Şimdi Ara

İkinci El Araba Satarken Dikkat Edilecek Hususlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
25.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: enorton

Alıcı da benim bu arada :) Neyse tecrübe oldu bizim için...

Hayırlı olsun. Kazasız belasız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atillahan -- 22 Mart 2013; 14:54:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atillahan

quote:

Orijinalden alıntı: enorton

Alıcı da benim bu arada :) Neyse tecrübe oldu bizim için...

Hayırlı olsun. Kazasız belasız.

Sağolun çok teşekkürler...
  • İki sene sonra konuyu hortlatıyorum ama, soracağım soru tam da bu başlık ile ilgili:

Aracımı satıyorum. Prensip olarak "para içeri, araba dışarı" şeklinde peşin ödemeyle işlemi tamamlamak istiyorum, çok da acil bir durumum yok, bekleyebilirim yani.

Dün arabayı görüp beğenen bir alıcı bu sabah arayıp şöyle dedi: "bankadan araç kredisi çekeceğim, ancak banka bunun için arabanın ruhsatını istiyor, gönderir misiniz". Ben de, bunu tercih etmediğimi, parayı nereden bulacağının benim meselem olmadığını söyledim. Beş dakika sonra bu sefer banka görevlisi aradı: "Paranın blokede olduğuna dair bana yazı vereceklerini, noter satışından sonra ilgili tutarı hesabıma göndereceklerini" söyledi.

Bu tür bir işlem yapan var mı? Güveneyim mi?
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Güvensiz değil .Fakat alici arabaya kasko yapmazsa banka size parayi göndermiyor.Ugraşip durursunuz hiç bulasmayin
  • Olur öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hortlatıyorum arkadaşlar..

Şehir dışından (900 km uzaktan) bir araba beğendim fiyatta da anlaştık. Ama arabanın fiyatının yarısı kadar kredi borcu var ve rehinli.
    Gidip borcu kapatıp rehini kaldırarak aracı devralmanın güvenli bir yolunu arıyorum. Mesela bankada paraya bloke koymak gibi bir yöntem var mı? Satıcı benden haber bekliyor. Ne yapayım?
  • blokeyle falan hiç uğraşmayın. noterde satışı yaparken parayı elden alın sayın. sonra götürün bankaya yatırın. bu kadar basit. birçok araç alım satımında hem kendim hem de yakınlarımın bulundum. daha sıkıntı yaşamadım.
  • hocam tek ve en önemli kural noter den önce bankaya gidilir hesabına para yatırılır ondan sonra notere geçilir. alıcı olarak da tipini beğenmediğin bi falsosunu gördüğün adamdan da araba alınmaz galericiler dahil.
  • Banka borç ödenmeden rehini kaldırmıyor.
    Noter de rehin kalkmadan devri yapmıyor.
    Diyelim bankaya gittim adamın borcunu ödedim, rehin bir iki saat içinde kalkar diyorlar, o bir iki saat içinde ya da bankadan notere giderken adam "hadi bana eyvallah" deyip gitse, öyle kalırım yaban ellerde..
    Bu sorunu çözmek ve işimi garantiye almak için ne yapabilirim.
  • neyse sağolun arkadaşlar.. ben bu işi araştırırken adam arabayı satmış.. :(( başka araçlara bakacağız artık.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.