Şimdi Ara

İKİNCİ EL VOLVO ALIM/SATIM (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
15
Favori
57.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: valenciaendoor

99 s70 t5 ler 17-18 e giderken siz o araca 22000 ytlye biraz zor satarsınız.

Arkadaşım. Kıyaslama şeklin yanlış. 2000 model S40 T4' ü 1998-2001 modeller arası S40 T4 ler ile veya 1999 model S70 T5 leri kendi kategorisinde kıyaslayabilirsin. Deyim yerinde ise elma ile armut kıyaslaması olmuş bu. Hatta kilometreleri, bakımları, yakıt durumu (LPG/Benzin/Dizel) ve genel kaporta-boya durumu bile aynı model ve cins arasında farklılık yaratır. Bunları bilmeniz lazım. Ankara piyasasında bu otomobilin fiyatı 21.000-23.000-YTL aralığıdır. İstanbul veya deniz kenarı otomobilleri, marka ve modeline göre Ankara piyasasından 2.000-3.000-YTL daha ucuzdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gezgin_06 -- 6 Eylül 2008; 19:06:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hot_sauce

güzel bir volvo arıyorum.

- sadece 2.0T4 serisi (Tde olur) yani turbo olacak
    - 2000 model civarı olacak
    - tercihen 100000 civarı. 50000-100000 arası olursa daha guzel. ama duruma gore bakarız.
    - deri döşeme, elektrikli koltuk olmalı. sunroof olursa daha güzel.
    - tercihen manuel olacak.
    - büyük kazası olmayacak, ufak tefek değişimler/boyalar olabilir çamurluktur vs.

çevresinde, forumda ya da internette bilen gören duyan olursa haber etsin.

bu arada fiyata gelicek olursak kuzenım 2 ay önce 98 model 2.0T4 aracı 160000 km 'de 12,900 e verdi.

makul fiyat olacak yani 16 vs gibi uçuş rakamlar olmasın.hepimiz biliyoruz piyasayı. saygılar

50-100 bin arası km'de 2004 modele bile razıyım ben.

• 100-150 bin olarak degsıtırdım. gonulden 50-100 gecıyor ama zor tabi
  • aslında çok iyi araba volvo
  • ve ayrıca bir bilinmeyeni söylüyüm yada bilmeyenler için dünyada volvo trafik kazasında daha ölü vermedi o kadar sağlam yani :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: alikirez

ve ayrıca bir bilinmeyeni söylüyüm yada bilmeyenler için dünyada volvo trafik kazasında daha ölü vermedi o kadar sağlam yani :))

bu dediğiniz gerçekten doğrumu? yani bende birkaç kez duydum ama geçen yıllarda amasya milletvekili vefat etmişti araç volvoydu.
    sanırım emniyet kemerini takan kimse ölmemişti, yada kurallara uyan...
  • Arkadaşlar merhaba,
    Ben de yaklaşık 3-3.5 senedir volvo kullanıcısıyım. İlk olarak volvo ile 2005 senesinde 98 model s40 2.0 ile tanıştım.
    Daha sonra ben volvodan başka araba kullanamam dedim resmen. Şimdiki arabam 2000 model C70 2.0 T5.
    Allah nasip ederse bayram sonrası ikizlerim olacağı için çook sevdiğim arabamı satmak durumundayım. İlgilenen C70 hastası çıkarsa
    ersen.sahin@fibasigorta.com.tr adresinden mail atabilir.

İkinci el s40 1.6D almayı düşünüyorum.
    Herkese sevgiler
  • www.hurriyetoto.com/oto/otomobil/detay.php?ilan_id=1827124

www.sahibinden.com/sahibinden_bakimli_ve_sorunsuz_volvo_s40_t4WQQaXQQ10385889WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gezgin_06 -- 12 Kasım 2008; 16:57:54 >
  • arkadaşlar bu aralar bende sizler gibi satın alacağım arabayı araştırırken volvoyla tanıştım gerçekten bu güne kadar hayalimi süsleyen bir gün binmek isterim deyüp hayallrde kalan bu arabanın aslında hayal olmadığını çünki 2.el piyasasının oldukça mağkul olduğunu gördüm ilgilendiğim model v40 ancak bu araba ile ilgili çokta fazla bilgiye ulaşamadım, birkere nette yaptığım araba ilan aramalarında bu arabaların donanım özellikleri aynı model olanlarda oldukça farklı bunun sebebi nedir bilenler lütfen anlatırmı belki satıcı özellikler kısmında bütün özellikleri işaretlemiyo olabilir diye düşündüm ama bilemiyorum kiminde yağmur sensörü, ısıtmalı koltuk, sunroof, immobiliser varken kiminde yok bu saydığım özellikteki arabalarda ise diğer farklı özellikler yok mesela 2001 model v40 ların kaç adet airbagi olduğunu anlayamadım kimisi yazmış 8 kimisi yazmış 6 adet hangisi doğru bide işin açığı kimisinin yazdıkları beni yüreklendirirken bu arabayı almamda kiminin yazdıkları düşündürdü, korkuttu hala henüz kararda vermiş değilim ama içimden büyük bi istek var bu arabayı almam için değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: can mühürdaroğlu
    arkadaşlar bu aralar bende sizler gibi satın alacağım arabayı araştırırken volvoyla tanıştım gerçekten bu güne kadar hayalimi süsleyen bir gün binmek isterim deyüp hayallrde kalan bu arabanın aslında hayal olmadığını çünki 2.el piyasasının oldukça mağkul olduğunu gördüm ilgilendiğim model v40 ancak bu araba ile ilgili çokta fazla bilgiye ulaşamadım, birkere nette yaptığım araba ilan aramalarında bu arabaların donanım özellikleri aynı model olanlarda oldukça farklı bunun sebebi nedir bilenler lütfen anlatırmı belki satıcı özellikler kısmında bütün özellikleri işaretlemiyo olabilir diye düşündüm ama bilemiyorum kiminde yağmur sensörü, ısıtmalı koltuk, sunroof, immobiliser varken kiminde yok bu saydığım özellikteki arabalarda ise diğer farklı özellikler yok mesela 2001 model v40 ların kaç adet airbagi olduğunu anlayamadım kimisi yazmış 8 kimisi yazmış 6 adet hangisi doğru bide işin açığı kimisinin yazdıkları beni yüreklendirirken bu arabayı almamda kiminin yazdıkları düşündürdü, korkuttu hala henüz kararda vermiş değilim ama içimden büyük bi istek var bu arabayı almam için değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Can bey aşağıdaki linkte araç hakkında her türlü bilgi mevcut. V40 ile S40 arasında V40'ın sw olması dışında bir farklılık yok. SW zorunluluk değilse seçenekleriniz arasına S40'ı da koyarsanız alternatifleriniz artar. Zira S40 sayısı V40'dan çok daha fazla.

http://forum.donanimhaber.com/m_20233407/tm.htm

• Aslında ilk önce s40 olarak yaptığım aramalardan sonra v40 da karar verdim sebebi ise 4 kişilik bir ailemin olması ve anca yeteceğini düşünmem oldu.Ayrıca her zaman için sw lerin görünümü ilgimi çekmiştir onun duruşu bana çok daha asil geliyo ancak yakıt tüketimi konusunda bilemiyorum belki daha fazla yakabilir(ağırlık bakımından)...
  • SW Volvoları ben de çok beğeniyorum. S40 ile V40 arasındaki kilo farkı 35kg sadece, o yüzden yakıt tüketiminin de pek fark edeceğini sanmam. V40'ın avantajı gerektiğinde tavana kadar yükleme yapabilmeniz. Ama bagaj perdesini çektiğinizde, ki bildiğim kadarıyla bu perdenin hızasının üzerinde yükleyerek seyahat etmek yasak ve bagaj ile kabini ayıran bir ağ yoksa da frenajlarda tehlikeli de, her iki aracın da bagaj hacmi aynı olmuş oluyor. V40'ın kabininden bagaja çok rahat ulaşabilirken, S40'da bu mümkün olmuyor, o kadar.
  • sevgili Hesheit bu araçlarda genellikle söylenen aracın yedek parçalarının fiyatının çok yüksek olduğu ve adamın tabiri cağizse ocağına incir ağacı diktiği siz bu işle epeydir uğraşıyosunuz sanırım sizde ne var bilmiyorum ama bu anlatılanlar ne derece doğrudur yani kazasız belasız binersek eğer bu araçla sınıfındaki diğeer araçlar arasında ne kadar fiyat farkı var(yedek parça rutin bakımlar gibi) bide ne kadar zaman da bir yağı filtreleri değişiyo yani kısacası neden volvo alayım? bu sorunun cevabını verebilirmisiniz.

bu arada yukardaki link için teşekkürler çok işime yaradı...
  • Bu sorularınızın tümünün cevabını yukarıdaki linkte verdiğimi sanıyorum.
  • arkadaslar braz degişik bi sorum olucak bilgisi olan varmı bilmyorum ama 1976 model tek çekişli tanker dorse li bir volvo tırın yaklasık degeri nedir bi fikri olan varsa simdiden tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: serjjj
    arkadaslar braz degişik bi sorum olucak bilgisi olan varmı bilmyorum ama 1976 model tek çekişli tanker dorse li bir volvo tırın yaklasık degeri nedir bi fikri olan varsa simdiden tesekkurler

Şu linklerde sorsan:
    http://forum.donanimhaber.com/m_18691783/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_24916379/tm.htm

• ikinci el S60 arıyorum.
  • hesheit, varlğndan haberm yoktu saol
  • arkadaşlar mrb. paylaştığınız bilgilerden ötürü teşekkürler,
    izmir ve çevresinden 2000-2001 model s40 arıyorum; siyah renk, otomatik vites, lpg, krem rengi iç döşeme, düşük motor seçeneği ve 100.000 altı km. tercih sebebidir...
    varsa duyanınız göreniniz yazarsanız sevinirim.
  • aslında iyi olmuş ustad .daha sağlıklı alışverişlerin olabileceğine inanıyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.