Şimdi Ara

İkinci el otomobil pazarında en çok değer kazanan marka belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son bir yıl içerisinde Türkiye otomotiv pazarıyla ilgili en çok konuşulan konulardan biri ikinci el pazarındaki fiyat artışı oldu. Peki bu süreçte en çok değer kazanan marka hangisi oldu? Sektörün önde gelen veri ve analiz şirketlerinden olan Cardata’ya göre cevap Renault.

Fransız markanın ikinci elde en çok değerini arttıran modeli ise 2017 Renault Megane 1.5 DCi Sedan oldu. 2019 Ocak ile 2020 Şubat arasında yüzde 46 değer artışıyla ilk sırada yer alan modeli yüzde 42’lik artışla 2016 Renault Megane 1.5 DCi Sedan takip etti. 2017 model Renault Clio 1.5 DCi ise bu süreçte değerini yüzde 41 arttırarak üçüncü oldu.

Konuyla ilgili görüşlerine yer verilen Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, “Yaptığımız bu araştırmada Renault’nun zirvede olmasının birçok önemli sebebi var. Bunların başında Renault markası altında son dönemde gerçekleştirilen kurumsal ikinci el yatırımlarının başarısı ve Türkiye otomotiv pazarında sahip olduğu güvenilir marka kimliği geliyor” şeklinde konuştu.

İkinci el otomobil pazarındaki fiyatlar deyim yerindeyse cep yakıyor. Fakat Hüsamettin Yalçın, piyasadaki suni fiyat artışlarının devam etmeyeceğini ve Nisan ayı sonuna kadar fiyatlarda yüzde 7-8 oranında bir gerileme yaşanmasını beklediklerini dile getirdi.

• sorarlarsa enflasyon %12 dersin :)

• Sanki ismarlama bir araştırma olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değer kaybeden diye okuyarak girdim ama olay farklıymış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dandik vasat bir araştırma
  • Bu haberi kim nasıl yazmış yahu? Bu tablo SADECE "2. El En Çok Satan RENAULT MODELLERİ" üzerine. Saçma sapan bir haber ve yanıltma. Yani 26. sırada da Renault var ve %26 mı artmış???

• VW'cilerin gözü yaşlı
  • araç alacak adam ve para bulurlarsa verirler o fiyata..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CA021941B

sorarlarsa enflasyon %12 dersin :)
    Enflasyon ile açıklanmayacak bir durum bu .
  • bir 2017 clio sahibi olarak mutlu eden haber :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

VW'cilerin gözü yaşlı
    Temmuzda 141 e aldığım sıfır golf'ü 7 ay sonra 205 e sattım. Yani 7 ayda sıfır araba , ikinci ele düştüğü halde %46 değer kazanmış. 1 yıl değil 7 ayda. Bu araştırmaya çok güvenmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben reno nun herzaman kağıt araba olduğunu usöylüyorum herhangi bir kazada reno nun kurtulması İMKANSIZ

• veteriner69 kullanıcısına yanıt
    Bu tablo zaten Renault modelleri üzerine hazırlanmış. Farklı marka beklememek lazım. Zaten başlıkta açıklamış " İkinci el otomobil pazarında en çok değer kazanan marka belli oldu " diye ve ardından en çok değer kazanan marka Renault olduğu için bu tabloyu yayınlamış. ( Kendi araştırmalarına göre, belki başka bir marka onu geçmiş de olabilir. )

• hatalı ve taraflı bir araştırma olmuş. ilk 3'te bence passat, golf ve civic olmalıydı.
  • Çeyrek altin gibi corolla varken bilemedim altan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanıltma ve yalan haber. Sadece Renault için geçerli bu tablo. Anladığınız, anlamadığınız herşeyi sırf haber olsun diye yapmayın sayın editörler.

• 3 sene önceki atıyorum 100 bin lira ile şimdiki 100 bin lira arasında alım gücü farkı var zaten. Millet diyor arabayı 50k aldım 80e sattım kar ettim. Senin aldığında o 50k para birimi değerliydi. 80k gelene kadar paran öldü gitti.
  • İkinci el piyasası bitik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yıl olmuş 2020 hala Renault teneke diyen var? Şaka gibisiniz Renault teneke falan değildir EuroNCAP de ilk modellerinde 5 yıldız sunan markadır Laguna segmentinde ilk 5 yıldız alan otomobildir Laguna aynı zamanda Euro NCAP de ilk 5 yıldız alan modeldir. Clio sınıfında ilk 5 yıldız alan ve Euro NCAP tarafından "En Güvenli Süper Mini" ünvanını alan ve Audi A1 ile aynı puanı almış bir otomobildir.

• Enflasyon %30'un üzerindedir. AKsini iddia edene otomobil fiyat listelerini ve market broşürlerini kartopu içinde atın kafasına...
    Neyse;
    '' Ehonomi çoh eyiydi, goronodan soona bozuldu yeğeenn ''

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.