Şimdi Ara

İkinci el otomobil fiyatları ne zaman normale dönecek? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
0
Favori
9.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolar 3 tl ye düşer ve ötvler düşürülürse. Belki normale döner.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sıfırını alabilirlerse buyursun alsınlar 😁

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 9 Ocak 2021; 19:5:18 >
  • Kdv içinde içinde.

• İkinci el fiyatları anormal değil ki... Arz sıkıntısının olduğu, kurun stabil olmadığı, ötv politikasının öngörülemediği bir piyasada ekonominin en temel kuralları gereği 2.elin sıfırdan pahalı olması gibi sonuçlar doğabilir.

• Bu memlekette aldığın her zaman yanına kar kalmıştır paran varsa hemen alacaksın ister ikinci el ister sıfır üç ay sonra o paraya da alamazsın ülke şartları bunu gerektiriyor.

• dolar , altın, ikinci el araba , ev fiyatları vs en az 5 yıl icerisinde düsmeyecek artmaya devam edecek.. düsüs olsa bile, Dolar tutup'da 8tl fiyat'dan 3 tl ye inmeyecek.. yani hayaller kurmayın bosuna öyle bir dünya yok

• sıfır fiyatları ne zaman düşerse 2 . el fiyatı ozaman düşer bunu böyle bilin hikaye yazmayın :)

• 5-6 aydır araba alma niyetiyle sarı siteyi yakın takibe aldım. Beğendiğim araçlar satılmadıkça her ay üzerine 10 bin koydu. En son 2. ele param yetmediği için 0 aldım. Hep dalgasını geçerlerdi ama gerçekten başıma geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizler halk olarak birbirimizi duduklemeyi severiz. Kalkan şeyin indiğini de ben daha hiç görmedim bu ülkede. O yüzden geçin bu işleri.
    Ekonomik dengeyi halkı birbirini duduklemeyi teşvik edecek şekilde tutan yönetimi de tebrik ediyorum

• Bu yeni normal zaten alışmak lazim

• Burda arabası olan düşmeyecek deyip zil takıp oynuyor olmayan garibansa düşer diye umut ediyor.velhasıl kimse kimsenin halinden anlamıyor.herkes kendini düşünüyor.batmaya devam.başka yerde olsa bu fiyatlara kimse araba almaz ve vergiler seve seve düşürülür ama kazık seviyor bizim insanımız.devamke.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oblomov02

Burda arabası olan düşmeyecek deyip zil takıp oynuyor olmayan garibansa düşer diye umut ediyor.velhasıl kimse kimsenin halinden anlamıyor.herkes kendini düşünüyor.batmaya devam.başka yerde olsa bu fiyatlara kimse araba almaz ve vergiler seve seve düşürülür ama kazık seviyor bizim insanımız.devamke.
    Kimse düşme beklemiyor. Herkes standartlasma bekliyor.

Adam araba almaya karar veriyor 200.000 e, arastirip parayi toparlayana kadar araba oluyor 220.000. Boyle boyle 3 aydır araba almaya calisan arkadasim var. Butceyi hep yukseltiyor, ama almaya calistigi araba hep aynı...

• Golden Gate kullanıcısına yanıt
    Bu kadar artıştan sonra burda standartlaşırsa fiyatlar vay bu milletin haline.revizyon şart.önce ötv ve kdv düşürülmeli.kur düştüğünde de fiyatlar normale gelir.kur yüksek fiyat budur deyip işin içinden çıkılmaz.araç fiyatının yarısı vergi.

• Dolar 3 TL ye inerse ucuzlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu kadar artıştan sonra burda standartlaşırsa fiyatlar vay bu milletin haline.revizyon şart.önce ötv ve kdv düşürülmeli.kur düştüğünde de fiyatlar normale gelir.kur yüksek fiyat budur deyip işin içinden çıkılmaz.araç fiyatının yarısı vergi.
    Ötv düşmez. Devlet gördü ki, otv artisiyla beraber ne hikmetse araçlara talep arttı. Sıfırı 220.000, ikinci eli 240.000 olan bir araç zamlarla yüzde 80 ötv dilimine girerek 300.000+ fiyatlandırmayla oturacak.

Bu sebeple herkes, 250.000 liralara kadar bir araba alıp işi sonlandırmaya bakıyor. 300.000 in altında sıfır araç sadece b sınıfı boş benzinli paketler alınabiliyor zaten şu an. Diğer segmentteki araçlar piyasada olmadığı için henüz zam yansımayanlar var.

• Haber doğru, normalleşecek. Yani bu fiyatları normal olarak kabul edeceksiniz. Şimdiye kadar hangi artan şeyin fiyatı indi?

• quote:

Orijinalden alıntı: en sonunda

Bu memlekette aldığın her zaman yanına kar kalmıştır paran varsa hemen alacaksın ister ikinci el ister sıfır üç ay sonra o paraya da alamazsın ülke şartları bunu gerektiriyor.
    2 sene once 78.000 e aldigim pejo 308 i 180.000 e
    11 sene once 32.000 e aldigim full kazalı leonu 100.000 e

Sattım..

1 ay once 28500 e palio aldım, piyasasi 35 den asagi yok.
    10 gun once 224.000 e chr aldım, piyasasi 240.000 lerden basliyor.

Otesi var mı. Ben bunu yazana kadar muhtemelen piyasa arttı. Bu fiyatlar normalleşti. Chr piyasası 250.000 lerde sabitlenecek, sifiri 300 320.000 arası olacak. Ötv tesvigi de kalkarsa sıfırı 400.000 lira olacak. Bunu tahmin etmek zor değil, millet piyasadan araba topluyor dolayisiyla...

• quote:

Orijinalden alıntı: puandorg

Haber doğru, normalleşecek. Yani bu fiyatları normal olarak kabul edeceksiniz. Şimdiye kadar hangi artan şeyin fiyatı indi?
    Dostum sana şöyle diyim.

Özellikle, yuzde 50 ötv de kalan kısımda bulunan nadir araçlarda, sirada en az 500 kişi var. Bunların da en az 300 ü al satçı.

Ben de galerici olsam, bütün bayilere, bütün araclara yazilirim. Cunku 240 a aldigim araci 270 e havada karada bu millete satacağımı bilirim.

Bu koşullarda tartisacak ne var ki...

• quote:

Burda arabası olan düşmeyecek deyip zil takıp oynuyor olmayan garibansa düşer diye umut ediyor.velhasıl kimse kimsenin halinden anlamıyor.herkes kendini düşünüyor.batmaya devam.başka yerde olsa bu fiyatlara kimse araba almaz ve vergiler seve seve düşürülür ama kazık seviyor bizim insanımız.devamke.
    Arabası olan zil takıp oynamıyor dostum. Zaten halkın çoğu, artarsa bizim de aracımız artsın, artmazsa da zaten diğer araçlar da artmaz değerini korur mantigiyla alıyor. Yatırım aracı oldu.

Hiç arabası olmayan bu saatten sonra çok zor araba alır. Elinde 100.000 lira olsa, duzgun bir aile aracı icin 200.000 kredi cekmek zorunda kalacak, geri ödemesi 300.000 lira olacak. Yada ucuza araba alayım deyince de Şahin givi araçlar 40.000 liradan alıcı bulacak. Şaka gibi bir durum.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.