Şimdi Ara

Ikinci el ürünlerdeki fahiş ve saçma fiyatlar !!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
1
Favori
15.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
244 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bugün açmayı düşündüğüm konu bende ana kart alacağım. GİGABYTE B450 sıfırı trendyolda 503 tl bazı indirilimle kendim 450 ye alabiliyorum hatta daha uyguna bile alınabilir adam yazmış 475 450 daha da aşağı inmiyor. Yani abi mantıken nedir burayada ekleyeceğim. Gerçekten millette vicdan kalmamış.

EDİT

Ikinci el ürünlerdeki fahiş ve saçma fiyatlar !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheKill02 -- 24 Ağustos 2020; 15:46:44 >

• ikinci el ürün satılan sitelerde durum aynı, 30 yıllık müzik setlerine 1000-2000 tl fiyat yazıyorlar, ülkemizde ikinci el ürünlerin hiçbiri ederine satılmıyor, 10 yıl öncesine ait işlemciler bile 500-600 tl ye satılmaya çalışılıyor. ikinci el ürün alınacaksa piyasa iyi takip edilmeli, arasıra ederine satılan ürünler ilan ediliyor.

• bugünden 6 yıl kullanacağın bir PC'ye ilk satın alması ve 3 yılda bir upgrade ile 30000tl harcamaktansa 6 yıl kullanacağın bir konsolu 7000tl'ye almak daha mantıklı

• Elimde rx470 GB bir kartım vardı tam bir yıl ilanda durdu ve 600 TL sattım. Aynı kartı 800 TL de satan vardı ama ben olması gereken fiyata koydum. Sattıktan sonra üstüne biraz ekleyip rx590 bakmaya başladım ve kime mesaj atsam sanki canını istiyor muşum gibi bir şekillere girdiler sıfırının fiyatı 1600 iken ilana 1500 TL yazanlara hep 1250 TL teklif yaptım çoğunun 1 yıl garantisi vardı ve aldıkları fiyat zaten 1200 TL civarıydı. Baktım kimse vermiyor bu arada 2 ay sürdü kart arayışım fiyatlar da yükseldi. 1800 TL oldu. Bunlarda kendince yükselttiler 1600,1700 TL satmaya başladılar. Sonuç ne oldu gittim sıfır rx590 aldım kullanıyorum. O 6 ay önce yazdığım Sapphire rx590 gold edition model, kişilerden birisi ise hala satmaya çalışıyor 1450 TL’den 1800 TL doğru yol almış ve ilan ise 8 aydır var Bunlar kan emiciler uzak durmanı ve sıfır almanı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 24 Ağustos 2020; 16:7:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Forumun ikinci el kısmından almaya paranız yetmez sıfır alın daha ucuz

• Letgoya falan bakarsan kafayı sıyırırsın adam 2 sene kullandığı ürüne sıfırıyla aynı parayı yazıyor. Sahibinden ve donanımhaber bu konuda daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 24 Ağustos 2020; 16:13:58 >
  • ressi1 kullanıcısına yanıt

Gereksiz bir tartışma yaratmak istemiyorum ama biraz abartmadınız mı? Kutusundan çıkarken yüzde elli değer kaybeden ürün bir kaç ay kullanınca yüzde 80-90 mı değer kaybedecek?

Aklıma bir tek 2,5 lt kola geliyor açınca değer kaybedecek şu an için. Piyasada öyle bir saçmalık var ki araba alıyorsun yolda geçerken millet camı açıp, satılıksa alalım abi diyor. Aldığın eve emlakçı arıyor bir hafta sonra, kar etmek istersen satalım abi diye, bir kaç ay önce dolar 5,xx ken alınan işlemciler ekran kartları bile insanlara para kazandırıyor kullandıkça.

Şu an yaşadığımız ne varsa 2014'te Venezuela'nın başına gelenin birebir aynısı inşallah sonumuz benzemesin.(2014 yılından bir haber) https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2014/11/19/venezuela-where-your-car-gains-value-the-older-it-gets/?variant=45bcfc8a951d56c3/

• Acaba satabiliyorlarmı o fiyatlara

Fotoğraf makinesi 4300 tl mediamarkette sıfır

İkinci el ilanında 8400 tl lensi 3 bine aldı. Vs toplam 12 bine aldığını yazmış birde

• quote:

Orijinalden alıntı: aycibin

bugünden 6 yıl kullanacağın bir PC'ye ilk satın alması ve 3 yılda bir upgrade ile 30000tl harcamaktansa 6 yıl kullanacağın bir konsolu 7000tl'ye almak daha mantıklı

Konsol ile bilgisayarı kıyaslamak çok mantıklı değil açıkcası. Konsolun amacı oyun oynamak. Bilgisayarın amacı oyun oynamak değil ki? Tamam oyun bilgisayarları alırsan ilave olarak oyun da oynatır sana ama bilgisayarın çok geniş kullanım amacı var. Bundan dolayı bilgisayar yerine konsol almak çok küçük bir kitleye hitap edebilecek bir durum. Amacı sadece ve sadece oyun oynamak olan biri belki bu şekilde bir tercih yapabilir.

• 3.500 tl değerindeki kartı 1000 tl ye mi versin ?

Tabiki 700-800 altına verecek fazla paran varsa sıfır ürün alın

anlayamıyorum ikinci el diye bazıları %60 ucuz olsun istiyor

• mehmehcik_71 kullanıcısına yanıt

doğru diyor pahalı aldıysa ucuz niye versin pahalı bulduysan ilana yazma o zaman

• Bu ülkenin kaderi bu.2020 yili için arabayi yenileyim diyordum o yüzden 2019 da mevcut arabamı sattım 70 bine idareten 33 e civic aldim 2002 model.Neyse araba ariyorum corona patladı erteledim filan sonra 80-90 olan baktığım arabalar 150 oldu dedim ne oluyor hop 200 oldu ee ben 70 e sattiydim simdi neymiş 130 hayda.

Elimde ki araç ne oldu peki 33 du 55 oldu.Ulke öyle bir durumda ki suan saka gibi masal gibi hal aldı durum.Suan keşke satmasaydim arabamı da hiç fanteziye girmeseydim diyorum .Ayni sey ekran karti icinde geçerli 2080ti var 3080ti çıkınca satar yenisine gecerim diyorim ama kalkıp yeni kart 20 bin olursa bende elimde kini ona göre değerlendiririm satanda hakli alanda .Coğrafi kader diye bir gerçek var.

• quote:

Orijinalden alıntı: FZT01

Gereksiz bir tartışma yaratmak istemiyorum ama biraz abartmadınız mı? Kutusundan çıkarken yüzde elli değer kaybeden ürün bir kaç ay kullanınca yüzde 80-90 mı değer kaybedecek?

Aklıma bir tek 2,5 lt kola geliyor açınca değer kaybedecek şu an için. Piyasada öyle bir saçmalık var ki araba alıyorsun yolda geçerken millet camı açıp, satılıksa alalım abi diyor. Aldığın eve emlakçı arıyor bir hafta sonra, kar etmek istersen satalım abi diye, bir kaç ay önce dolar 5,xx ken alınan işlemciler ekran kartları bile insanlara para kazandırıyor kullandıkça.

Şu an yaşadığımız ne varsa 2014'te Venezuela'nın başına gelenin birebir aynısı inşallah sonumuz benzemesin.(2014 yılından bir haber) https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2014/11/19/venezuela-where-your-car-gains-value-the-older-it-gets/?variant=45bcfc8a951d56c3/

"varan" dan kastım kullanıma ve duruma bağlı olarak değişir tabiki, oradaki sitemim hiç değer kaybetmemesi durumuna :).

Bahsettiğiniz şeyin açıklaması uzun vaktim yok, kısaca şöyle diyim: Resmi para birimimiz TL gibi duruyor ancak kısıtlı katma değerli üretiminizin %55-60'nı da ithal girdiyle yapıyorsanız resmi para biriminiz $-€'dur :)

Türkiye Venezuela'ya git gide benzemektedir, demokrasi-adalet-eğitim gibi temel ilkeler oturmadan güven sağlanamaz yatırımcı olmazsa sıcak para ekonomisinde yaşıyan Türkiye'nin çarkları dönmez hala gelir, üstüne birde batılıların Erdoganomics diye tabir ettikleri faizi reddeden, her konuşmada rezerv yakan politikalar devam ettiği sürece Türkiye iyiye gitmeyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 24 Ağustos 2020; 18:34:58 >

• 140karakter kullanıcısına yanıt
    Tamam sen öyle diyosan yazmam bi daha ;)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İkinci el ürün almak saçma artık, adam yıllarca kullanıyor sonra eskittiği ürünü sıfır fiyatının azcık aşağısına satıyor. Hem gıcır gıcır üründen oluyorsun hem de garantisi olmuyor, değmez.

• mehmehcik_71 kullanıcısına yanıt

öyle diyorsam değilde bazıları sırf laf sokmak için ilana yazı yazıyor bende internette 1000 lerce ürün satıyorum bazıları nette düşüyor yani aldım fiyattan daha aşşaya satıyorlar adamın yazdıgı su hepsıburadada 500 tl tek cümlesi bu engelleyip geçiyorum

• 140karakter kullanıcısına yanıt

ben sıfır satıyorum yanlış anlaşılmasın

• focusrite kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne bekliyorsunuz kardeşim rtx 2070 kullanıyorum msi rtx 2070 armor modeli sıfırı şuan üç aşağı beş yukarı 5000 TL seviyesinde 2000tl ye mi verelim kartı? Satacak olsam 3500 TL den aşağı satmam, o fiyattan aşağı gidecekse hiç satmam zaten dursun 2.pc ye takarım yada vitrine koyarım.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.