Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ikinci bir har disk takma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
294
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> ikinci bir har disk takma sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    14 Mesaj
    Bir bilgisayardaki yüklü miktardaki veriyi başka bir bilgisayara aktarmak istiyorum.
    Harddiski söküp win98 işletim sistemli başka bir bilsayara ikincil hardisk olarak bağlayıp veri aktarmaya kalkışırsam sorunla karşılaşır mıyım. Yöntemi hakkında kısa bilgi istiyorum şimdiden teşekkür ederim[frndsp]

|
    |
  • Binbaşı
    1648 Mesaj
    Yapman gereken şey windowsu açacak olan hdd'yi master, seninkini slave ayarlayacaksın, bunun için hdd'nin arkasında jumper denilen ufak bir parça var, pinleri birbiriyle birleştirir, jumperları hdd'nin üzerindeki açıklamaya ve yukarıda bahsettiğim koşula göre ayarlayacaksın, ayarlayamazsın zaten bilg açılışta kitlenme, hdd tanımama gibi sorunlar çıkarır, kapatır düzeltirsin, deneme yanılmayla bile bulabilirsin
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj
    teşekkür ederim. çözemeyeceğim bi sorunla karşılaşırsam buraya yazarım.
    sağlık Mutluluk dilerim
    |
    |
  • Onbaşı
    35 Mesaj
    en kolay yol olarak eğer hardiski sadece veri aktarcaksan ikinci hardisk cd rom ide sin e bağla işini halledince sökersin
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj
    karakartalla teşekkür ediyorum zannettiğimden daha kolay bir işlem olduğu anlaşılıyor. ama yapmaya kalkınca çuvallamazsak iyidir. çünkü ikinci harddisk cd rom ide sin nedir nerededir işte onu arıyacağız artık kasayı açınca .. anakart üzerindebi yuva mıdır nedir bakcezz artık..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    573 Mesaj
    Zaten hdd ile cd rom ide kabloları biririyle aynıdır.Anakartla filan işin yok.Cd rom ide girişini çıkart 2.ekleyeceğin hdd tak.Bu kadar basit.Hadi kolay gelsin.
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj
    Konu ile ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Yardımsever ve bilgili arkadaşlarla dolu bir site bulduğum içnde ayrıca sevindim. Umarım aynı sorunla karşılaşan diğer arkadaşlara yararlı olur yukarıdaki bilgiler. Herkese kolay gelsin diyorum<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by cat_axeyns</i>
    <br />Zaten hdd ile cd rom ide kabloları biririyle aynıdır.Anakartla filan işin yok.Cd rom ide girişini çıkart 2.ekleyeceğin hdd tak.Bu kadar basit.Hadi kolay gelsin.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    ama unutulmaması gereken bir konu var win98 de diskin fat olarak ayarlı eğer takacağın diğer disk ntfs ise işte o zaman 98 li makinan o diski görmeyebilir... benden küçük bir hatırlatma
    |
    |
  • Er
    14 Mesaj
    sağolasın defector ikiside fat ikiside win98 sorun yok
    o türden bi sorunu olan artık ayrı bi topic açar n'apalım
    |
    |
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj
    MİLLETİN DEDİKLERİNİ BOŞVER ABİ KARAKARTALL DEDİĞİ GİBİ CDROMA TAKA VE BİLGİLERİNİ EN KOLAY YOLU BU
    |
    |
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj
    MİLLETİN DEDİKLERİNİ BOŞVER ABİ KARAKARTALL DEDİĞİ GİBİ CDROMA TAKA VE BİLGİLERİNİ EN KOLAY YOLU BU
    |
    |
  • Yüzbaşı
    320 Mesaj
    diğer sistemde ikincil hdd olarak takmak için jumper ayarını slave yapman gerekir sistemin birincil diskini master görmelidir başka bir sorunla karşılaşmazsın
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Masal
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.