Şimdi Ara

'İki Yıl İçerisinde Korsan Oyun Dönemi Tamamen Bitmiş Olacak' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
2
Favori
2.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bütün firmalar kullansın emek hırsızlığına son verilsin, steam de ki fiyatlarla da oyun alamıyoruz derseniz artık ....

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • 3DM kıramaz başkası kırar, buda korsanların ekmek kapısı sonuçta. boş boş duracak değiller ya çözümü bulmak için çalışmak gerekir.
    ayrıca oyun fiyatlarıda epey yüksek zaten 10 milyon satıyor kaç senelik maaşını veriyor o kazanç çalışanlara, korsan haksız olduğu kadar oyun yapımcılarıda haksız para kazanıyor.

• Korsan bitmez. Korsan biterse oyun firmaları bir oyuna 100-150$ çekmeye başlar. aha buraya yazıyorum. Korsan niye kullanıyor millet? Oyunlar pahalı geldiği için. Oyunları ucuz yapsınlar, sürümden kazansınlar. Sanki indirilen kopyanın ciddi bir maliyeti varmış gibi davranmasınlar. Kutulusundan bile pahalıya sattıkları oluyor. Kutusuna, kabına DVD'sine para vermiyor üretici, bunu tüketiciye yansıtması gerekirken fiyatları sabit tutup öyle itelemeye çalışıyorlar. 60$ yerine 30$ yap fiyatları bak bakalım korsan azalıyor mu azalmıyor mu? Bunu denedin mi? Yok. Ubisoft, EA, Activision, Aral gibi firmalar gibi milletin kanını emmeye çalışırlarsa sonu belli.
  • Korsan oyun biter mi bilmem ama 3DM in biteceği kesin leş gibi hiçbir kırdıkları oyunlar çalışmıyor
    sadece fifa 15te denedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlar uygun olsa zaten korsan büyük bir oranda düşecektir ama fiyatlarda yüksek hele bizde oyunu alıyorsun ama kendi dilinde oynayamıyorsun orası dahada büyük bir saçmalık.

Hiç bir zaman korsancılık bitmez tabi ama 3dm kırmasa başka bir grup çıkar elbette kırar oyunu.

• ya saçmalamayın oyun fiyatları falan artmaz konsolda korsan yok orda hadi 100$ dan satalım almak zorundalar mı diyorlar hadi pc e çıkanları 60 a satsınlar niye exclusive oyunları yüksek fiyattan satmıyorlar 60$ olan oyunları 70 e çeksinler bak nasıl isyan çıkıyor satışlarda %30 düşüş oluyor
  • DRM sistemini oluşturanlar içinde zaten bence karsan tayfası var.Kırılamaz denilen bütün oyunlar elinde sonunda kırıldı.Bir nesil CD-ROM sökerek oyun oynadı ama oynadı. Korsan tamam olmasın ama adam akıllıda fiyat olsun.Örnek kendi steam hesabıma bakıyorum 122 tane oyun var bunlardan 1 tanesini bile 60 dolara almadım.Son yıllarda en pahalı aldığım oyun GTA 5 di onda da yalan yok pişman oldum.Online olarak oynamak istedim belli bir süre oynadım ve ondan sonra hileciler doldu para saçtı,oyun zevkini baltaladı ve beni oyundan soğuttu.

Aylar oldu GTA ya girmiyorum.Oyunlar korsan olmadığında siz sanıyor musunuz fiyatlar düşecek ? Bir şey zorunlu olduğu zaman fiyatı yükselir düşmez.
  • haberi nasıl çeviriyorsunuz be kardeşim denuvo'nun kırılması 2 yıl gibi bir süreye tekabül eder diyor adamlar. korsan oyun hiç bir zaman bitmez rahat olun ;)

• Bu oyun dünyası için güzel bir haber fakat viral reklam gibi geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCapedCrusader

haberi nasıl çeviriyorsunuz be kardeşim denuvo'nun kırılması 2 yıl gibi bir süreye tekabül eder diyor adamlar. korsan oyun hiç bir zaman bitmez rahat olun ;)

2 sene içinde yapımcı satacağı kadar satmış olur zaten 2 sene içinde her oyunun yenisi çıkıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Faltuner

ya saçmalamayın oyun fiyatları falan artmaz konsolda korsan yok orda hadi 100$ dan satalım almak zorundalar mı diyorlar hadi pc e çıkanları 60 a satsınlar niye exclusive oyunları yüksek fiyattan satmıyorlar 60$ olan oyunları 70 e çeksinler bak nasıl isyan çıkıyor satışlarda %30 düşüş oluyor

kapalıçarşı esnafı sanıyorlar koca şirketleri. :D

• Muhtemelen bütün Crack grupları bu DRM sistemini aşmak için ortaklaşa bir çalışma içine gireceklerdir. Hiçbir Korsan grubunun geri adım atacağını sanmıyorum, mutlaka eninde sonunda kırarlar. Keşke dijital içerikler herkesin ulaşabileceği fiyatlarda olsa ve korsan diye bir şey kalmasa dünyada.

• Ben korsan kullanan biri değilim. Hatta şu anda bilgisayarımda bir tane bile kürekli program yok. Ama yine de özellikle oyunlarda korsanın bitmesine karşıyım. Eğer korsan oyun dönemi biterse oyun fiyatlarında bariz bir artış olacaktır, nasıl olsa artık millet korsan kullanamayacak mecburen almak zorundalar kafasıyla.

• Ben endişelenecek bir şey görmüyorum. Parasını hak eden oyundan çok hak etmeyen oyunlar var piyasada , üstelik kalitesiz . Marka değerlerinde bir okadar düşer :D. Oynamaya bile tenesüll etmiyorum . Her zamanki gibi oyun Çıktığı gibi fiyatları Aşağıya çekerler bir kaç ayda , bunun başka bir yolu kalmıyor oyun firmaları için .

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Denuvo kullanım oranı artar oyunların popülerliği ve satış rakamları azalır. Oyunu korsan oynayıp beğenen insanların çoğu indirim döneminde o oyunları satın alıyorlar genelde. The Witcher 3 oyunu bile bu konuda başlı başına bir örnektir. Korsanı falan savunmuyorum ama Ps3 kırıldıktan sonra ve öncesi döneme bakarsanız ve bugün yarın Xbox veya Ps4 kırılırsa cihaz satış rakamlarına tekrar bir bakınız.

• İnşAllah biter korsan bu drm sistemleri yüzünden oyunlar normalinden fazla sistem istemek zorunda kalıyor ve denuvo drm ninde sdd leri bozduğu veya ömrünü kısalttığı yönünde bir sürü şikayet var korsan bitince adamlar korsan kullnıclarıda hesaba katarak fiyatlarda düşüşede gidebilirler ama ben pek sanmıyorum korsanın biteceğini korsanın bitmesini istiyorlarsa çözüm drm değil fiyat ve optimizasyon

• inşallah bitmez. biteceğini de sanmıyorum. forza torrent
  • technopat in crack konulu kafa ayarı programında bu gruplar sırf ben yapabiliyorum demek için oyunları kırıyorlarmış biz garibanlar oynasın diye değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu Denuvo sistemini savunanları anlamış değilim. Bu sistem tamamen oyuncu düşmanı. Kırılmasın diye o kadar uğraşıyorlar ki sistem SSD'lere zarar veriyor. Oyunlar tam performansıyla çalışmıyor vs... Bundan zararlı çıkan ise parasını alıp oyunu alanlar oluyor.
    Korsanı bitirmek fiyat politikasıyla olur. Oda bizim ülkemizdeki paragöz dağıtıcılar ile olmaz. 1 oyuna 180 lira vermek sizin bütçenize koymuyor ise sorun yok. Kaldı ki dolar 3 lira. 2 seneye 5 lira bile olabilir bu ülkede.
    Kısaca demem o ki 60$ 60€ 60 TL yapsınlar. Yapılan ülkeler var Meksika - Rusya vs.. Ve istenilirse yapıldığını Witcher 3 gibi AAA bir oyunda Bilkom bizlere gösterdi.
    Ayrıca haber bana biraz fake geldi. Lords of Fallen çıkışından 6-7 ay sonra mı ne kırıldı. Just Cause 3 çıkalı daha 1 ay olmadan hemen pes mi etmişler. Zor her zaman daha cezbedicidir. Bugün 3DM diye bir grubun bilinmesinin tek nedeni Denuvo sistemli oyunları kırmasıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Faltuner

ya saçmalamayın oyun fiyatları falan artmaz konsolda korsan yok orda hadi 100$ dan satalım almak zorundalar mı diyorlar hadi pc e çıkanları 60 a satsınlar niye exclusive oyunları yüksek fiyattan satmıyorlar 60$ olan oyunları 70 e çeksinler bak nasıl isyan çıkıyor satışlarda %30 düşüş oluyor

sen hangi zaman diliminde yaşıyorsun allah aşkına arkadaş konsolda korsan yok diyor bide yorum yapıyorsun nasıl yok bir gez dolaş bakalım konsolda korsan yokmuş uyuyorsun resmen uyumaya devam ette bence sen gir bak zamunda gibi sitelere gelmişsin korsan yok diyorsun her konsola var hepsine bilip bilmeden atıp tutmayın arkadaş

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.