Şimdi Ara

İki modemi kablo ile birbirine bağlamak

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
3
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> İki modemi kablo ile birbirine bağlamak
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1651 Mesaj
    Merhaba Arkadaşlar,

bir kaç hafta önce uydunet abonesi oldum. Uydunet'in vermiş olduğu netmaster cbw-383zn modemde usb bağlantısı yok. Bende ağ üzerinden HDD paylaşımını aktif olarak kullanıyorum. Ayrıca evde TTNET'in vermiş olduğu usb girişi olan zyxel vmg3312-b10b modem var. Bende düşündün ki Zyxel ile netmaster modemleri köprü ile kablolu birbirine bağlasam ve zyxel'e hdd'i usb girişinden taksam ağ üzerinden erişebilir miyim?
    Bu ayarı nasıl yapabilirim ? Network ayarları konusunda biraz bilgisizim.

Not: Kablosuz köprü istemiyorum.

Saygılarımla

|
    |
    Uydunet'in verdiği modemin bi çıkışını al diğer modeme bağla(lan portuna bağla olmassa wan portunu denersin),o modemin(zyxl) DHCP sunucusunu kapat,Ve modemin kendi ip'sini de uydunet ile aynı ağ gurubunda ayarla
    yani örneğin uydunet 192.168.1.1 ise zyxl de 192.168.1.200 olsun
    ha bu arada önce Zyxl in ayarlarını direkt pc ye bağlayıp yap ondan sonra uydunet modeme bağlarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 17 Kasım 2016; 20:51:3 >
    |
    |
    zyxel cihazını köprü moduna alacaksın kardeşim ağ ayarları genibanttan sonra da ağ ayarları ev ağından dhcp kısmı kapat ıp vermene falan gerek yok . sonra netmaster modeminden gelen kabloyu lan ( sarı) portlarına takıyosun. bu modem yani ap netmaster modeminden kaç ıp aldıysa onunla usb cihazına erişebilirsin.
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.