Şimdi Ara

İkinci el macbook pro alınır mı? Alınırsa yardım istiyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
16.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

1. Ofis programları ve sunum..

2. Mail, Face, whatsapp..

3. Amatör olarak çektiğim fotoları kesip biçmek..

Bunları akıcı kullanmak. Donmadan, kasmadan mail gönderip almak.. (Not: Oyun hiç oynamam)

Sık sık (güncelleme yaparken donma, kasma) sistemde ağırlaşma,,

Virüs bulaşma (anti virüs kurunca bilgisayarın ara sıra donması),,

Gereksiz dosyaları-programları silsenizde uzantılarının

Sistemin derinlerine sızması. Ve sistemin stabilitesini bozması,,

Vs, vs,

Yüzünden artık IOS a geçmeyi düşünüyorum.

Bütçe 1300 TL

10 parmak F kullanabiliyorum. Günde 25 sf kadar yazarım

Bunlardan hangi ni almalıyım

MacBook 13"

iPad Pro 64 GB + F klavye veya

iPad air2 64 GB + F klavye

almak istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, bende mac pro almak istiyorum, cep telefonu uygulaması geliştirecegim, ne onerirsiniz ? TR deki fiyatlar cok uctu bir de zam geldi :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: infileXible

Alt tarafı istediğim

1. Ofis programları ve sunum..

2. Mail, Face, whatsapp..

3. Amatör olarak çektiğim fotoları kesip biçmek..

Bunları akıcı kullanmak. Donmadan, kasmadan mail gönderip almak.. (Not: Oyun hiç oynamam)

Sık sık (güncelleme yaparken donma, kasma) sistemde ağırlaşma,,

Virüs bulaşma (anti virüs kurunca bilgisayarın ara sıra donması),,

Gereksiz dosyaları-programları silsenizde uzantılarının

Sistemin derinlerine sızması. Ve sistemin stabilitesini bozması,,

Vs, vs,

Yüzünden artık IOS a geçmeyi düşünüyorum.

Bütçe 1300 TL

10 parmak F kullanabiliyorum. Günde 25 sf kadar yazarım

Bunlardan hangi ni almalıyım

MacBook 13"

iPad Pro 64 GB + F klavye veya

iPad air2 64 GB + F klavye

almak istiyorum.

mac mini tavsiye olunur bu fiyat aralığında.Tabi bir de monitör gerecek

• Bu gidişle ben de ikinci el macbook alacağım. Şu özellikler nasıl arkadaşlar sizce?

11.6 inc Macbook Air
    Core i5 7. nesil
    4 GB Ram
    128 gb ssd
    1 gb ekran kartı

Fiyat 2500 TL. Sizce almaya değer mi cihaz temizse eğer?
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Bence Macbook Air alacaksanız son çıkanını alın . Son çıkan Macbook Air şuan Apple Store'da baktım , 128 gb ssd'li versiyonu 4.325 TL . Buda demek oluyor ki ikinci elde 3000 bandında bulabilirsiniz . Link ;http://www.apple.com/tr-edu/shop/buy-mac/macbook-air
  • quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Bence Macbook Air alacaksanız son çıkanını alın . Son çıkan Macbook Air şuan Apple Store'da baktım , 128 gb ssd'li versiyonu 4.325 TL . Buda demek oluyor ki ikinci elde 3000 bandında bulabilirsiniz . Link ;http://www.apple.com/tr-edu/shop/buy-mac/macbook-air

O kadar bütçem yok. Olsa alırdım.
  • Bulduğum Macbook Air bu; Tıklayınız

Sizce almaya değer mi? (Özellikle küçük boyutlarda istiyorum)
  • Hocam geçen hafta itibariyle 2016 Macbook 12 inch model sahibiyim. M5 işlemcili olarak aldım.
    Cihaz gayet güzel fanı olmadığı için sessiz, estetik açıdan mükemmel vs fakat bir türlü alışamadım.

Sürekli gördüğüm Mac e alıştıktan sonra Windows a oturmak istemezsin yorumlarını neye istinaden yapıyorlar henüz anlayamadım:(
    Büyük ihtimalle bilmediğim çok şey var diye düşünüyorum sihirli elma sitesinde yer alan tüm konuları inceledim ve kısayolları öğrendim fakat bilmediğim bir çok konu olsa gerek. Yalnızca günlük işlemlerde kullanıyorum haber sosyal medya film izleme gibi
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Hocam düşünürseniz Macbook Pro 13.3" ekran, i5 işlemci, 8GB ram, 240 GB SSD. Artı olarak HDMI çevirici ve 320 GB lık orjinal HDD ile beraber 2200 TL'ye bırakırım

• quote:

Orijinalden alıntı: BrkDeniz01

Hocam düşünürseniz Macbook Pro 13.3" ekran, i5 işlemci, 8GB ram, 240 GB SSD. Artı olarak HDMI çevirici ve 320 GB lık orjinal HDD ile beraber 2200 TL'ye bırakırım

PM ATIP ÖZELLİKLEİ TAM OLARAK SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ?
    BİRDE YILI VE MBP Yİ AÇARAK MACBOOK HAKKINDA KISMINI AÇINIZ LÜTFEN.
  • Retina ekranlı olmayan Pro cihazları şu saatten sonra almanın bir manası yok.
    Artık ömürlerini tamamladılar gibi.
    En iyi kondisyondakilerinin bile pillerinin 2-2,5 saatten fazla pil ömürlerinin olacağını sanmıyorum.
    Ram takviyesi yapılmadıysa 8 gb'a ram upgrade yapılması lazım.
    Birde üstüne SATA 3 SSD alınca fiyatlar iyice şişecek.

Ben yerinizde olsam 2. el retina 13" macbook pro veya 13" air bulmaya çalışırdım.
    Kalın kasa macbookların işlemci saat hızı yüksek diye tercih etmeyi de düşünmeyin.
    Ben o hatayı zamanında yaptım pişmanım. Cihaz hem ağır hem de günlük kullanımda ikisi de turboboost teknolojisi sayesinde benzer performansta hissettiriyor.
    Hatta ekstra ssd takmazsanız Air bariz daha hızlı hissettirir. Hem de 1400 gr olması lazım ağırlığının. 600 gr taşımaya gelince çok ciddi fark ettiriyor.
  • Ben de 2011 late 15" cihazımı satıyorum, ilgilenen arkadaşlara fiyat konusunda yardımcı olurum.

Özet özellikler:

- 15"
    - 2.2Ghz i7
    - 8gb ram
    - 256gb Sandisk SSD
    - AMD Radeon HD 6750M

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-macbook-pro-late-2011-15-i7-256gb-ssd-8gb-ram-403070237/detay/
  • Öncelikle merhabalar.

25 Mart 2017 tarihinde alınmış, 1 buçuk aylık, tertemiz, sıfır ayarında Macbook Pro 13.3" Retina ekran,128 gb ssd cihazımı satıyorum.

Cihazın üzerinde Macos Sierra yüklüdür. Ne yazılımsal ne de donanımsal herhangi bir sıkıntı yoktur. Daha yeni cihaz olduğu için batarya döngüsü 24'tür.

Uzun süreli, baş ağrıtmayacak kullanım için ideal bir bilgisayardır. Arzu edildiği taktirde istenilen servise gösterilebilir. Cihazın 2 yıllık garantisi daha yeni başlamıştır. (25 Mart 2019'a kadar geçerli) Cihaz üzerindeki hard cover,taşıma çantası ve 1 yıllık OFFICE 365 ( Microsoft Office + 1 TB One Drive üyeliği) ile birlikte verilecektir. Apple Store fiyatı 5.999 tl'dir.

Teknik özellikler :

2.7 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci,3.1 GHz'e kadar Turbo Boost 8 Gb 1866 MHz bellek 128 Gb PCIe tabanlı SSD Intel Iris Graphics 6100 İki adet Thunderbolt bağlantısı Arkadan aydınlatmalı klavye(Türkçe)

İlgilenen arkadaşlar özelden mesaj atabilirler.

Saygılarımla

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.