Şimdi Ara

İKİNCİ EL REZİLLİĞİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
7.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esnafim35

Sonuna kadar arkasında olacağım araç hiçbir sahibinden.com repliklerine uymamaktadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-5.20i-24v-otomatik-plus-mukemmel-kondisyonda-plus-kusursuz-e34-279787002/detay/

Araba alma durumum yok açıkası ama ilanı okuyunca alasım geldi :) ..lisede kompozisyon dersinde yazsan kesin 10 alırdın :)

• Herşeyi detaylıca yazarsınız fakat bizim milletimiz okumazzz
    Okumaz kardeşim.
    Yine sorar aynı şeyleri
    Km çok der
    Yakıt çok der
    Konuşurda konuşur

Birde şu çekmiyo durmuyo gitmiyo tutulmuyo muhabbeti edenlerden bıktım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mindivan

Herşeyi detaylıca yazarsınız fakat bizim milletimiz okumazzz
    Okumaz kardeşim.
    Yine sorar aynı şeyleri
    Km çok der
    Yakıt çok der
    Konuşurda konuşur

Birde şu çekmiyo durmuyo gitmiyo tutulmuyo muhabbeti edenlerden bıktım

Aynen hocam. Milletin aklında birşey kalmasın güzelce okusun sebeplensin diye herşeyi yazdım. Arayıp çok uzun yazmışsın okumadım araçta ne var diye soruyor. Annenin nikahı var dicem diyemiyorum. Sonuçta müşteri :)

Velhasıl bizim 2. el adam olmaz. Gider tek cümle ile ilan yazılan bozuk arabayı alır. Binlerce lirayı kaçırır. Sonra da ah vah eder.

Sitedeki en az 5 tane BMW E34 satıcısını aradım adam daha vanos nedir, aracının motor kodu ne kaç valf bunları bilmiyor. Gel de bu adamdan araç al. Ama işte bizim çok bilmişler gider o tipten alır..

• elel E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Ama ben açıklıktan yanayım. Ne varsa yazarım. Alıcı gelir istediği ekspere gider dediğim yazılı ilanda mevcuttur. Aksi çıkarsa eksperini öder yemeğini yedirir gönderirim. Ama aksi çıkmayacağına emin olduğum ve gizli saklım olmadığı için de açık açık herşeyi yazarım.

Ezberlenmiş repliklerle 4 cümle ilan yazıp sonra eksperde kıvranmanın manası yok ;)
  • mindivan M kullanıcısına yanıt
    Eyvalla hocam. Boş konuşan çok. 1 haftada 55 kişi ilanı favorilerine ekledi. Her gün en az 2 kişi arayıp 20-21 teklif ediyor. Hatta bazıları yetmezmiş gibi araban şöyle kötü şöyle eksileri var diye anlatıyor. Müşteri işte eğer kötüyse neden arıyosun diyemiyosun. Pazarlık desen zaten artık işin _oku çıkmış. Utanmasalar yarısını teklif edecekler.

Benim bildiğim bir model almaya karar verirsin. Sitedeki en temiz 3-5 taneyi belirlersin. Hepsini tek tek ararsın. Arabasını en iyi tanıyan, en çok detaylı bilgiyi veren, fiyat performans olarak en iyisi hangisi ise ufak bir pazarlık yapar alır geçersin.
  • kullanıcılar bu kadar takıntılı olduğundan durum bu şekilde Allah aşkına tampon boyalı olsa ne olacak yok expertte çıkmıyormuş tabiki de çıkmayacak nedeni plastik parça başıma gelen bi olayı anlatayım ben full orj araçla kaza yaptım 1 çamurluk değişti motor kaputu ve şöför kapısı düzelip komple boyandı güneş yanığı vardı expere soktular aracı 4 parça değişen çıktı experler anlamıyor hafif düzeltilmiş yeri bu değişmiş işaretle madur olan satıcı oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eses26Es -- 18 Mart 2016; 2:29:07 >
  • Geçen sene birinden ikinci el araç satın aldım.Opel servisinde kontrol ettirdim.Arabanın motor salıncağı oynamış dedi.Sonra yağ kaçırıyor falan dedi.Satan arkadaşta yanımda abi birşeyi yok bende göstermiştim dedi.Servis 1.500 ile 2500 tl masrafı var dedi ben satıcıdan inridim istedim 250 tl düştü anlaştık aldık arabayı.Sanayide bakıma götürdüm sordum varmı sorunu aracın yok abi tertemiz dedi.Opel servisi yalan söyleyerek neyi kazanmak istedi burda yaptırsınlar söğüşleyelim.Yazıklar olsun esnaflığınıza ama önce insanlığınıza.Arkadaş hiçmi hakkıyla işini yapan çıkmaz bu ülkede.Her işte her alışverişte yalan dolan.Valla 250 tl indirdik diye satan arkadaş helal etsin dedim.İnsan neye nereye kime güveneceğini bilemiyor bu ülkede.Maalesef insani değerler sıfırı tüketmiş herşey para için.
  • Arkadaşlar tüm yazdıklarınız toplum olarak ne kadar vicdani , ahlaki değerlerimizden uzaklaştığımızın çok açık göstergesi..Yalan ve aldatmaca ile bu arabayı satıp parayı alayım...Sonrası ne hali varsa görsün....kafa bu....Düşünce bu...OYSAKİ KUSURUNU SÖYLEMEDEN BİR MALI SATARSAN ALDIĞIN PARA HARAM OLUYOR..Ne satıyorsan alıcıya diyeceksin...Bak şurasında bu kusuru var...Din iman, vicdan, zayıf olunca insanlar yoldan çıkıyorlar...BU PARAYI NEREDE HARCARIM ? ÇOCUĞUM HASTA OLUR, KARIM KOLUNU KIRAR , BENİM DÜKKAN YANAR....Bir yerde bir şekilde haram para çıkar....Haramın hayırı olmaz...Düşüncesi yok.. Olmayıncada işte bu yazdıklarınız açığa çıkıyor...

Yazılanlar çok doğru....Bende 1,5 yıl önce araba sattım..ilk sahibinden 94.000 km de kazası, boyası, değişeni yok..Tertemiz COROLLA SOL..sedan... 2004 Fiyatları biliyorum..32 500 dedim.. 23 - 24 en fazla eder....Daha fazlası yok dediler...Ben gülüp geçtim.. KAZASIZ ARABA SATAN YOK... 10 YAŞINDA İLK SAHİBİNDEN VE 94 BİNDE....Benim kendi arabam..Sözü uzatmadan yazıyorum..Bir hafta içinde 29 500 den sattım.. Araba satıldı gitti..10 gün devamlı arayanlar oldu...Arabayı satma gelip alacağız dediler...Sattım dedim.. Madem gelip alacaksın.... 24 ten fazla etmez niye dersin ??..Dahası var....Benim sattığım arkadaşım 1,5 ay sonra 32.000 den sattı... Alan hayırını görsün...25 kuruş masrafı yok bir otomobildi...ALICI TEMİZ DÜZGÜN ARABA BULAMIYOR...BULUNCA ÖLDÜRÜP ALAYIM DİYOR....SATICI FİYAT BİLMİYOR....YA MALINI ÖLDÜRÜYOR..YA FİYATINI ŞİŞİRİYOR SATAMIYOR...Benim tavsiyem expertiz yapıp satan kurumsal firmaları tercih edin...Piyasadan 5 Bin lira yüksek satıyorlar..Ama ne aldığınızı bilerek alıyorsunuz...Yani aldatılma şansınız çok düşük...İnşallah içinize sinen temiz araçlar bulursunuz....Tek tük belki % 20 kadar çıkıyor arkadaşlarım.. Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 22 Mart 2016; 14:50:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sult

Geçen sene birinden ikinci el araç satın aldım.Opel servisinde kontrol ettirdim.Arabanın motor salıncağı oynamış dedi.Sonra yağ kaçırıyor falan dedi.Satan arkadaşta yanımda abi birşeyi yok bende göstermiştim dedi.Servis 1.500 ile 2500 tl masrafı var dedi ben satıcıdan inridim istedim 250 tl düştü anlaştık aldık arabayı.Sanayide bakıma götürdüm sordum varmı sorunu aracın yok abi tertemiz dedi.Opel servisi yalan söyleyerek neyi kazanmak istedi burda yaptırsınlar söğüşleyelim.Yazıklar olsun esnaflığınıza ama önce insanlığınıza.Arkadaş hiçmi hakkıyla işini yapan çıkmaz bu ülkede.Her işte her alışverişte yalan dolan.Valla 250 tl indirdik diye satan arkadaş helal etsin dedim.İnsan neye nereye kime güveneceğini bilemiyor bu ülkede.Maalesef insani değerler sıfırı tüketmiş herşey para için.

Ne yazikki hocam her is de yalan dolan.

• Çok acil satlık ilanlarına kızıyorum bu ara
    Arkadaş madem çok acil yaz piyasanın altında satılsın hemen.
    Birde salıya kadar bu rakam
    Haftaya galeriye verecem
    Pazartesiye kadar opsiyonlu
    Gibi sinir bozucu ifadeler var

• quote:

Orijinalden alıntı: Sult

Geçen sene birinden ikinci el araç satın aldım.Opel servisinde kontrol ettirdim.Arabanın motor salıncağı oynamış dedi.Sonra yağ kaçırıyor falan dedi.Satan arkadaşta yanımda abi birşeyi yok bende göstermiştim dedi.Servis 1.500 ile 2500 tl masrafı var dedi ben satıcıdan inridim istedim 250 tl düştü anlaştık aldık arabayı.Sanayide bakıma götürdüm sordum varmı sorunu aracın yok abi tertemiz dedi.Opel servisi yalan söyleyerek neyi kazanmak istedi burda yaptırsınlar söğüşleyelim.Yazıklar olsun esnaflığınıza ama önce insanlığınıza.Arkadaş hiçmi hakkıyla işini yapan çıkmaz bu ülkede.Her işte her alışverişte yalan dolan.Valla 250 tl indirdik diye satan arkadaş helal etsin dedim.İnsan neye nereye kime güveneceğini bilemiyor bu ülkede.Maalesef insani değerler sıfırı tüketmiş herşey para için.

Hocam hangi opel servisi olduğunu, konumunu yazarmısınız. Başkalarıda tuzağa düşmesin. Servisede güvenemiyeceksek kime güveneceğiz.

• Benim en çok garibime giden şey, kapı veya çamurluk çökmüş veya sürtmeden dolayı boya atmış, abimiz yazmış "kaportada ufak bir masraf var, resimlerde mevcut, orjinalliği bozulmasın diye yaptırmadım".
    İyide muhterem zaten göçmüş orası orjinalliği kaybolmuş, neyin peşindesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nedir arkadaş yahu 2002 model palio 23 bin yazmışlar üstelik 190 bin kmde tadı kalmadı bildiğin kabak tadı verdi artık. Merak edenler için 288205848 ilan no buyurun sizde şaşırın

• Sahibinden deki ilanların bir çoğu satmak için değil de yüksek fiyata giderse gider gitmez ise binerim şeklindeki ilanlardan oluşuyor.. Aracını değerinden fazla yazıp satılır umuduyla bekliyorlar.. Buseferde gerçek satıcılar aracını internete koymadan önce şöyle bir diğer ilanları gözden geçirdiğinde birde bakıyor ki fiyatlar yüksek e benim arabam daha iyi deyip bir fiyat yükseltmede o da yapıyor.

.. Yani satmaya niyeti olmayanlar gereksiz ve bilinçsizce piyasayı yükseltiyorlar.

.. Çözüm basit ilan verme olayını paralı yapacaklar misal 50 tl böylelikle gereksiz ilanlar kalkacak ve geriye gerçek satıcılar kalacak.

• Sorun Çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddsmurat -- 18 Nisan 2016; 9:59:23 >
  • quote:

Çok acil satlık ilanlarına kızıyorum bu ara
    Haftaya galeriye verecem

Sanıyormusun en dip fiyatı yazınca daha da öldürmek istemiyorlar. Geçen hafta elantraya 35 dedik 30 a talip oldular. Bu hafta 40 yazdım nakit ihtiyacımı tefeci ile çözdüm şimdi de 37 veriyorlar. Umarım acil nakite sıkışmazsın yoksa bu laflarından utanırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick8141

quote:

Haftaya galeriye verecem

Sanıyormusun en dip fiyatı yazınca daha da öldürmek istemiyorlar. Geçen hafta elantraya 35 dedik 30 a talip oldular. Bu hafta 40 yazdım nakit ihtiyacımı tefeci ile çözdüm şimdi de 37 veriyorlar. Umarım acil nakite sıkışmazsın yoksa bu laflarından utanırsın

Allah utandırmasın

• quote:

quote:

quote:

Haftaya galeriye verecem

Allah utandırmasın

Elbette ki Allah işini gücünü rast getirsin sıkışma. Ama acil satılık lara kızman laf etmen biraz ayıp olmuş. Gerçek ihtiyaç sahiplerini de karalıyorsun boşu boşuna

• quote:

quote:

quote:

quote:

Haftaya galeriye verecem

Allah utandırmasın

Elbette ki Allah işini gücünü rast getirsin sıkışma. Ama acil satılık lara kızman laf etmen biraz ayıp olmuş. Gerçek ihtiyaç sahiplerini de karalıyorsun boşu boşuna

Haklısın genellemek yanlış oldu.
    Acil olmadığı halde acil yazan arkadaşlarıydı sinirim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Haftaya galeriye verecem

Allah utandırmasın

Haklısın genellemek yanlış oldu.
    Acil olmadığı halde acil yazan arkadaşlarıydı sinirim.

Tüm sorun bu galeri çakal tayfasının algı operasyonunda. Dün adam bana takas önermiş. Mesaj atmış diyorki reklamcıyım kendim bineceğim. Tüm işanlarına bir tıkladım adam da satılık Tourismo Otobüs bile var.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.