Şimdi Ara

İki Suriyelinin Bursa'da Bir Kadına Tecavüz Edip Öldürdükleri Haberi de Yalan

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öldüren kişiye ırk olarak bakarsak bir Türk. Kadınla ilişkisi açısından bakarsak boşanmış bir koca.
    https://teyit.org/iki-suriyelinin-bursada-bir-kadini-kacirip-tecavuz-ettigi-iddiasi/

Facebook'ta teyit.org'a bu haberin altına yapılan bir yorumu kopyala-yapıştır yapıyorum:

"yani bir Türk öldürmüş.. hayret.. oysa Suriyeliler gelmeden hiç bu ülkede cinayet falan olmuyordu.. biz türkler çok namuslu adamlardık.. hiç namussuzluk olmuyordu.. taciz, tecavüz olmuyordu.. cinayet olmuyordu.. hırsızlık yoktu v.s. de Suriyeliler gelince hepsi oldu.. öyle mi !? ne içiyorsunuz lan siz !? teyit.org'u tebrik ederim.. bu çöplükte böyle temiz kalabildikleri için.. pislikleri ortaya döktükleri için.."

2-3 sene önce oturduğum evde alt komşu Suriyeli gençlerdi. Suriyeli olduklarını bilmiyordum bile. Profil olarak rock'n roll tiplerdi. Bazen bağlama-saz gibi birşey çalarlardı. Kimseye zararı olmayan insanlardı. Kendi aralarında Arapça konuştuklarını duyduğumda anlamıştım Arap olduklarını, yoksa başka türlü anlamam mümkün değildi.

Geçen sene Koton giyim mağazasında 3 Suriyeliyle karşılaşmıştım, biri kız, Arapça konuştuklarında anlamıştım onlarda da, erkekler belliydi Arap oldukları fakat kız kesinlikle İzmir kızlarından farksızdı giyim-kuşam ve bakım babında. Erkeklerin de utangaç, içine kapanık, kendi hallerinde tutumları vardı, üçü kendi hallerinde takılıyordu.

Türkiye'de 3 milyon 600 bin Suriyeli var. İçlerinde binlerce kişilik-karakter olarak bozuk olana bakıp da milyonlarcasını itin bağırsaklarına sokmaya gerek yok. Hele içlerinde öyleleri var ki kişilik-karakter olarak on numara ve mesleki nitelik açısından çalıştığı firmaya ve topluma yararı olan insanlar.

Bıçakla gezerek, her kavgada bıçak çıkaran Suriyelileri eşek sudan gelesiye kadar dövmeli, sonrasında da sınır dışı edilmeli. Hatta bıçakla adam öldüren Suriyelileri bıçakla delik deşik ederek öldürmeli gerekirse, ona da varım. Fakat bir grup Suriyelinin yaptığını milyonlarca Suriyeliye mal etmek veya başkalarının yaptığını Suriyelilere mal etmek yanlış.

• Bizim kasaba küçüktür.Daha önce meyve ağaçlarımızdan mal çalınıp satıldığı olmamıştır. Ya da balıkçılarımızın ağlarının çalınıp yakıldığı. Mahallemizde ki çocuklar izinsiz evlerimizin etrafında dolaşıp depolarımıza girmemişlerdi.
  • kangroo kullanıcısına yanıt
    Güvenlik kamerası kaydı veya polis raporu var mı?
  • Aslinda ülkede Suriyeli falan yok. Hepsi yalan. Dış güçlerin oyunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daimon88

Güvenlik kamerası kaydı veya polis raporu var mı?
    kasaba burası dalga mı geçiyorsun? köy köy.
  • Demagoji yapmayın. Kanıtınız yoksa konuşmayın.
  • quote:

Demagoji yapmayın. Kanıtınız yoksa konuşmayın.
    kendim kovdum çocukları bahçemden kanıtım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

kendim kovdum çocukları bahçemden kanıtım var.

Alıntıları Göster
    Kanıtı özelden göndersene
  • Kendi insanımız da katil olabiliyor diye göz mü yumacağız bunlara? Mülteci isen mülteciliğini bileceksin.

• Fatih kullanıcısına yanıt
    Konuyu okudun mu? En altta kendi düşüncemi belirtmişim:

"...Bıçakla gezerek, her kavgada bıçak çıkaran Suriyelileri eşek sudan gelesiye kadar dövmeli, sonrasında da sınır dışı edilmeli. Hatta bıçakla adam öldüren Suriyelileri bıçakla delik deşik ederek öldürmeli gerekirse, ona da varım..."
  • Denizli'de 10 Suriyelinin tecavüz ettiği 14 yaşındaki kıza ve ailesine git anlat bunları.

• quote:

Orijinalden alıntı: efşânî

Bu mesaj silindi.
    Bu konuyu kaldıran adminin kafa yapısını merak ediyorum:

https://forum.donanimhaber.com/suriyelilere-5-kurus-para-verilmiyor-turkiye-nin-cebinden--136567956?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BrighterThanU

Denizli'de 10 Suriyelinin tecavüz ettiği 14 yaşındaki kıza ve ailesine git anlat bunları.
    https://www.memurlar.net/haber/23195/cogu-devlet-memuru-16-kisinin-tecavuz-ettigi-15-yasindaki-kizin-sir-olumu.html

Bu link sadece bir örnek. Google'dan istemediğin kadar tecavüz olayı görebilirsin. Hiçbirinde de ırk olayına değinilmiyor, Suriyeliyse olay başka tabii.

• quote:

https://www.memurlar.net/haber/23195/cogu-devlet-memuru-16-kisinin-tecavuz-ettigi-15-yasindaki-kizin-sir-olumu.html

Bu link sadece bir örnek. Google'dan istemediğin kadar tecavüz olayı görebilirsin. Hiçbirinde de ırk olayına değinilmiyor, Suriyeliyse olay başka tabii.

Alıntıları Göster
    Senin baban Suriyeli mi?

Ne bu Suriyeli avukatlığı? O kadar çok seviyorsan git onlara katıl o zaman.

• Siz 3 kişi üstünden genel bir yargıya varıyorsunuz,fakat kaç katı kötü olay var.Şunu bilin burada verdiğiniz örnek genelin az bir kısmına hitap ediyor(kanıt söyle dersiniz)
    Kanıtım:
    Eğer bir kimse 5 eş yapıyorsa(Bir kaç sokak ötede adamın zararı yok calışıyor ama 5 karısı var)
    Eğer bir topluluk bulundugu medeniyet seviyesınde degılse(kanıt:Sizin bu verdıgınız ornek gibi Belkide binlerce kişi var ama bunlarla çelişen toplu taşımaya on kişi binen,esnafı çileden çıkartan,resmş dilin türköe oldugu toplumda arapça konusma)
    Dostum önüne gelen 3 kişiden genelleme yapmışsıb ırkçı biri degılım ama bu insanlar gelecekte Devletimiz için büyük sıkıntılar doguracsk ki şimdiden başladı bile belki şimdi bunları savunursun ama 20 yıl sonrasında inşallah senin dediğin gibi hepsi kültürlü olur olmazlarsa da zaten ülke ne hale gelir sen düşün
    İyi Forumlae

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Sanırım yönetime göre:

- suriyelilerin boş durması daha çok zarar, işte çalışabilsinler diye vatandaş yapılmış
    - eğer teröristler bölgeden hiç çıkmazsa zaten bize kalacaklar, ne kadar erken entegre olurlarsa o kadar iyi
    - bizde karışıklık çıksa bizi kimse almaz, en azından yardımseveriz diyip belki olasılığı arttırırız
  • Bu konu suistimale çok açık bir konu olmaya başladı.

Herkes bir şey söylüyor, her facebook Twitter paylaşımı sorgulamadan paylaşılıyor.

Sözüm meclisten dışarı bir deli kuyuya taş atıyor, hadi uğraş dur.

Aklı selim davranmak lazım.
    Suriyelileri ise bir an evvel ne yapıp edip ülkelerine göndermek gerekiyor.

Bunları memlekette tutmazsan, böyle provokasyon lara da maruz kalmazsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Senin baban Suriyeli mi?

Alıntıları Göster
    Ben yazacaktım siz yazmışsınız sağolun hocam,

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Senin baban Suriyeli mi?

Alıntıları Göster
    Verdiğim cevaba verdiğin bu cevap buysa demek ki savunabilecek bir argüman bulamamışsın.

Suriyelileri savundum diye babamın Suriyeli mi olması gerekir? Ben sadece kendi ırkımın mı hakkını savunacağım? Sosyal medya çok güzel bir platform, fakat yan etkileri de var, onlardan biri de yalan haberler. Suriyelilerle ilgili yalan yanlış haberler paylaşım rekorları kırıyor. Doğru olsa neyse, fakat yalan yanlış haberlerin yayılması sizi rahatız etmiyor mu?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.