Şimdi Ara

İKİNCİ ELDE DÖNEN NAMUSSUZLUK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
4.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten araca baktırmadım’ dan sonrasını okumadım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Maalesef insanımızın huyu böyle.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1.Kardeşiniz olsa bile alsatçı birinden araba alınmaz.

2.Plakaların noterlere geçmesi iyi oldu, yeni plakalar belli oluyor ve böylece alsatçıların bir kısmını anlayabiliyoruz.

3.Piyasası olan arabaları uygun fiyata almak imkansız. Keza piyasası olan bir araç fiyat olarak piyasanın altındaysa kesin bir şey vardır.

4.Tutulmayan araçlarda temiz araç bulma şansı daha fazla. Alsatçıların da işi olmuyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız şu da var; 2001 model araba alıp cillop gibi olmasını bekleyemezsiniz.

Öyle aldım sorunsuz biniyorum muhabbeti olamaz. Belki gerçekten sorunsuz olarak hazırlanıp satılmıştır, siz alırsınız bir hafta sonra bir yeri patlar, bir ay sonra başka bir yeri patlar bunlar çok normal çünkü 17 yıllık artık ekonomik ömrünü tamamlamış, çoğu aksamı kullanımı ömrünü doldurmuş araç almaktan bahsediyoruz.

Bu kadar eski arabaları almak mantıklı değildir çünkü sürekli bir tarafını yenilemeniz gerekir. 35bin bütçeyle böyle 35binlik araç alınmaz. 35binlik bütçeye en fazla 30binlik araç alıp çıkarması nerdeyse garanti olacak problemler için kalan 5bin bir kenara atılır. Bu her zaman böyledir. 6-7 yıllıktan sonra ufak ufak her araçta parçalar bozulmaya başlayacaktır bu çok normal.
  • 2 yıl içinde 4 araç aldım vede sattım aldığım tüm araçlara yağ bakımı 4 adet lastik ve fren sistemi triger hariç değiştirdim satarken 1000 km önce yağ bakımı yapılmışdır satarkende hiç zorlanmadan kar ederek sattım ilana doğru bilgirek yazdım hele son aracım kia ceed ( alırken tutulduğunu bilmezdim) aşırı müşterisi vardı ve isteğim fiyata sattım şunu gördüm bizim insanımız ucuz olsun istiyor hatta biri ölü fiyat verdi hayırdır deyince şurda aynısından var şu fiyat demesiyle git onu al dedim adam enayimiyim dedi temiz araba elbetteki 1 2 fazla olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

1.Kardeşiniz olsa bile alsatçı birinden araba alınmaz.

2.Plakaların noterlere geçmesi iyi oldu, yeni plakalar belli oluyor ve böylece alsatçıların bir kısmını anlayabiliyoruz.

3.Piyasası olan arabaları uygun fiyata almak imkansız. Keza piyasası olan bir araç fiyat olarak piyasanın altındaysa kesin bir şey vardır.

4.Tutulmayan araçlarda temiz araç bulma şansı daha fazla. Alsatçıların da işi olmuyor zaten.
    Son maddeye katılmıyorum... ne yazık ki tutulmayan araçlar üzerinde de yoğun press kuruyorlar...

Bizzat böyle bir iş arkadaşım var...

Aklına gelmeyecek marka/model araçları alıp satıyor... yüksek karla...

• Msj sorgusu "ağır hasar kayıtlı" çıkan bir aracım vardı. Ayrıca ciddi güneş yanıkları vardı.

2 yıl önce tabii bu kadar falsosu olan bir aracı piyasa değerinin altına ilan verdim.

Bir vatandaş gelip aldı. Galericiymiş. Bunu gelince öğrendim. sattım gitti.

Neyse bir kaç gün sonra adam benden aldığı fiyatın biraz üstüre ilanlara koymuş. Baktım ve;

"Sigorta tarafından şişirilmiş hasar kaydı vardır" yazmış.

Ben bile kazanın ne olduğunu bilmiyorum. O zaman motoruna bakıttım şansa deyip aldım. Detaylı incelemedim. Benden önce olmuş.

2010'da fiyatı piyasanın altındaydı ve param ona yettiği için almıştım.

Demem o ki kimsenin sözüne itimat etmeyin.

Adam gibi araştırıp, baktırıp aracınızı öyle alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fennari -- 16 Mayıs 2018; 23:59:17 >
  • Hepinize katiliyorum

Ancak su da bir gercek: Ne kadar ekmek o kadar kofte. Butcenizi yuksek tutarsaniz temizi, sorunsuzu illa var piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 17 Mayıs 2018; 0:12:43 >
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    Kardeşim kaporta-boya ustası, dükkanı var.
    Birkaç ay önce orada oturuyorum, birisi geldi 93 model Şahin'i göstermeye, boya değişen var mı diye... Kardeşim kovdu.

Millet boya ile kafayı bozmuş.

Elin yabancısı, araba temiz ve sorunsuz olsun diye yeni boyatılmış arabalara daha çok para verir, bizim millette leş gibi olsun, güneş yanığı olsun, her tarafı ezik-çizik olsun ama boya olmasın diye tutturur.
  • Yazik gunah 2001 model ahi gitmis vahi kalmis capulcu 18 yasinda Passat`a 30000TL verilir mi?

Eleman sizi bilincsiz gorup kaziklamis.

O aracin ederi gunumuz piyasasinda 12-13000TL.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 kez 2. El araç aldım. İlk aracıma orjinal dediler. Allah peygamber dedi, pazarlık sirasinda cuma namazına gitti, güvendik. Namazdan geldi alış verişi yaptık. 2 gün sonra aracın 1 değil 2 kez pert olduğunu öğrendim. O zaman bilinçsizdim. Aradım geri almadı sattım ben sen düsün dedi o süper müslüman din kardeşim. Umarım hayrını görmemiştir o paranın.

2. Aracım 1 parca degisen var diye gittiğim colt. Tabi bu sefer bilinçliyim mesaj sorgu ne varsa yapıyorum. Expertize sokuyorum. Colt oncesi 4 farkli araçta söylenenin 3 katı problem çıktı. Coltta ise tavanda vernik çıktı. İlk sahibi üniversitede okutman bi abi. Yemin billah ediyor haberim gerçekten yok diye. 0 km aldiğı bayi adama ayıplı mal satmış bayi kabul etti. O dava açtı ben bir miktar indirimle aldım coltu. Satarken her aracimdada herseyi söyleyen biriyim bu arada.

4 yıl sonra coltu satiliga cikardim. Herseyini yazdim. Uzaktan geleyim diyene orada arabami yok gelme dedim. Yinede biri geldi hala pazarlik istiyor benim arabami bana kötülüyor. Kızdım. Manisa sanayide bıraktım konyalıyı aynı gün manisadan birine sattım.

Son aracımı daha profesyonel bir yerden almak istedim. Elimde belge olsun diye gaziemir çamkıran hondadan aldım. Expertiz raporlu profesyonel herseyden önemlisi insana insan gibi davranan. Kesinlikle yavşamayan kıvırmayan bir yer. Barış bey vardı benimle son derece profesyonel ilgilendi. Sorunsuz bir sekilde belki 1 2 bin fazlaya ama içim rahay bir sekilde aracimi aldım. Sorunsuz binmekteyim. Adamlarin söyledikleri dışında fazladan tek bir çizik dahi yok araçta.

Sizlerede önerim doğru düzgün yerlerden araç alın. Biraz fazla verin ama herseyini bilerek alın.

• Namuslular namussuzlardan fazla olsa şu durumda olmazdık.

• O kadar yalan dolan bir ikinci el araç piyasası var ki.

Satarken ölücüler toplanıp elindeki arabandan para kazanmaya çalışır.

Alırken de 1 yaşında bile olsa, sonuçta ikinci el kullanılmış araba alıyorsun, marmara bölgesinde çiziksiz, eziksiz araba bulamazsın edebiyatı yaparlar.

Artık çoğu kişi, ikinci el bir araç alayım da varsa eğer 1,2 lira masrafı yaptırıp bineyim demeye korkuyor.

Gider kredi çekerim ayda 1000-1500 lira öder. Sıfır alırım kafam rahat olur diyor.

Dacia ucuz bir araba markasıydı ve her yer Dacia doldu. Sonra Dacia müşterilerinin düşük kalite algısına eleştirileri artık Dacia'yı da ucuz bir marka olmaktan çıkardı.

İkinci el piyasası şeffaf ve güvenilir olsa, sıfır araçlara talep azalacak. Sıfır araçlara ödenen paralar, ikinci el piyasasına dönecek ve kendi iç piyasamız canlanacak.

Ama ayaklı galeriler ve al satçılar piyasayı mahvetti.

Yine bazı yerleşik galeriler ve kurumsal satıcılardan güvenle ikinci el araç alınabiliyor ama burada da alıcılar şunu demeli.

''Gerekirse 1,2 lira fazla olsun, güvenilir yerlerden alalım.''

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Yazik gunah 2001 model ahi gitmis vahi kalmis capulcu 18 yasinda Passat`a 30000TL verilir mi?

Eleman sizi bilincsiz gorup kaziklamis.

O aracin ederi gunumuz piyasasinda 12-13000TL.
    Reis özlettin kendini
  • Ben araba alınıp satılırken klimanın gazı yok bir gaz bastırıp bineceksin denildiğinde şimdiye kadar çalışan klima görmedim :)

• Sayın arkadaşım. Klima gazı kendi kendine gitmez. Zaten o yaşta bir aracın klimasının çalışıyor olması için çok bakımlı olacak.

Sana kulağına küpe olacak iki klişe laf:

Tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir.

Tarih tekerrürden ibaret olur muydu hiç tarihten ders alınsaydı

• maalesef durumlar böyle.keşke çok daha farklı olsaydı fakat bizim insanımıza da çok dürüstlük iyi/hoş gelmez.iyi niyetle yaklaşırsın senden kaçar kötü niyetliye koşa koşa gider.toplumumuz genel olarak yalancıya,dolandırıcıya itimat eder. doğru, düzgün, namusluya itimat etmez
  • Kimden alırsan al baktıracaksın araca bayiden alsam 2. El yine baktırırım. Ki baktırsak bile her köşe başı açılmış olan ekspertizlerds çoğu zaman eksik iş yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Yalnız şu da var; 2001 model araba alıp cillop gibi olmasını bekleyemezsiniz.

Öyle aldım sorunsuz biniyorum muhabbeti olamaz. Belki gerçekten sorunsuz olarak hazırlanıp satılmıştır, siz alırsınız bir hafta sonra bir yeri patlar, bir ay sonra başka bir yeri patlar bunlar çok normal çünkü 17 yıllık artık ekonomik ömrünü tamamlamış, çoğu aksamı kullanımı ömrünü doldurmuş araç almaktan bahsediyoruz.

Bu kadar eski arabaları almak mantıklı değildir çünkü sürekli bir tarafını yenilemeniz gerekir. 35bin bütçeyle böyle 35binlik araç alınmaz. 35binlik bütçeye en fazla 30binlik araç alıp çıkarması nerdeyse garanti olacak problemler için kalan 5bin bir kenara atılır. Bu her zaman böyledir. 6-7 yıllıktan sonra ufak ufak her araçta parçalar bozulmaya başlayacaktır bu çok normal.
    Aldığım aracın sol ön çamurluğu değişik, kaput macunlu ve sağ tarafı baştan sona kadar tavan hariç boyalıydı. Ben sıfır araç almadığımı çok iyi biliyordum. Aracı satın aldığım dk klima gazı için özel servise çektim. Aracı tam 3 gün sonra teslim alıp binebildim üst üste çıkan problemlerin hiç biri tesadüf olamaz.

Kaldı ki bana aracı satan kişilik yoksunu herifi 2 gün boyunca telefonla aradım bakmadı hiç bir telefona. Üçüncü gün ulaşabildim. Arabanın bana söylemediği masraflarını anlattım yarısını karşila dedim. 3.500 tl masrafın 300 tl sini ortak arkadaşımıza bırakabileceğini söyledi çok duygulandım bu kadar düşünceli davranışı için çok pis kufür edip kapattım suratına.

Arabayı ailemle binmek için aldıgımdan tüm masraflarini yaptirmayi dusundum. Sonra gucumun yetmeyecegini anlayip sattim. Benden araci alacak adamin ne suçu günahi var diye yalan söylemedim.

3750+3500=37.250 ye araç geldi 1.5 ay bindik 31.000e sattim 6.250 tl zarar ettim.

Yorumunuz çok iyimser kusura bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ermanerz

Zaten araca baktırmadım’ dan sonrasını okumadım
    Böyle bir salaklığı "insanlara olan güvenimden" yaptım. Tanıdık mı bir daha aman uzak olsun.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.