Şimdi Ara

İkinci el ram problem olur mu ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 4 gb DDR3 ram kullanıyorum.Yeni ram alacağım fakat kullandığım ramın 2.el fiyatı 65 tl sıfırı 100 tl.İkinci el olarak 130 liraya 2x4 alıp 12 gb mı yapsam yoksa hiç riske girmeyip sıfır 4 gb alıp 8 gb olarak mı kullansam ? 2.el ilanı da bu:https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-4gb-kingston-1333mhz-ddr3-ram-adetli-bir-sene-garanti-303819793/detay

• RAM'ler çok çabuk bozulan bileşenler değildir, bozulacak en son parçalardan biridir. Bir problem olacağını sanmıyorum ama geçtiğimiz günlerde 2x4 GB 1600 MHZ DDR3 RAM'i 60 liraya almıştım. Yani seninkinden bir tık iyi bir parçayı aynı bellek miktarı ve tipiyle 70 lira daha aza aldım.
  • O kadar ucuz hiçbir yerde görmedim hocam ben nereden buldunuz ? :) Sıkıntı olmaz diyorsun yani.
  • Neo_123 kullanıcısına yanıt
    İkinci el sitelerinden bulabilirsin, dediğim gibi bir sorun olmaz genelde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belli olmaz memtest ile test etmesini isteyebilirsiniz.

• Hocam garantili faturalı ürün aldıktan sonra problem olacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urbanrevolt

Hocam garantili faturalı ürün aldıktan sonra problem olacağını sanmıyorum.

İkinci elin garantisi faturası pek olmaz ama bu kadıköy'deki adam 1 yıl bizim garantimizdedir diyor. Muhtemelen ondan alacağım
  • Memtest ile test ederek alirsan pek sikinti cikmaz. Aksi takdirde durmadan mavi ekran hatalari ile karsilasabilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.