Şimdi Ara

İKİNCİ EL BMW YARDIMM!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
2
Favori
9.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet dostlar şu aralar araba değiştirme evresindeyim. 120.000-140.000 gibi bi fiyat aralığım var aşağı yukarı.
    Ve özellikle dikkatimi çeken araç yaşım itibariyle 2013-2014 model 85-90.000 km aşmamış hatasız tramersiz f30 kasa 3.16i. (abartılmamış bodykit olursa güzel olur)
    Fakat kime danışsam kesinlikle alma masrafı çok olur, içine sinerek binemezsin, benzinli çok yakar vs. diyor.
    Arabayı kullanma düzenim ise günlük olarak okula gidip geliyorum yaklaşık 30km yol yapıyorum burada ve haftada 2 gün ekstra geziyorsam o kadar. Diğer işlerim de okul-ev güzergahında oluyor genellikle.
    Peki sizce ne yapmalıyım. Dedikleri gibi problem yaşatır mı, pişman olur muyum? En azından 1-2 sene sorunsuz sıkıntısız binemez miyim bu otomobile? Zira son 2-3 yıldır aklımda olan keşke alabilsem dediğim bi otomobil ve şuan kısmen imkanım yetiyor gibi.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birdolarınpiramidi -- 9 Ekim 2018; 10:38:29 >

• Araba önerisi konusunda o arkadaşı pek dikkate almazlar burada, mercedes isteyene talisman, geri kalan herkese megane önerir. Saçma bir şekilde en güzel araba megane en kaliteli megane, bmw yi satıp megane alan bir sürü insan tanıyorum der durur.

Eski model bmw için çok masraf çıkarır derler ama sen 3-4 yaşında alırsan o kadar sorun olması için gerçekten çok sorun yaşamış ve çözememiş bir araca denk gelmen gerekir, düşük ihtimal yani. 2003 model bakarsan sorun büyük.

Ben de beğeniyorum F30 kasayı. İleride de kısmet olursa düşünüyorum. Yakıtı çok olur bu da sıkıntı yapar diyorsan sanırım dizel alman gerekir. 140 bine dizel de bulunur gibi duruyor.
    Merhaba kardeş, Ülkemizdeki insanımızı iyi Tanı ondan sonra Mantık çevir Fikir yürüt...Bizim insanımız Merhametli ve Cana yakındır ancak işin içine Mani Para Ticaret girince olur Cehennem Zebarisi...BUNUNLA NEYİ ANLATTIM TABİKİ İNSANIMIZIN YAPISINI.

Yok Bmw alma Mercedes alma Megane al Egea al Ford al vs... geç bunları kardeşim, Bunlara araba denilmez ha diyenlerde illaki vardır onlarda Alt-Tabaka kesimdir.

Oysa sen 140.000 Lirayı denkleştirmişsin, O zaman sana tamda senin düşündüğün Ayarda Premium Lüks bir otomobil yakışır.

Örnek, Hepsini genelleme yapmıyorum fakat 10 senelik bir Bmw bir Mercedes’i 1 senelik Megane Egea’ya Forda şuna buna asla değişmezdim, Neden mi Çünkü gavur gerçekten Çürümeyen, Paslanmayan, Çelik gibi otomobil yapmış iyi efendi güzel kullanırsan bu 10 senelik otomobiller diğerlerini her Şartta tartar.

AMA BU İKİNCİ EL İŞLERİNDE BİRDE MİLLETİMİZİN CİLVESİNDEN KAPRİSİNDEN TİCARET ANLAYIŞINDAN DOLAYI CİDDİDE RİSKLERİ VAR, Örneğin ikinci el Bmw veya Mercedes almaya karar verdin, Ama 140.000 Lira gibi büyük bir para Ödeyeceğin için korkuyorsun acaba Alacağım Bmw Mercedes nasıl çıkar, Acaba üzülürde Mağdur olurmuyum dimi ?

O ZAMAN RİSKE GİRMEDEN BMW MERCEDES ALMAK İSTİYORSAN ŞUNLARI BİR BİR YAPACAKSIN...Önce kendin Alacağın aracı Boyasız-Değişensiz-Kazasız-Hatasız olarak kendin seçeceksin, Bineceksin, Süreceksin, Her yerini her özelliğini ince ince kendin inceliyceksin, İÇİNE SİNEN ARACIN sahibine şunu diyeceksin...BAK KARDEŞ, Ben tomarla Para döküp senin Aracını almak istiyorum, Lakin benimle bu Aracının Boyasız-Değişensiz-Kazasız-Hatasız-Masrafsız olduğuna dair kendi aramızda ALICI ve SATICI ibaresiyle Aracın A’dan Z’ye kadar herşeyine Temizdir, Sıfır Ayarındadır, Masrafsızdır şudur budur bir sürü şeyin DETAYLICA yazılmış olduğu ve her İki tarafında her Bilgisinin, Araç Bilgisinin yazılı olduğu bu NOTER SÖZLEŞMESİNİ eğer imzalayıp bu Sözleşmeyi NOTERLİKTE kabullenirsen, Senden ancak bu SÖZLEŞME ŞARTIYLA otomobil alırım diye Şartını otomobil satıcısına Dayatacak ve ikinci eldeki risklerden bu sayade Kurtulacaksın.

Ha bu SÖZLEŞMEYE girmeyen kabul etmeyenden Araç Almayacak ve uzak duracaksın...SADECE BU SÖZLEŞMENİ NOTERLİKTE BİRLİKTE SENİNLE YAZILI ŞEKLE DÖKÜPTE İMZASINI VE TÜM BİLGİLERİNİ YAZANLA ARAÇ ALIMINA GİRİŞECEKSİN.

Sözleşmeyi kabul edenden ARACI ALDIN ilerde bir sorun yaşadın mı MAHKEMEDE satıcının afedersiniz Donuna kadar Alırsın, Hemde tereyağdan kıl çeker gibi.
    Anladım hocam. Talismanı biliyorum güzel bir otomobil ama bana biraz daha makam aracı gibi geliyor.
    Şuan ki mevcut aracım 2014 benzinli Mercedes B 180. Başta yakıtı olmak üzere daha spor bi arabaya geçmek istediğim için değiştirmek istiyorum ve yanlış anlaşılsın istemem öyle araba uzmanı falan da değilim marka da ayırt etmiyorum tabi ama bi almandan inip renoya binmek bana biraz tuhaf geliyor doğrusu.
    Konu sahibi arkadaş, al bin, keyfini sür. Bmw mercedes farklı dünya. Audi de ben o zevki alamadım ama onu da beğenenler var.

Önden motor arka çekiş bir aracın zevki hiçbir şeyde yok. Direksiyondaki his, yol tutuştaki denge önden motorlu ön çeker araba sürenlerin kolay kolay tadabileceği zevkler değil. Teknik olarak bu böyle. Viraja girerken verdiği güven(araba sürmeyi bilene güven, bilmeyene korku verir) arabanın limitlerini okuyabilme, kontrolü kaybettiğinde müdahale şansının hala bulunması standart bir opel vw hatta audi(quattro hariç) vs. de bulabileceğin şeyler değil. Farkındaysan bmw sahipleri al diyor sahibi olmaya korkanlar alma diyor. Kedi ciğer. Al gitsin. En kötü ihtimal birkaç bin lira zarar edip satarsın. Para bu kadar dert edilecek birşey değil. Elin ayağın tutuyosa yine kazanırsın. Ama bu hevesi bir daha bulamazsın.
  • ilk sahibi bmw'ye biner, bmw'de ikinci sahibine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Ciddi manada böyle mi düşünüyorsunuz hocam. O kadar sıkıntılı mı yani.
    Hocam biraz daha spor yaşıma uygun bi otomobil olsun istiyorum. 2015-2016 Audi A3 dizel sedanlar da dikkatimi çekiyor bi f30 kadar olmasa da. Onun için ne düşünüyorsunuz hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: birdolarınpiramidi

Hocam biraz daha spor yaşıma uygun bi otomobil olsun istiyorum. 2015-2016 Audi A3 dizel sedanlar da dikkatimi çekiyor bi f30 kadar olmasa da. Onun için ne düşünüyorsunuz hocam ?
    Megane da gayet spor bir otomobil bence ama siz beğenmiyorsunuz. Audi A3 önermem kendisini "fakir audisi" olarak tanımlarım fiyatinı asla haketmeyen bir araç onun yerine 2. el talismanda bakabilirsin gayet yakışıklı bir araç .

Anladım hocam. Talismanı biliyorum güzel bir otomobil ama bana biraz daha makam aracı gibi geliyor.
    Şuan ki mevcut aracım 2014 benzinli Mercedes B 180. Başta yakıtı olmak üzere daha spor bi arabaya geçmek istediğim için değiştirmek istiyorum ve yanlış anlaşılsın istemem öyle araba uzmanı falan da değilim marka da ayırt etmiyorum tabi ama bi almandan inip renoya binmek bana biraz tuhaf geliyor doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birdolarınpiramidi

Neyi tuhaf geliyor anlamadım . Renaultun nesi var ki ! Adamlar f/p araçlar üretiyor marka algısı da gayet yüksek bence.Ama sırf elalem neder diye düşünüyorsunuz seçimlerinizi millete göre değil kendi düşüncenize göre yapmanızı öneririm!

• Sıfır Civic alın hocam hem spor hem sıfır hem yaşınıza gider.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Dediğim gibi yanlış anlaşılsın istemem prestij düşkünü birisi de değilim. Fakat durum şu ki hem ilk arabamın kısmen güncel bir mersedes olması aynı zamanda aileminde klasik alman üçlüsü olan mersedes-bmw-audi harici bi araca binmemiş olmalarından dolayı bu durum olabilir diye düşünüyorum. Önyargılarım var sanırım tabi ki iyi bi durum değil fakat bugüne kadar hiç renault marka bir araç kullanmadım mesela. En kısa zamanda bir bayiye gidip test sürüşü yapayım en iyisi.
  • Bugünlerde denemeyi düşünüyorum hocam. Hoşuma da gitmiyor değil. Başka bir öneriniz var mı?
  • Merhaba kardeş, Ülkemizdeki insanımızı iyi Tanı ondan sonra Mantık çevir Fikir yürüt...Bizim insanımız Merhametli ve Cana yakındır ancak işin içine Mani Para Ticaret girince olur Cehennem Zebarisi...BUNUNLA NEYİ ANLATTIM TABİKİ İNSANIMIZIN YAPISINI.

Yok Bmw alma Mercedes alma Megane al Egea al Ford al vs... geç bunları kardeşim, Bunlara araba denilmez ha diyenlerde illaki vardır onlarda Alt-Tabaka kesimdir.

Oysa sen 140.000 Lirayı denkleştirmişsin, O zaman sana tamda senin düşündüğün Ayarda Premium Lüks bir otomobil yakışır.

Örnek, Hepsini genelleme yapmıyorum fakat 10 senelik bir Bmw bir Mercedes’i 1 senelik Megane Egea’ya Forda şuna buna asla değişmezdim, Neden mi Çünkü gavur gerçekten Çürümeyen, Paslanmayan, Çelik gibi otomobil yapmış iyi efendi güzel kullanırsan bu 10 senelik otomobiller diğerlerini her Şartta tartar.

AMA BU İKİNCİ EL İŞLERİNDE BİRDE MİLLETİMİZİN CİLVESİNDEN KAPRİSİNDEN TİCARET ANLAYIŞINDAN DOLAYI CİDDİDE RİSKLERİ VAR, Örneğin ikinci el Bmw veya Mercedes almaya karar verdin, Ama 140.000 Lira gibi büyük bir para Ödeyeceğin için korkuyorsun acaba Alacağım Bmw Mercedes nasıl çıkar, Acaba üzülürde Mağdur olurmuyum dimi ?

O ZAMAN RİSKE GİRMEDEN BMW MERCEDES ALMAK İSTİYORSAN ŞUNLARI BİR BİR YAPACAKSIN...Önce kendin Alacağın aracı Boyasız-Değişensiz-Kazasız-Hatasız olarak kendin seçeceksin, Bineceksin, Süreceksin, Her yerini her özelliğini ince ince kendin inceliyceksin, İÇİNE SİNEN ARACIN sahibine şunu diyeceksin...BAK KARDEŞ, Ben tomarla Para döküp senin Aracını almak istiyorum, Lakin benimle bu Aracının Boyasız-Değişensiz-Kazasız-Hatasız-Masrafsız olduğuna dair kendi aramızda ALICI ve SATICI ibaresiyle Aracın A’dan Z’ye kadar herşeyine Temizdir, Sıfır Ayarındadır, Masrafsızdır şudur budur bir sürü şeyin DETAYLICA yazılmış olduğu ve her İki tarafında her Bilgisinin, Araç Bilgisinin yazılı olduğu bu NOTER SÖZLEŞMESİNİ eğer imzalayıp bu Sözleşmeyi NOTERLİKTE kabullenirsen, Senden ancak bu SÖZLEŞME ŞARTIYLA otomobil alırım diye Şartını otomobil satıcısına Dayatacak ve ikinci eldeki risklerden bu sayade Kurtulacaksın.

Ha bu SÖZLEŞMEYE girmeyen kabul etmeyenden Araç Almayacak ve uzak duracaksın...SADECE BU SÖZLEŞMENİ NOTERLİKTE BİRLİKTE SENİNLE YAZILI ŞEKLE DÖKÜPTE İMZASINI VE TÜM BİLGİLERİNİ YAZANLA ARAÇ ALIMINA GİRİŞECEKSİN.

Sözleşmeyi kabul edenden ARACI ALDIN ilerde bir sorun yaşadın mı MAHKEMEDE satıcının afedersiniz Donuna kadar Alırsın, Hemde tereyağdan kıl çeker gibi.

• Başpiskopos kullanıcısına yanıt
    Hocam dediklerinize kısmen hak verdim fakat şöyle bir durum var ki,
    kendimi satıcı yerine koyuyorum. Gerçekten temiz-hatasız-masrafsız olduğuna inandığım bi aracı almak isteyen kişinin benden bu tarz bir şey talep etmesi karşısında diğerlerine nazaran bi adım geride dururdum diye düşünüyorum şahsen.
    Arabadan bi şüphem olduğundan dolayı değil de karşı tarafın bir art niyeti olma ihtimali veyahut bu kadar mala düşkün olması beni düşündürürdü doğrusu.
    Evet kimse parasının karşılığını vermeyen mal almak istemez fakat sizin önerdiğiniz durumu kabullenecek satıcı da kolay kolay bulabileceğimi zannetmiyorum doğrusu.
    Ama pek tabii teklif edilebilir. Teşekkür ederim öneri için.
  • DEMEK İSTEDİĞİMİ İYİ GÜZEL DİLLE ANLATACAKSIN, ZATEN SENİNLE PAPAZ OLANNIN NİYETİ VE ARACINA GÜVENİ SENİN TEKLİFİNLE ŞIP DİYE ANINDA YÜZÜNE DİLİNE SARILACAKTIR...YOLA GELMİYORSA O ARAÇTAN HAYIR BEKLEME...İKİNCİ EL bataklıktır Unutma.

• Birde Corolla öneririm ikiside sıfır C segment araba kafanız rahat olur hocam, ki F/P oranı çok çok iyi bana göre.

• Başpiskopos kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyosunuz hocam. Aklımda. Sağolun.
  • Hafta içi Toyota, Honda, Renault ve Volkswagen bayilerine uğrayacağım hocam. Bahsettiğiniz modellere bakmadan araç almam muhtemelen.
  • Yani fiyatını bilmiyorum ve açıkcası düşünür müsünüz bilmiyorum ama İ30 ve Elantra da bakabilirsiniz Kia Ceed olabilir. Bunlar F/P olarak iyi araçlar hocam.

İyi akşamlar.

• off su muhabbet baydi artik net bilgisi olmadan marka hakkinda atip tutmaktan ne keyif alir insan ben anlamamki.. konu sahibi bmw demis eleman sanayide cok var megan al demis nasil bir kafa bu :)

• İ30 veya Elantra değil de Kia Ceed in coupeleri var sanırım. Bi göz atmaya değer aslında.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.