Şimdi Ara

İki güç kaynağı arasında kaldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasamın güç kaynağı FSP Hyper M85+ 650W, güzel bir güç kaynağı ancak arada coil whine yapıyor ve sanki yetersiz geliyor.

Bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorum.

Baktığımda 1000 tl civarında XPG Core Reactor modelini buldum.

https://www.hepsiburada.com/adata-xpg-750g-bkceu-core-reactor-750w-80-gold-guc-kaynagi-p-HBV00000RIKMK

Ek olarak High Power Super GD+ Series 750W modeli de dikkatimi çekti.

https://www.teknobiyotik.com/ana-sayfa-vitrini/sahane-kasim/guc-kaynagi/high-power-super-gd-series-750w-80-gold-smart-fan-full-moduler-guc-kaynagi-hp1-f750gd-f14c.html

Fiyat olarak yakın ikisi de, bilen arkadaşlara soruyorum, hangisini tavsiye edersiniz?

• Core Reactor tercih edilmeli. Net!

• Tam tersi olmaliydi, highpower ucuz, xpg pahali... Bu sebeple xpg alinmali. Ikisinde de half bridge + LLC converter ünitesi var, ikisinde de %100 Japon kapasitörler var, korumalar tam. Kablo kalitesi olarak XPG önde, pcie ve eps kablolari daha iyi(16awg). Fan olarakta xpg de fluidbearing, highpower da ise dual-ball bearing mevcut. FDB daha uzun ömürlü diye biliyorum, tabi ki bu biraz da sans isi, Highpower alipta sessiz sessiz yillarca kullanan cikar. Son olarak xpg nin 10 yil garantisi var, highpower in ise daha pahali olmasinin yaninda birde akortek gibi bir dezavantaji var. Hani HP daha ucuz olsa, hani.. diyecek oluyorum ama suan bu sartlarda ehhalil hocamin dedigi gibi XPG net!

O bu degilde sen M85+ un ne yamugunu gördün yaw o cw sesini kimisi duyuyor kimisi duymuyordu, onu biliyorum lakin mani degildi, bobinler raider2 deki gibi sarili degil, yüksek frekansli bir kücük cinlama oluyor. full japon kapasitörleri ve yine korumasi tamdi o modelde, ünite olarak tabi ki xpg ile boy ölcüsemez. Terleyecegi yerler olur o noktada hakli olabilirsin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tam alacakken bunu gördüm. 50 TL fazlaya 850W modeli varmış.

https://www.hepsiburada.com/xpg-corereactor-850g-bkceu-750w-80-gold-psu-p-hbcv00000bkb37

Gerçi ilk resim yanlış ürünün resmi ve açıklamada hata var, 850g-bkceu modeli 850w olması lazım, 750 yazmışlar.

• catastrop kullanıcısına yanıt

Bende ilk attığınız ile son attığınız arasında kaldım.

• korayakbiyik kullanıcısına yanıt

850g-bkceu modelini sipariş verdim, bugün elime ulaşacak.

Ulaşınca haber veririm ürün doğru mu yanlış mı diye.

Bu hafta alacağım. Deneyimlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Ürün geldi, 850g-bkceu modeli, fiyat değişmeden alın derim.

sisteme taktınız mı performansı nasıl ? ve 850 watt mı ? hani yanlış yazmışlar demiştiniz ya ona istinaden sordum

• Hayır daha takmadım, hafta sonu takacağım.

Gelen ürün 850 W, 850g-bkceu modeli.

Mesajınızı yeni gördüm.

Bu fiyata 850 watt süper. Şu anda 1.940 tl olmuş. Çok karlı bir alışveriş oldu. Umarım bana da 850 watt gelir.

Tr priz geliyor değil mi ?

Evet prizi tr uyumlu.

• Ürün 850 watt olarak geldi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.