Şimdi Ara

İki Harddiskten Hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
14
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> İki Harddiskten Hangisi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1170 Mesaj
    Arkadaşlar iki harddisk arasında kaldım hangisi daha performanslı sizce ve daha az ısınıyor ?

Seagate Momentus

WD 750GB

|
    |
    |
    |
    Biri melez disk diğeri normal Harddisk.

Seagate momentus diyorum.
    Isınma konusunda bilgim yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

BU GIF 100x100 ÇÖZÜNÜRLÜKTE VE 19.99 KB BOYUTUNDA. BU GIF 100x100 ÇÖZÜNÜRLÜKTE VE 19.99 KB BOYUTUNDA.
    BU ÜYE İMZA HAKKINI SONUNA KADAR KULLANMAK İSTİYOR. BU ÜYE İMZA HAKKINI SONUNA KADAR KULLANMAK İSTİYOR.
    BU ÜYE İMZA HAKKINI SONUNA KADAR KULLANMAK İSTİYOR. BU ÜYE İMZA HAKKINI SONUNA KADAR KULLANMAK İSTİYOR.
    BU İMZA INTERNET EXPLORER'DA 1024x768 EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜNDE DENENMİŞTİR VE KURALLARA UYGUNDUR.
  • Binbaşı
    1492 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: MASTERMIND

Aradaki farkı göreceksiniz.
    Biri melez disk diğeri normal Harddisk.

Seagate momentus diyorum.
    Isınma konusunda bilgim yok.

Momentus melez değil, momentus xt melezdir.Arkadaşın linkte verdiği normal disk, zaten melez diskin fiyatı yaklaşık 300 lira. Her neyse arkadaşa seagate'i önerebilirim şu anda o diski kullanıyorum yeterince hızlı ve sessiz fakat 5400rpm diske göre 4-5 derece daha sıcak oluyor. Bunu düşünüp almasını tavsiye ediyorum. Eğer sıcak olması sorun olacaksa 5400rpm hibrit disk kullanabilir mesela buradaki gibi:
    http://www.n11.com/500gb-seagate-25-5400rpm-8gb-nand-mlc-st500lm000-laptop-sshd-hybrid-ssd-P12919864
    @rmelihr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unregistered123 -- 15 Mayıs 2013; 15:33:08 >
    |
    |
    Bahsedilenler: rmelihr

• Binbaşı
    1170 Mesaj
    ısınması problem diil ps3 de kullanıcam . zaten Teşekkürler en son hangisi sizce
    |
    |
    Vatan yakınsa vatandan wd alın.

çok farketmeyecektir muhtemelen ama ben şahsen WD markasına daha çok güveniyorum.
    |
    |
    AsRocK Z77 Extreme 6 // i5 2500K // 2x8GB GskiLL // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27" AMVA LED // Logitech K330 // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yarbay
    2657 Mesaj
    seagateyi ben kullanıyorum gayet memnunum ama wd yi tavsiye ediyorum.Biraz daha performanslı(çok az). 1.5 ay önce hdd yi aldıgımda wd 180 seagate 150 idi ucuz olanı tercıh ettım ama simdi ıkısıde 150 TL. WD al arkana bakma(aradaki fark testlerde hemen hemen aynı ve okuma yazmadada biri 110 mb/s diğeri 120 mb/sn ve son olarak wd baya az enerji harcıyor yani daha az ısınma)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 15 Mayıs 2013; 22:28:32 >
    INTEL I7 3630QM(2,4-3,4 GHZ) - NVIDIA GTX670M(3GB DDR5-192BIT) - KINGSTON 8GB 1600MHZ DDR3 - CORSAIR NEUTRON GTX 120GB - SEAGATE 750 GB 7200RPM 16MB CACHE - SAMSUNG FULL HD 120HZ - PANASONIC BLU-RAY DISC - HARMAN/KARDON
    (LÜTFEN BANA YORUM YAPARKEN ALINTI YAPMAYI UNUTMAYIN!)
  • Binbaşı
    1492 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

seagateyi ben kullanıyorum gayet memnunum ama wd yi tavsiye ediyorum.Biraz daha performanslı(çok az). 1.5 ay önce hdd yi aldıgımda wd 180 seagate 150 idi ucuz olanı tercıh ettım ama simdi ıkısıde 150 TL. WD al arkana bakma(aradaki fark testlerde hemen hemen aynı ve okuma yazmadada biri 110 mb/s diğeri 120 mb/sn ve son olarak wd baya az enerji harcıyor yani daha az ısınma)

seagate daha az enerji tüketiyor.
    http://www.wdc.com/wdproducts/library/SpecSheet/ENG/2879-771435.pdf
    http://www.seagate.com/files/staticfiles/docs/pdf/en-GB/datasheet/disc/momentus-family-ds1701.7-1109-gb.pdf

• Yarbay
    2657 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: unregistered123

quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

seagate daha az enerji tüketiyor.
    http://www.wdc.com/wdproducts/library/SpecSheet/ENG/2879-771435.pdf
    http://www.seagate.com/files/staticfiles/docs/pdf/en-GB/datasheet/disc/momentus-family-ds1701.7-1109-gb.pdf

Hocam ben burdan incelemiştim seagate hep geri sırada enerji konusunda isterseniz sizde bir inceleyin.Belkide yanlış gördüm.

http://www.tomshardware.com/charts/2012-mobile-hdd-charts/benchmarks,136.html
    |
    |
    INTEL I7 3630QM(2,4-3,4 GHZ) - NVIDIA GTX670M(3GB DDR5-192BIT) - KINGSTON 8GB 1600MHZ DDR3 - CORSAIR NEUTRON GTX 120GB - SEAGATE 750 GB 7200RPM 16MB CACHE - SAMSUNG FULL HD 120HZ - PANASONIC BLU-RAY DISC - HARMAN/KARDON
    (LÜTFEN BANA YORUM YAPARKEN ALINTI YAPMAYI UNUTMAYIN!)

• Binbaşı
    1170 Mesaj
    yine kafa gitti :D hangisi daha az enerji tüketiyor ?
    |
    |

Zaten ps3 için kullanacağım diyorsun, o zaman hangisinin daha az enerji tükettiğinin önemi yok. Hangisi ucuz ise onu al. Fiyatları aynı ise istediğini seç gözle görülür bir fark yok aralarında.
    |
    |
    Bahsedilenler: rmelihr

Enerji tüketimine takılmayın, sanki muazzam tüketimler yapıyor HDD ler :)

Aralarında kaç W fark var ki ? Faturanızı mı kabartacak sanki bu kadar takılmayın.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
Canlı Tv izle
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.