Şimdi Ara

İkinci el 650d mi alayim yoksa sifir 1200 d mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1200D asla bir 650 seviyesinde olamayacaktır. O nedenle 650D öncelikli olsun derim. Ondan başka bir 650D bulunamıyor mu ? 9K'daki 650D'yi almak zorunda mısınız ? Tanıdık, özel indirimli falan diye mi 9K ? Gerçi 9K da pek bir şey değil. Benim makinamı görseniz sıfırdan farkı yoktur 13.000 K'da shutter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 18 Mayıs 2017; 21:20:19 >

• olabildiginiz kadar sifir makine almaktan kacinin. yalniz ilk makinenizi elden ve anlayan birisi ile almaniz faydali olacaktir.

facebook'ta fotograf ile ugrasan ve sivas'ta bulunan kisiler illaki vardir. bir deneyin isterseniz. elden olmasa bile kisaca sunlara dikkat edebilirsiniz:

1. satan kisiden makine ile son zamanlarda cekilmis raw fotograf isteyin. irfanview adli program ile inceleyin. sensorde olu piksel, iz gibi seyler varsa cikacaktir.

2. eosinfo eskiden fotograftan, shutter sayisini bulabiliyordu diye hatirliyorum.

3. makinenin vida yerlerine bakin, acilma varsa boya kalkmasi veya vidanin agzinda kucuk yamulmalar olacaktir.

4. makinenin kozmetik ozelliklerine bakin. cizik olmayan, ozellikle de vuruk olmayan makine bulun. cizik bir nebze onemsiz olabilir ama darbe varsa problem cikabilir.

5. aynada kil veya sac olmamasina dikkat edin. vizorden bakinca net gormelisiniz.

6. lenste is var ise, yarim odakta ses gelir. dinleyin. af'sine bakin. front fokus veya back fokus var mi diye testler yapin.

son olarak, eger yukarida yazdigim herhangi bir terime asina degilseniz; internetten arastirin. cunku baslangic seviyesi makine size bir sure sonra yetmeyecektir.

simdilik aklima gelenler bunlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Oncelikle tesekkurler dediklerinizi uygulayacagim.Sizce 600d mi almaliyim yoksa 40d mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • video çekmiyorsanız 40d guzel alettir.

ancak fiyatı uygun olması lazım ben bakmayalı çok mu uçtu?

30dyi 300lira diye hatırlıyorum 40d olsun olsun 500-600 olsun.

600d imaj kalitesinde geçer 40d govde kalitesinde geçer. video benim için hiçbir anlam ifade etmese 40d tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 21 Mayıs 2017; 3:10:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence 2. el 650 D alın hocam.Özellikleri 1200D ye göre kat be kat iyi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.