Şimdi Ara

İKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.429
Cevap
16
Favori
114.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
153 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasayı artık takip etmiyorum ama demiştik düşecek diye. Hep böyle zam gelecek zannetti bazıları. Bazıları da arabamın üstüne 70 bin koyar satarım dedi. Şimdi şişti piyasa. Millette de para kalmadı. O sonsuz kredi havuzu da artık bitti. Hafta içi faiz oranları da yükselir. Pandeminin 2.dalgasıda geldi. Araba alanlar aldı. Bundan sonra daha da düşecek. Nerede o piyasa yükselecek diyenler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kimse aldığı fiyatın altına satmaz , evet piyasa durdu fakat acil ihtiyacı olmayan fiyat düşürüp satmaz , faiz artar dolar 7 yi görür ama nereye kadar Ocak Şubat gibi tekrar canlanır piyasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.el fiyatı zaten diğer araçlara göre çok düşük olan araçlarda Fiat Uno,Palio veya punto gibi fiyat düşmüyor hatta artıyor gibi

• Valla ben facebok sayfalarinda sahibibdende takip ediyom satilan arac nadir sisik fiatlari araclar aylardir duruyo

• quote:

Orijinalden alıntı: Freed0mm

Kimse aldığı fiyatın altına satmaz , evet piyasa durdu fakat acil ihtiyacı olmayan fiyat düşürüp satmaz , faiz artar dolar 7 yi görür ama nereye kadar Ocak Şubat gibi tekrar canlanır piyasa

Haklısın kimse aldığının altına satmaz.

Bu sebeple birkaç yıl boyunca 2018,2019, 2020 modellerde en ucuz araba bayideki araba olacak.

Bayiler yığacak araçları ve iyi indirimlerle alıcıları kendilerine çekecek, ikinci el piyasası şok yaşayacak.

• Durması çok normal. Gözlemlerim

1. Aynı model aracın 2000 modeli ile 2010 modeli arasındaki fiyat farkı fiyatın neredeyse %10'u civarlarına geldi. Ucuz olması gereken milenyum arabaları fiyat şişirmekten 10 yıl yeni modeller ile aynı fiyat seviyesinde.
    2. 90-2000 model araç bakıyorum ilanların %80 i 270-300 bin kilometre arasında. Ne hikmettir ki 2015 model üstü araçlarda aynı şekilde. ya 2000-2010 yılları arası ülkecek araba kullanmadık yada 2010 yılından sonra araç kullanmayı öğrendik.
    3. Kaymağı yenmiş bitik 300 bin deki araç 60 bin tl ise 180 binde temiz! araca 80 bin tl yazılıyor.
    4. Günümüz fiyatlarından düşünürsek şu an sıfır km bir BMW 3 ve bir Honda Civic almak istesek herkesin mantıklı bulacağı şekilde BMW pahalı olacaktır. Fakat 20 yaşındaki civic ve 3 serisine baktığımızda yol sesinden sağır edecek bir 97 ek civic, 98 e46 dan daha pahalıya satılıyor. Ucuz ve hızlı diye tercih edilen honda o kadar abartıldı ki şu an aynı yaştaki bmwden daha pahalı.
  • tamamen durmadı canım 60a aldığım c4 ü 145 e sattım üstüne biraz koyup 0 araç aldım , düzgün fiyat yazarsan gidiyor bence

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

Durması çok normal. Gözlemlerim

1. Aynı model aracın 2000 modeli ile 2010 modeli arasındaki fiyat farkı fiyatın neredeyse %10'u civarlarına geldi. Ucuz olması gereken milenyum arabaları fiyat şişirmekten 10 yıl yeni modeller ile aynı fiyat seviyesinde.
    2. 90-2000 model araç bakıyorum ilanların %80 i 270-300 bin kilometre arasında. Ne hikmettir ki 2015 model üstü araçlarda aynı şekilde. ya 2000-2010 yılları arası ülkecek araba kullanmadık yada 2010 yılından sonra araç kullanmayı öğrendik.
    3. Kaymağı yenmiş bitik 300 bin deki araç 60 bin tl ise 180 binde temiz! araca 80 bin tl yazılıyor.
    4. Günümüz fiyatlarından düşünürsek şu an sıfır km bir BMW 3 ve bir Honda Civic almak istesek herkesin mantıklı bulacağı şekilde BMW pahalı olacaktır. Fakat 20 yaşındaki civic ve 3 serisine baktığımızda yol sesinden sağır edecek bir 97 ek civic, 98 e46 dan daha pahalıya satılıyor. Ucuz ve hızlı diye tercih edilen honda o kadar abartıldı ki şu an aynı yaştaki bmwden daha pahalı.

çok doğru yazmışsın izninle bir ilave yapmak istiyorum;

5.bizim ülkede aslında çok fazla rağbet görmeyen cadillac, lincoln ve chrysler (300c hariç) inanılmaz artış var ama satış yok esas bu amerikancılar neyin kafasını yaşıyor anlamak mümkün değil. 2012 bmw 7 serisi fiyatına 98 cadillac var.

• yetkili bayilerin showroomlarında sıfır arabaları görmedikçe fiyatlar fazla inmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: S,W,A,T

Durması çok normal. Gözlemlerim

Yorumunuza genel olarak katilmakla birlikte,

2015 sonrasi araclar 270-300 bin km.de degiller

97 ek civic.in, 98 e46 3 serisinden pahali olmasi dunyanin her yerinde normaldir. Zira, bmw coktan cop olmus iken, basit ulasim ihtiyacini sorunsuz ve ekonomik olarak yerine getirme vasfi civic.te fersah fersah daha yuksektir

Ama ulkemizdeki civic fiyatlarinin köpük olduguna katiliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine face sayfalarinda sahibinde bi gezeyim dedim ayni ilanlardan baska bise yok

• Sadece araba değil, çöp poşeti bile gitmiyo 2.el de şuan

• Faizlerin yukselmesi ve sifir arac arzinin artmasi ile fiyatlar biraz iner ama asla eski fiyatlara yaklasmaz. Cunku ulkemizde enflasyon en az %30 duzeylerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: hoffa

Faizlerin yukselmesi ve sifir arac arzinin artmasi ile fiyatlar biraz iner ama asla eski fiyatlara yaklasmaz. Cunku ulkemizde enflasyon en az %30 duzeylerinde.

Su lanet otv yi bi dusurseler bide sifir araclar cogalsa ben gorucem 10 yasindaki 200 binin ustundeki hurdalara 150 bin cekenleri

• Evet canlar araclarda 10 bin gibi dususler oluyo bakin sari sitede ki mesajlarimin resmini atayim

İKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺
    İKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺

Bu iki mesajlasmada da 10 bin dustuler daha bugunku mesajlar daha oncesindede 13 bin dusen mesajlar var

• Suan ikinci el fiyatlarinda yaklasik bir %10 dusus mevcut. Lakin daha halen %20 fazlasi var.

Bi %20 daha inerse olmasi gereken seviyelere gelir. Tabii eger kurlar en azindan bi 2 ay daha artmadan yatay seyrederse.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Suan ikinci el fiyatlarinda yaklasik bir %10 dusus mevcut. Lakin daha halen %20 fazlasi var.

Bi %20 daha inerse olmasi gereken seviyelere gelir. Tabii eger kurlar en azindan bi 2 ay daha artmadan yatay seyrederse.

%20 mi? antalyadan sana örnek vereyim, bir land cuiser 100 vx temmuzda 290.000 fiyatla satışa sunuldu şimdiki fiyatı 520.000. bence piyasa en az %60 yüksek hala.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

%20 mi? antalyadan sana örnek vereyim, bir land cuiser 100 vx temmuzda 290.000 fiyatla satışa sunuldu şimdiki fiyatı 520.000. bence piyasa en az %60 yüksek hala.

Alıntıları Göster
    Piyasa degil kur yuksek:)

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Piyasa degil kur yuksek:)

Alıntıları Göster

kur yüksek de ülkeye alman markı ile giren arabaların fiyatları neden yükseliyor? bunların sahipleri ne yapmak istemektedirlerİKİNCİ EL DURDU HEP AYNİ İLANLAR O MESHUR MART AYINIZDA GELDI 🙈🙈☺☺ 

• eski arabaların yükselmesi kadar saçma birşey yok 5-7 yaş arası için hadi bir nebze kur enflasyon farkı vs dersiniz anlarım ancak bu 10 yaş ve üstü ister premium ister alman ister japon ister ne olursa olsun koskoca bir amortisman seçeneği gözardı ediliyor yani 2002 vtec lere 80-90 bin yazanları tokat manyağı yapmak lazım adam 100 bine 2015 üstü symbol falan veriyor onlara bile ses çıkarmayıp empati yapıyorum ama şu hem eski hemde fahiş fiyat yazanların ağızlarına kürekle vurasım geliyor

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.