Şimdi Ara

İkinci el gaming laptop alacağım, neler dikkat etmeliyim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar, uzun bir süre araştırdım. Maksimum sınırım 4bin tl idi ve yaşadığım ülkede ikinci el sitesinden bir adet HP gaming laptop buldum. Ne yazık ki 4bin tl gibi bir paraya Xiaomi Notebook Pro gibi cihazlar alabilirim yani 8250U işlemci ve MX150 ekran kartı.

Cihazın henüz 11 ay daha garantisi var. Adamın dediğine göre maddi sıkıntıdan satıyor.
    Cihaza gidip bakacağım ama 4 bin lira kadar bir para vereceğim için tırsıyorum açıkçası. Yani bu parayı uzun zamandır biriktirdim. Cihazı kesin alacağım diyemem. Gidip yerinde bakacağım, test edeceğim, hoşuma giderse alacağım.

Benim sormak istediğim şey şu, cihazı alırken neleri test etmeliyim? Örneğin hdd sağlamlığı? Ekran kartının durumu, ram durumu vs. Bunları neyle ve nasıl test edebilirim? Cihazın 11 ay daha garantisi var. Belirli zaman sonra sorun çıkarır ise eyvallah ama direkt olarak sorunlu bir cihaz almak istemem.

Bu arada cihazın özellikleri şöyle.
    İntel Core i5 8300H 2.3Ghz. Turbo boost ile 4 GHz
    8Gb (4×2) DDR4 2666 RAm
    128GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
    1000GB HDD
    GTX 1050Ti 4GB ekran kartı.
    https://support.hp.com/ru-ru/document/c06068744

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chill Out -- 8 Nisan 2019; 16:19:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GTA San Anderes aç 200 fps geçerse sıkıntı yok demektir kardeşim gönül,rahatlığıyla alabilirsin.

• Ciddi misiniz hocam?

Eğer ciddi iseniz, 200fps nasıl alabilirim ki? Oyunun ayarlarını en sona mo getirmem gerekiyor?

• Bilgayarıma gir özelliklerden bileşenlere bak doğruysa doğrudur. Hoparlör ve mikrofon testi yap. Mümkünse bataryayı fişe takılı değilken kullan. Bende 2. El aldım monster korkuyordum ama hiç öyle olmadı iyi biri çıktı ve memnunum😂

• Batarya yıpranmasına bakın o model ısınma sıkıntılu diye biliyorum bu yüzden laptopa bi stres testi yapmanda fayda var aşırı sıcak çalışabilir gözüne uygun gelirse alırsın
    Ha bide laptopta hdd de bad sector varmı diyede bi test yapabilirsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu cihaz alınmaz o paralara. Aşırı ısınma problemleri olan modeller bunlar. Oyun için alıyorsanız çok sıkıntı çekersiniz. Başka marka ve modellere bakmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.