiaomiler piyasada olduğu ve root edilebilidiği sürece iPhone alanın ya aklı yoktur ya da parası çoktur. Aklı veya fikri olmayana yardımcı oluruz. Teknik verilerle hesap kitapla Xiaominin daha avantajlı olduğunu gösteririz. Parası çok olan ne hali varsa görsün kazık yemekten zevk alıyordur karışamayız. Ya ben iki tane Xiaomi almak istemiyorum dersen Xiaomilerden artan parayı bankaya mevduat faizine verseydin yine de 1 sene yada 2 sene sonra iPhonedan daha kârlı çıkardın. Ve daha iyi telefonlara ulaşırdın.

Değil 4S ilk iPhone olan iPhone 2G den iPhone 7 ye kadar(5 ve 6 hariç) tüm iPhoneları kullanmış ve şu an Mİ9 kullanan biri olarak naçizane fikrim budur. İPhonelar X yani 10 serisinden sonra cozuttu. Parasını hak eden telefonlar değil artık. Eskiden amiral gemisi androidlerle aradaki fark en fazla 300-500 dü taş çatlasa 3 haneyi geçmezdi. Şimdi 4 haneli farklar var. Mİ 9u geçen sene 2.100 e aldım şimdi elimi öpene 2500 e satabilirim. Mİ 10T Pro ise 4500 civarı. Mİ 10T Pro almaya çalışıyorum. Sana da tavsiyem zararın neresinden dönersen kârdır. 11 ini sat 10T Pro al. Artan parayı bankaya fazie ver 2 sene sonunda bu işten daha kârlı çıktığını kendi gözlerinle göreceksin.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farfaraway21 -- 27 Ocak 2021; 10:55:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Farfaraway21

11 i 6500 ün üzerinde satacağından eminsin yani? TL değerlenirse ve/veya dolar değer kaybederse kime satacaksın 6500 ün üstüne? XR ı aldığında iki tane kayıtsız Xiaomi Mİ9 alırdın. Mİ 9 OİS eksiği haricinde her anlamda ezer geçer. Dxomark kamera puanı,Antutu benchmark skoru,ekranı her türlü daha iyi. Sadece geekbench 5 testinde tek çekirdek skorunda XR önde. Multi-Core da Mİ9 fark atmış. Aynı şekilde 11 aldığında yaklaşık iki tane Mİ 10T Pro alırdın. Aynı Mİ9 da olduğu gibi Mİ 10T Pro da iPhone 11 i tokat manyağı eder. Dxomark kamera puanları aynı,Antutu benchmark puanında Mİ 10T Pro fark atmış. Ekranı söylemeye gerek yok zaten 144 Hz Full HD+ ekran iPhone 11 de HD+ ekran  Yine XR da olduğu gibi sadece geekbenchte tek çekirdek skorunda 11 önde. Çoklu çekirdekte yine fark yemiş. Üstelik OİS eksiğide yok artık. Hal böyleyken spot Xiaomiler piyasada olduğu ve root edilebilidiği sürece iPhone alanın ya aklı yoktur ya da parası çoktur. Aklı veya fikri olmayana yardımcı oluruz. Teknik verilerle hesap kitapla Xiaominin daha avantajlı olduğunu gösteririz. Parası çok olan ne hali varsa görsün kazık yemekten zevk alıyordur karışamayız. Ya ben iki tane Xiaomi almak istemiyorum dersen Xiaomilerden artan parayı bankaya mevduat faizine verseydin yine de 1 sene yada 2 sene sonra iPhonedan daha kârlı çıkardın. Ve daha iyi telefonlara ulaşırdın.

Değil 4S ilk iPhone olan iPhone 2G den iPhone 7 ye kadar(5 ve 6 hariç) tüm iPhoneları kullanmış ve şu an Mİ9 kullanan biri olarak naçizane fikrim budur. İPhonelar X yani 10 serisinden sonra cozuttu. Parasını hak eden telefonlar değil artık. Eskiden amiral gemisi androidlerle aradaki fark en fazla 300-500 dü taş çatlasa 3 haneyi geçmezdi. Şimdi 4 haneli farklar var. Mİ 9u geçen sene 2.100 e aldım şimdi elimi öpene 2500 e satabilirim. Mİ 10T Pro ise 4500 civarı. Mİ 10T Pro almaya çalışıyorum. Sana da tavsiyem zararın neresinden dönersen kârdır. 11 ini sat 10T Pro al. Artan parayı bankaya fazie ver 2 sene sonunda bu işten daha kârlı çıktığını kendi gözlerinle göreceksin.  

Alıntıları Göster
    İstersen mesajımı kaydet 2 sene sonra yazarsın kaça satıldığını atarım sana. Kıyaslamaya gelirse Şimdi akıl var mantık var iyi oku bunları. 5-6 inç bir ekrana sahip 144 hz olsa nolur 60hz olsa nolur. Hz in amacı nedir hareketli sahnelerde titreme yapmasın değil mi?. Sen hiç iphone’un menülerinde oyun oynar gibi sağa sola gezen birini gördünmü. Kaldıki oyun oynayıpta iphone’dan şikayetçi olan varmı.

Hiç düşündünmü neden samsung ceo’su bile samsungu tanıtırken iphone telefonla tweet atıyor. Neden bütün ünlülerin elinde iphone var. Koskoca dünyanın en zengin insanı elon musk neden iphone kullanıyor. Bu insanlar salak dimi. 5 katı benchmark puanı fazla almış telefon almak varken gidip iphone alıyorlar

Senin için hayat sadece insanların yaptığı benchmark testlerinden ibaretse insanların izinden gitmeye devam et. Müzik dinlemek için korsan yazılımlarla uğraşmaya.. online oyunlarda hilecilerle oynamaya.. telefona bir virüs girince cihazı sıfırlamak için 10 takla atmaya devam et.. paranı değerlendirmek istiyorsanda faizle uğraşma biraz daha yaratıcı olun. Yeni şeyler üretin.

• quote:

İstersen mesajımı kaydet 2 sene sonra yazarsın kaça satıldığını atarım sana. Kıyaslamaya gelirse Şimdi akıl var mantık var iyi oku bunları. 5-6 inç bir ekrana sahip 144 hz olsa nolur 60hz olsa nolur. Hz in amacı nedir hareketli sahnelerde titreme yapmasın değil mi?. Sen hiç iphone’un menülerinde oyun oynar gibi sağa sola gezen birini gördünmü. Kaldıki oyun oynayıpta iphone’dan şikayetçi olan varmı.

Hiç düşündünmü neden samsung ceo’su bile samsungu tanıtırken iphone telefonla tweet atıyor. Neden bütün ünlülerin elinde iphone var. Koskoca dünyanın en zengin insanı elon musk neden iphone kullanıyor. Bu insanlar salak dimi. 5 katı benchmark puanı fazla almış telefon almak varken gidip iphone alıyorlar

Senin için hayat sadece insanların yaptığı benchmark testlerinden ibaretse insanların izinden gitmeye devam et. Müzik dinlemek için korsan yazılımlarla uğraşmaya.. online oyunlarda hilecilerle oynamaya.. telefona bir virüs girince cihazı sıfırlamak için 10 takla atmaya devam et.. paranı değerlendirmek istiyorsanda faizle uğraşma biraz daha yaratıcı olun. Yeni şeyler üretin.

Alıntıları Göster

adamlar iyi calısıyor yalnız.. teknoloji forumlarında ve youtube'da güzel yağlayıp ballıyorlar kayıtsız çöpyağomi telefonları.. yok iki tane alırsın falan.. bu telefonları forumlarda troll olarak övenler doğu taraflarından kacak mal satan adamların perakendecileri..

özellikle bu marka telefonlarda, devletin kacagı bitirmesi lazım.. sırf malum ikinci el sitesindeki kacak telefonları satanlardan birkacını düzenli olarak göz altına alsalar sorun cözülür..

kacak telefonlarda paranın teröre gittiğinden eminim.. bunları ülkeye toplu halde kacak sokmaya 3 - 5 veledin gücü yetmez satanlar velet ya da serseri ama kacakcılıgını mutlaka bölücü örgüt yapıyordur bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 27 Ocak 2021; 11:55:37 >

• quote:

Android cihazlarla iphone kıyaslamaktan bıkmadı millet. Mercedes ile passat kıyaslayan eleman gibi bu çok mantıksız bir kıyaslama. İphone 4 aldım zamanında satıp üstüne çok az daha verip iphone 5s aldım sonra onu sattım biraz para verip 6s aldım böyle böyle satıp az para verip 8plus’a kadar geldim. 3600 tl ye mal olmuş 8 plus 4900 tl ye satıp 5000 e xr aldım. Xr ıda 1 sene kullandım 5400 e sattım 11.11 de xr’ı satıp 6500 tl ye sıfır iphone 11 aldım şimdi bu telefonu 2 sene kullanacağım ve 13-14 çıkınca üste bi miktar daha para verip 6500 ün üstünde cihazımı satacağım ve yeni bir telefon alacağım. Halen daha kıyaslayabilen varsa alıp telefonu eline gurur duysun😂

Hocam 11 den sonra o bir miktar baya açıldı yalnız  

iPhone 12 için şu anda 6500 e satsan cihazını bir miktar 4500 TL vermen gerekiyor. :D 13 için Allah yardımcın olsun.  

Makas fena açıldı bu sene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Passenger -- 27 Ocak 2021; 12:9:6 >

• Passenger kullanıcısına yanıt
    Öyle valla hocam. Ama acelemiz yok 2 sene sonra 14 çıkınca 12 yi alırız😂
  • Sen mavi giyerken onlar neden calvin klein giyiyorsa, sen H&m giyerken onlar hugo boss giyiyorsa, aynı deniz tatili için sırf orta sınıfları görmemek için tonla para verip 7 yıldızlı otele gidiyorsa ondan. Adamlar senle aynı şeyleri ne kadar az kullanırsa o kadar farklı ve lüks oluyor. Sen gidip bir tshirte 5000 lira vermezsin mesela ulan tshirt be buna da vermezsin dersin ama adam verir. Aynı kafa, alabileceği en pahalı ve farklı telefon iphone olduğu için iphone alıyor. Senin gibiler de iphone alarak kendini onlardan biri gibi zannediyor, öyle tatmin oluyor ama maalesef değilsin. Kardeş sen Elon Musk değilsin, Jeff Bezos da değilsin. Eğer onlarla aynı telefonu kullanıyorum demek ki ben de doğru tercih yaptım kafasına giriyorsan uyandırayım dedim. Mesela ben de şahsen geçen sene yarı fiyatına 2019 model Opel Astra alıp 10km yol sürerek A'dan B'ye gidebilirdim ama gittim 2019 model Mercedes A serisi aldım çünkü benim aptal tatminim de bu. Ama ben kabul ediyorum bunu. Araba da marka tutkunuyum. Ama sen aptallığını kabul etmiyorsun, inkar edip hala sağda solda Iphone'u övüyorsun halbuki hiç bir farkı yok. Üstteki arkadaşa kısmen katılsam da mesela o da benchmark falan demiş, o da anlamsız. Benchmark puanı da bir tatmin. Ama senin sebep neymiş 2.elde daha değerliymiş, 3-5 kuruşa bakanların kullanacağı telefon değil işte iphone senin mantıktaki ters kısım bu. Kaldı ki çok kafa kafaya zararla satılıyor da neyse o konuya tekrar girmiycem. Sanki iphone kullanınca hayat kalitesi olarak level atlıyorsun, ben de bunu anlamıyorum. Birader telefon dediğin şeyle yaptığın max şey belli. Iphone 12 ile yapabilip Samsung A51 ile yapamayacağın bir şey söyle, arada 4 kat fiyat farkı var mesela.

Dip not, Samsung'un sahibi Samsung twitter hesabını kullanan kişi olmuyor. O hesapları sosyal medya uzmanları kullanıyor ve istediği marka telefon kullanabilir. BMW bayisine fiyat sormak için gittiğimizde satış temsilcisi çok eski bir kasa Audi A3 kullanıyordu. Yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 27 Ocak 2021; 14:7:20 >

• quote:

Alıntıları Göster

Öncelikle 5-6 inç değil 6.67 inç. iPad mininin ekranı 7 inç ona göre kıyasla. Nasıl 60 hz olsa ne olur 120 hz olsa ne olur? Fark yoksa niye Android tarafı kendine ek maliyet çıkarsın? iPhone hala 60 hz diye siz İphonecular bunu ortaya atıyorsunuz. iPhone 120 Hz e geçmiş olsa 120 hz ekran yeniden keşfetmiş gibi ölümüne savunurdunuz.  Samsungun hangi CEO suymuş o iPhonedan tweet atan? O dediğin olay samsung amerika hesabıydı. Nasıl atıldığına dair bir detay yok. CEO nun attığını kim söyledi? CEO nun işi gücü yok twitterdan tweet mi atacak? Oldu olacak senin gibi Apple fanboylarıyla mentionlarda tartışsın. Samsung en çok reklam veren firmalardan biri. Reklam için çalıştığı ajanslardan biri olabilir. Sosyal medya ajansalarından biri olabilir. Olabilir de olabilir türlü türlü ihtimaller var. Peki sen şunu hiç düşündün mü Elon Musk amerikalı olduğu için kendi ülkesinin markası olan Apple iPhone u kullanıyor olabilir mi? Özel bir sebep yoksa koskoca Elon Musk niye Çinin Huaweisini Güney Korenin Samsungunu kullansın? Empati kur senin Türkiyenin dünyaca ünlü ısırılmış elma logolu Elma marka iPhoneu olsaydı sen gidip Çinin Huawei,Xiaomisini mi alırdın veya Güney Korenin Samsungunu mu alırdın yoksa Türk malı Elma iPhone mu alırdın? Ünlülere gelince ünlülerin milyonlarca takipçili instagram hesapları var değil mi? İnstagrama en uyumlu işletim sistemi iOS çünkü iPhone ekosistemde ekran boyutları standart. Android tarafında 1 inç arasında bile onlraca farklı ekran boyutu var. Bu yüzden instagram android uygulaması optimize edilemiyor. Ünlü olsan hangisini alırsın? Zaten zengin 3 e 5 e mi bakacak? Hem bir iPhone aldın diye kendini Elon MUSK veya ünlü biri mi sanıyorsun?  Benchmark puanı uygulamanın bir tarafından uydurup salladığı puanlar değil. Ram,CPU,GPU,Ekran gibi donanımları zorlayarak bir puan veriyor. Yüksek alıyorsa iyi demektir. Bu yoruma açık bişey değil. Net sayısal veriler bunlar.

Zenginler ünlüler hep iphone alıyor demek ki iphone iyi diye iphone alan ben değilim ki milletin izinden gitmiş olayım. Söylediği şeyi kendin yapıp bana atıyorsun :) Ben tersi istikamette gidiyorum bak. Millet garantili iPhone peşine düşerken ben spot Xiaomi alıyorum. Tam ters yani. Müzik konusunda Apple music,spotify,deezer vs ye para yedirecek kadar enayi değilim. Youtubedan ücretsiz mp3 e dönüşüm yapan bir sürü site uygulama var. Tertemiz. oyun oynamıyorum çünkü telefon ekranı beni kesmez. Full HD İPS ekranlı 8. Nesil i5 işlemcili 2 GB NVİDİA MX 150 ekran kartlı 12 GB RAM li Ultrabookum var. O daha iyi. iPhonelardan sonra 2. Android cihazım henüz bir kere bile virüs bulaşmadı. Sen kendini kandır androidte virüs var diye. Ne yaptığını bilen adamın telefonuna virüs mirüs girmez dert etme sen. Faizi en garanti yatırım aracı olduğu için söyledim yoksa seçenek çok. Nasıl daha yaratıcı olalım mesela? Yeni bir kripto para icat edip ona mı yatıralım ne tavisye edersin? Madem 2 yıl sonra görüşeceğiz bu veriler burda dursun.

Altın: 436,30 TL/Gram faiz getirisi 0,80

Dolar: 7,36 TL faizi %2,75-3 arası

Euro: 8,94 TL faizi %1,75

TL faizi %17-18

Bitcoin: 30.458,20 Dolar

Ethereum: 1.252,40 Dolar

BİST 100: 1.498,33

2 yıl sonra görüşürüz.  

• Farfaraway21 kullanıcısına yanıt
    Xiaomi CEO’su bu yazdıklarını okusa şirketi sana teslim ederdi. Elon Musk’ın iPhone kullanmasının sebebi Amerikalı olması değil iOS’un kullanıcı deneyimidir. Musk’u geçtim çok savunduğun Xiaomi’nin CEO’sunun Weibo’da kendi şahsi hesabından paylaşım yaptığı gönderide iPhone kullandığı ortaya çıkmıştı. Tabi daha sonra kaldırdı gönderiyi ama iş işten geçmişti. Keza Huawei ve Realme patronlarının da iPhone kullandığı ortaya çıktı. Yok Amerikalıymış da ondan kullanıyormuş falan geçiniz. Xiaomi’nin başındaki adam bile Xiaomi kullanmıyorken sen neyin tribindensin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 27 Ocak 2021; 15:59:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.