Şimdi Ara

İKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.429
Cevap
16
Favori
115.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
153 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

kur yüksek de ülkeye alman markı ile giren arabaların fiyatları neden yükseliyor? bunların sahipleri ne yapmak istemektedirler 

Alıntıları Göster
    Ee haci onlarda komsuda pişer bize de düşer modundalar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Ee haci onlarda komsuda pişer bize de düşer modundalar

Alıntıları Göster

işin acısı ne biliyor musun, bu parayı verecek bir IQ düşmanı illa çıkıyor.

• Favorilerde 9 bin 10 bin civari dususler var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu one cikaralim canlar

• Sari sitede gezintimde iyce fiatlar dusmus 10 15 bin arasi

• bizim vatandaş borçla yaşadığı için hayatını ca$h parası olmayan araba alamıyor şimdi faizler yükseldi kredi muslukları kısıldı 24 aralıktaki ppk da faizler yükselirse maliyet daha da yükseleceği için arabasını satıp üstüne yeni araba alanlar bile sıkıntıya düşecek krediyi geri ödeme konusunda. o zaman peşin parası olan konuşur işte sıfır oto arzı arttırırken talebin azalmasıyla fiyatlar azalmaya devam edecek diye düşünüyorum faizler yüksek kaldıkça da bu durum stok maliyetine katlanamayacakları raddeye kadar gidecektir yani o noktaya kadar fiyatlar düşecektir tabi bi yerden sonra kol kesmeye gidecektir bayiler milete fahiş fiyata sattığı arabaları yiyenler geçmiş olsun sizi zor bi dönem bekliyor muhtemelen uzun bir cepten yeme dönemi. bu ekonominin kantarı bu enflasyon yükünü tartmıyor alıp başını gidiyor. 6-7 ay sonunda sektörün "ileri gelenleri" ötv indirimi demeci vermeye başlar seneye eylülde de maliye bakanlığı gelir idaresi başkanlığı bakarlar hedeflenen verginin yarısı bile toplanmamış çekerler indirimi hurda teşvik carttırı curtturu. ama bu seferde faizler yıllık %22-25'lerde olur. aylık evinizde 10 bin altı girmiyorsa araç zor artık malesef. bekarlar evlensin anca öyle araba alınıyor artık yada manitanız arabayla gelmiş olacak. :d boş beleş piyasa alsınlar kapılarında macun tavanlarında mikserle beton dökülmş arabalarını başlarına çalsınlar

• İKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺

Tarihlere dikat edin 2 gunluk bunlar daha

• Canlar bunlarda yeni dususler 😄😄😄😄 tarihlere bakin hep yeni

İKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺

• geçen seneki piyasayı takip etmeyen biri olarak son 10-15 gündür acayip düşüş olduğunu söyleyebilirim. Eskisinden hala çok yüksek olabilir ama şu aralar göstermelik 300-500 değil 4000-5000 lira düşüyor 110-120 bin bandındaki araçlar.

• 10000km de ikinci el araç 380 bin den 365 bine düştü bugün
  • 10 bın dusus var araclarda

• Favori ilanımdaki araçlar istisnasız hep düşüyor bazıları 500 bazıları 1000 yada 10000 değişiyor , ama hiç yükseldiğini görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: koroglu69

10 bın dusus var araclarda

Sene başında 200 e alıp şimdi en az 300 çekenler yavaş yavaş marjları azaltacaklar. Bayide araç oldukça ben olsam şahıstan galericiden sıfır araç almazdım. Ne olursa olsun 2. sahibi oluyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: caldexterr

Sene başında 200 e alıp şimdi en az 300 çekenler yavaş yavaş marjları azaltacaklar. Bayide araç oldukça ben olsam şahıstan galericiden sıfır araç almazdım. Ne olursa olsun 2. sahibi oluyorsunuz.

Alıntıları Göster

Vallla kardes ben beklycem mılletın 10 yıılık 200 bınkkm dekı fazla araclaraına 150 bın veremem

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Piyasa degil kur yuksek:)

Alıntıları Göster

Ben bu yüzden araç fiyatlarını hep kur üzerinden hesaplıyorum. Az önce başka bir konuda arkadaş 2018 Mayısta 96.000 e aldığı aracı 2020 kasımda 207'ye sattığını söylemişti. Aldığında dolar ortalama 4,30 civarı geçen ay ortalama dolar 8 tl desek;

22,325 dolara almış, 2 sene tepe tepe kullanmış, 25875 dolara satmış. Oysa ki arabanın güncel değeri yıpranma nedeniyle 21,875'e düşse diye hesaplasak, 4000 $ yani 32.000 tl fazlası var. 32/207 = yüzde 15'lik bir balon var yani.

Bu hesap en sağlıklı hesaptır, alıp satarken TL değil dolar olarak kar/zararına bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: koroglu69

Vallla kardes ben beklycem mılletın 10 yıılık 200 bınkkm dekı fazla araclaraına 150 bın veremem

Alıntıları Göster

hyundai getz bile 90 bin bandına çıkmış şaka gibi İKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺  büyük konuşmuyorum ama yıllarca arabaya binmem linea,symbol,getz,albea,eski kasa i20,clio 3, accent tayfasına asla 80-90 bin tl vermem herkes tuttuğunu öpme peşinde...

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

hyundai getz bile 90 bin bandına çıkmış şaka gibi   büyük konuşmuyorum ama yıllarca arabaya binmem linea,symbol,getz,albea,eski kasa i20,clio 3, accent tayfasına asla 80-90 bin tl vermem herkes tuttuğunu öpme peşinde...

Alıntıları Göster

Aynen kardesim bnde oyle

• İKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺

Bunlarda yeni dususler 8 bin civari 3 bin civari dususler yasanmis 😄😄😄

• Dususler yine devam ediyo 😄😄😄😄😄

İKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺

• Bende 508 var 6 7 tane 2020 model. Ilk baktigimda en ucuz arac 336 bin tl idi ve 1 haftada satıldı 2 parca boya vardı. Şuan tum araclar hatasiz 317 321 arasi ve satılmıyor. Hatasız 2019 grandlanx var excl. Paket 325 acık ara en ucuz ilan ve satılmıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.