Şimdi Ara

İki haftalık aracımla ilk kazamı yaptım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki hafta önce aldığım, daha dün kredinin ilk taksidini ödediğim araçla kazaya karıştım. Maddi hasarlı kaza. Olay şöyle oldu

Ara sokağa girmiş ilerlerken solda bekleyen (ne dörtlüler yanıyor ne bir şey) aracın ön yolcu kapısındaki teyze aynaya bakmadan kapıyı açtı. Görme şansım hiç yoktu. En azından tamponu vururdum fakat aracı geçtiğimden camurluga denk geldi.

Kaçmaya çalışsam da aracım vurdu. Karşı tarafta hiçbir şey yok. Benim çamurluk yamuldu. Tutanak tuttum, karşı tarafın ehliyet, ruhsat ve sigorta poliçe fotoğrafları alındı.

Sizce kasko mu yapsın yoksa açıktan mı yaptırayım?

İki haftalık aracımla ilk kazamı yaptım İki haftalık aracımla ilk kazamı yaptım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Geçmiş olsun hocam. Eğer aracı satmayacaksanız ki anladığım kadarı ile krediden dolayı banka rehini var, kasko dan dosyayı açtırabilirsiniz. Bu sayede hem Yetkili serviste yapılır, asistan araç talebi karşılanır. Daha sonra da değer kaybı istersiniz daha önce aracın kazası olmadığı için.
    Fakat ben aracı kısa vade de satarım zaten yatırım amaçlı aldım diyorsanız, dışarıda cebinizden yaptırın. Karşı tarafta SBM ye bildirmez ise evrakı araçta tramer gözükmez. Sadece sizin işleme almamanız yetmiyor karşı da dosya açtırmayacak. Öbür türlü kaza yine tramer işliyor fakat hasar tutarı Bedelsiz yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jademugla kullanıcısına yanıt
    Banka rehini yok, aracımı yatırım olarak aldım ve kredi bitene kadar satmam. Seviyorum aracı. Suçlu karşı taraf olduğunu düşünüyorum zaten tutanağa böyle geçtik. Bayramdan sonra doğuş oto maslağa giderim yaptırmak için

• kaşrı taraf %100 suçluyken şu kazada kaskodan yaptırmayan kusura bakmayın ama net enayidir. yaptır serviste al değer kaybını bak keyfine
  • Tramersiz hasar pek hoş karşılanan bir durum değil, mini onarımlar bile görünse iyi.

• boya filan kalkmamis. ver gocukcuye 300 400 sana orjinali gibi yapsin. ne kasko Allah askina

• Bu fiorino lar nasıl bir araçsa tabiri caizse tank gibi şasi kolları kısa tampon demiri kaput ve far grubunun epey önünde muhtemelen bu sebeple araba hasar almıyor geçenlerde önümde yandan çarptığı picassoyu pert etti ö hasar yok gözle görülen çok değişik araçlar şu fiorino lar

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Bu fiorino lar nasıl bir araçsa tabiri caizse tank gibi şasi kolları kısa tampon demiri kaput ve far grubunun epey önünde muhtemelen bu sebeple araba hasar almıyor geçenlerde önümde yandan çarptığı picassoyu pert etti ö hasar yok gözle görülen çok değişik araçlar şu fiorino lar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaput çamurluk arası cok açılmış normalde öyle olamaz. Eğer araç sıfır ise. İkincisi ise bu kazada bu hale gelmiş ise çamurluk ayarı bozulmuş fena arası açık duruyor yaptır kendi paranla cok bişey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: CaNeRR

Kaput çamurluk arası cok açılmış normalde öyle olamaz. Eğer araç sıfır ise. İkincisi ise bu kazada bu hale gelmiş ise çamurluk ayarı bozulmuş fena arası açık duruyor yaptır kendi paranla cok bişey yok
    Araç ikinci el. Yarın doğuş otoyu arayacağım
  • Sizin aracın ilk sahibi filo şirketi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Sizin aracın ilk sahibi filo şirketi mi?
    Hayır neden ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Hayır neden ki?

Alıntıları Göster
    Rp plaka garanti filo şirketinin araçlarında var. onu demek istemiş.

• K.Kahriman kullanıcısına yanıt
    Vay be bilmiyordum. İlk sahibi bireysel diye biliyorum. Üçüncü sahibiyim ben

• Geçmiş olsun daha keyfini süremeden kaza geçirmeniz kötü olmuş Allah daha büyük kazalardan korusun.

Bu tip olaylarda brnim tavrım nettir kaskoyu boşuna yaptırmıyoruz gidşn yetkili serviste orijinal parça ile değiştirsinler. Bu araba kazalı 5 bin TL ucuza ver diyen çakallara da bayinin yolunu gösterin gidip sıfır araç alsınlar.

• yatırım için krediye girip otomobil almak bir tek bizim ülke vatandaşlarımıza özgü bir anomali olsa gerek. geçmiş olsun.
  • manisa_tr kullanıcısına yanıt
    Döviz ile ülkeye giren bir ürünü tl ile aldım ve krediyi rahat rahat ödüyorum. Üç sene sonra bu kredi taksidi ile ne yapıyor olacağız, görürüz

• Geçmiş olsun hocam
    Nazarlık olsun yeni araç alıpta başına 1-2 ay içinde birşey gelmediği olmadı. Mutlaka birşey oldu.
    2015'te aldığımız araçta 1 ay sonra kaputu değiştirmek zorunda kaldık (parkta başka araç geri geri gelirken (pikap))

2017'de aldık sağ arka çamurluk sürtüldü.

2020'de aldık önüme araç atladı hızım vardı biraz ama 2000 model abs'siz aracın bile durabileceği mesafe vardı havada ıslaktı biraz araba durmadı. Sonradan anladık ki 33-38 olması gereken lastik basınçları hepsi 44-45 civarı çıktı bayinin ihmali yüzüne aracın aktüatörleri patladı yaklaşık 1500 TL civarı kozmetik olarak birşey olmadı Allah'a şükür.

• Hocam geçmiş olsun önemsiz bir kaza. Allah daha büyüğünden korusun. Bu gibi önemsiz durumlarda karşı taraftaki insanlarda anlayışlı bireyler ise tutanak yerine nakti olarak yaptırılmasını talep etseniz daha mantıklı. Bu sayede kaskonuzda rakam gözükmez. Çok önemsiz bir kaza. Ufak bir işlemle hallolur.
  • Dün kasko firmamın anlaşmalı olduğu servise götürdüm, Max 2000 TL civarına yapılır dediler.

Bugün bir başka rastgele yol üzerinde bir yerde sordum, onlar da 1700 TL ye olur dediler. Tamponun boyanması gerekecek ama çamurluk boyasız düzeltme ile hallolur dediler.

O kadar param yok malesef. Doğuş oto maslaktan randevu aldım. Tramere yansırsa yansısın, tutanakla gideceğim kaskoya. Keşke çarptığım amcanın kapısını alıp götürseydim. Piyango bize patladı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.