Şimdi Ara

İkinci el satış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracimi saticam bir alıcı var şase no istiyor vermek doğru mu yani bu şase no ile ne yapabilir. İlanda plakam açık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şase nodan daha ayrıntılı bakılabiliyor. Zira plaka değişmiş ise bazen her şey çıkmıyor.
  • Şase nodan daha ayrıntılı bakılabiliyor. Zira plaka değişmiş ise bazen her şey çıkmıyor.
  • Her aracın sol önünde şase yazıyo zaten artık. Dolandırıcı olsan; sokakta mı bulmak kolay yoksa satıcıdan şasi no istemek mi kolay:)

• gaisensei kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam doğru tamamdır :)

• Ben vermiyorum her önüne gelene verilecek birşey olduğunu düşünmüyorum. Bunun önemli bir sebebi var çünkü karşınızdaki kişinin gerçek alıcı olmama ihtimali var. Kişi aracın başına gelirse şasiye kendi bakar kontrol eder.

Kapora dolandırıcıları vs bazı ilanların fotolarını vs kopyalıyor, satıcıyla konuşup şasi ruhsat fotosu vs ne alabilirse bilgisini alıyor. Özellikle şasi numarasını istiyorlar neyse öğrenebildiği tüm bilgilerle araç sahibi gibi ilan açıyor. Alabildiği bilgilerle güven sağlayıp adamı çarpıyor. Normalde plaka bile açmamak lazım ama o zamanda insanlar arabada sıkıntı var diye düşünüyorlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ruhsat fotoğrafınızı atmadığınız sürecek sorun olmaz. Sadece şase no verilebilir. Benim hoşuma giden aracın direk şase nosunu isterim sigortacıma sorgulatırım. Ondan sonra araçta sorun yoksa gider bakarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Ben vermiyorum her önüne gelene verilecek birşey olduğunu düşünmüyorum. Bunun önemli bir sebebi var çünkü karşınızdaki kişinin gerçek alıcı olmama ihtimali var. Kişi aracın başına gelirse şasiye kendi bakar kontrol eder.

Kapora dolandırıcıları vs bazı ilanların fotolarını vs kopyalıyor, satıcıyla konuşup şasi ruhsat fotosu vs ne alabilirse bilgisini alıyor. Özellikle şasi numarasını istiyorlar neyse öğrenebildiği tüm bilgilerle araç sahibi gibi ilan açıyor. Alabildiği bilgilerle güven sağlayıp adamı çarpıyor. Normalde plaka bile açmamak lazım ama o zamanda insanlar arabada sıkıntı var diye düşünüyorlar...
    Dolandırıcı sokakta duran aracın plakalı resmini çekiyor, ön camın köşeden de şase numarasını okuyor.

Çoğu alıcı artık araç sahibinden bilgileri aldıktan sonra şase sorgulamasını, tanıdığı servis varsa plakadan servis sorgulamasını yapıyor, sonra gidip aracı görüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.