Şimdi Ara

İkinci el arac, sigorta&plaka islemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
88
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cok gereksiz bilgi var ve bazilari eski. Yenilerde arac almis birileri yardim edebilir mi?

Adana'dan bir arac alacagim, plakayi kendi ilimin plakasi ile degistirmek istiyorum.
    1) Notere ne kadar ucret odeyecegim?
    2) Ek olarak muayene yaptirmama gerek var mi yeni plakaya?
    3) Noterden gecici belgeleri aldiktan hemen sonra mi sigorta yaptirmam gerekiyor? Yoksa belli bir sure veriyorlar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Satışı üzerinize alırken noterde plaka değişikliği yapacağınızı belirtmeniz gerekiyor masrafı 226 TL

aracın muayene varsa yaptırmanıza gerek yok.

ikametgahın bağlı olduğu trafik şubeden plaka tahsisi özel plaka istemiyorsanız ücretsiz,
    yeni tahsis edilen plakaları yaptırmanız lazım oda 50-60 TL arası tutar.

trafik sigortası konusunda ben 1 ay olarak biliyorum, bilir kişiler 15 gün diyor, geçen gün trafik polis amirine sordum oda hemen yapılması lazım dedi.

Bundan sonra yeni araç aldığımda ben hemen yaptıracağım.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Hocam 2.el araç alacağım birkaç merak ettiğim sorular var yardımcı olursanız sevinirim.

- Plaka değişikliği yapacağım. 226 TL toplam ücret mi yoksa 226 TL + Satış ücreti mi ?

- İstediğim plakanın olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ? Daha önceden e-devletten sorgulanıyormuş sanırım şuan sorgulamayı kaldırmışlar. Sorgulayacak bir yerde bulamadım. Sorgulamam lazım ki ona göre plaka değişikliği yapacağım.

- Özel plaka ekstra ücrete tabii midir ? ve ne kadar ?

- Plaka değişmesi sigorta fiyatını etkiler mi ?

Bilen arkadaşlar sorularımı cevaplarsa sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.
  • takip
  • dd2dl5 kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle ki;

- 226 TL olan ücreti notere vermeniz gerekir, plaka değişikliği olmadan satış işlemi 120 TL, plaka değişikliği istiyorsanız noter masrafı 226 TL. bu ücretleri notere veriyorsunuz akabinde, özel plaka istemezseniz trafik şubede plaka tahsisi için ücret almıyorlar sadece 50 TL 2 adet plaka yaptırıyorsunuz araca takmak için.

- İstediğiniz plaka kodunu o ilde ki hangi trafik şubeye tahsis edildi ise o şubeye gidip memura sorabilirsiniz.

- Yeni plaka tahsisi için trafik şubeye gittiğiniz de sırada ki hangi plaka varsa onu verirler, onu istemeyip başka bir plaka isterseniz şubeden şubeye değişiyor mesela en son geçen hafta ünlü bir futbolcuya özel plaka aldırdım ona 25.000 TL'ye mal oldu. Çok zengin olduğu için onun ki fazla da normal sıradan insanlara 5.000 - 10.000 TL arasında ilçeye göre değişiyor.

- Plaka il kodu önemli olan, sadece hangi şehirden olduğu önemli.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.