Şimdi Ara

İki Aracım da çizilmiş, bisikletiyle çizen çocuğu biliyorum ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olay başlıktaki gibi. bir süredir lazım olmadığından park yerinde bakmıyordum. bu gün yıkayayım dedim; sıfır aldığım aracımın hem sağ hem de sol kapıda ellişer santimlik çizik var. diğer aracıma ise boylu boyunca çift dikiş yapmış. 6. ayda bu 3. çizik, öncekileri bilmiyorum ama gene aynı velet yapmıştır muhtemelen. iki defa da arabaların üzerine çıkarken yakalamışlığım var.

İlkinde çocuktur, yeni taşındım çıkıntılık yapmayayım dedim, ikincide ya sabır dedim. Bu sefer yöneticiye gidip kamera kaydını istedim, kayıtlar da o veledin babasının dairesindeymiş. bisiklet direksiyonunu ölçünce tam çizik hizalarına denk geliyor. yönetici akşam bakalım felan dedi. ben de mesaj attım, o çocuğun babası zararımı getirsin diye. iki aracımda da kaskom+mini onarımım var. Ne yapayım acep? servisde mi yaptırayım? yaklaşık ne tutar? akşama gelirler, adamı mı döveyim? onların arabasını mı haşat edeyim?

Netice editi: Çocuğun annesi 200 lira para getirdi, almadım. aşağıda bahsettiğim üzre park meselesi yüzünden asıl ayar olduğum komşunun değil, tanımadığım birinin çocuğu çıkınca sanırım o kadar üstelemedim. bi de sadece eski arabaya 260 lira pasta fiyatı aldım, 200 verecekler, üzerine "parasını verdik" tribi yapacaklar. yeniyi mini onarımdan yaptıracağım. eskiyi de sanırım kendim deneyeceğim. babamda polisaj makinası var, malzemeleri de internetten alırım artık. Yanlız komşunun m paket 535 xdrive'ının da kaputunu üç yerden çizmişler, bir tane bisikletli bebe korkusu yüzünden mis gibi gölge otoparkta tek araba kalmadı, yarısını kaldırıma çıkararak tıkış tıkış yolun üzerine koyuyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancar10 -- 5 Mayıs 2021; 23:13:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şimdiki çocuklar böyle. bizde çocuktuk ama gidipte kimsenin arabasına - malına zarar vermezdik. arabanın tekerine top gelse sahibi gelince söyler bir daha olmaz derdik. şimdi ise arabanın ayna kırılsın umrunda değil çocukların. blulp ailesine söylesen durumu, bir şey yapmadığı gibi çocuğuna gizliden '' bir dahakine kapısına topla vur '' gibi öğütler veriyor. son zamanlarda ben çocuğumu özgür yetiştiriyorum kimse karışamaz diyenler bu duruma getirdi. tamam özgür yetiştir yine ama başkasının malına zarar verilince sorumluluk almasınıda öğret. gerçi bu çocukların ailesi parktan çıkarken sürtünce kaçıp giden tipler olduğundan kendileri neyse çocuklarıda öyle oluyor. birde en kötüsü çocuğa bunu yapman yanlış demeyen aileler sen çocuğu korkutmak için '' bir dahakine topunu keserim ya da bisikletin tekerini indiririm '' gibi şeyler söylediğinde aslan kesilir. madem o kadar çok seviyorlar çocukların o zaman düzgün terbiye etsinler. zaman zaman böyle konular açılıyor, kimisi parasını alabiliyor kimisi alamıyor. sende bir yokla alabiliyorsan parasını al, ilk birkaç sefer ses çıkarmadın diye babası seni baştan savmak isteyebilir ama artık yeter de, çocuktur dedik bir yere kadar artık. son olarak kamera varsa, arabayı hep kameranın olduğu yere bırak. böyle dedin diye çocuğun babasına aracına zarar verebilir. artık her şey olabiliyor çok şaşırmamak gerek. son olarak eğer sorunlu bir tipse çok üsteleme, zaten çocuğu böyle yapan biri az çok tahmin edilebilir.

• İlk önce konuşmayı deneyin duruma göre farklı yollar düşünürsünüzİki Aracım da çizilmiş, bisikletiyle çizen çocuğu biliyorum ne yapmalıyım? 

• şimdiki çocuklar böyle. bizde çocuktuk ama gidipte kimsenin arabasına - malına zarar vermezdik. arabanın tekerine top gelse sahibi gelince söyler bir daha olmaz derdik. şimdi ise arabanın ayna kırılsın umrunda değil çocukların. blulp ailesine söylesen durumu, bir şey yapmadığı gibi çocuğuna gizliden '' bir dahakine kapısına topla vur '' gibi öğütler veriyor. son zamanlarda ben çocuğumu özgür yetiştiriyorum kimse karışamaz diyenler bu duruma getirdi. tamam özgür yetiştir yine ama başkasının malına zarar verilince sorumluluk almasınıda öğret. gerçi bu çocukların ailesi parktan çıkarken sürtünce kaçıp giden tipler olduğundan kendileri neyse çocuklarıda öyle oluyor. birde en kötüsü çocuğa bunu yapman yanlış demeyen aileler sen çocuğu korkutmak için '' bir dahakine topunu keserim ya da bisikletin tekerini indiririm '' gibi şeyler söylediğinde aslan kesilir. madem o kadar çok seviyorlar çocukların o zaman düzgün terbiye etsinler. zaman zaman böyle konular açılıyor, kimisi parasını alabiliyor kimisi alamıyor. sende bir yokla alabiliyorsan parasını al, ilk birkaç sefer ses çıkarmadın diye babası seni baştan savmak isteyebilir ama artık yeter de, çocuktur dedik bir yere kadar artık. son olarak kamera varsa, arabayı hep kameranın olduğu yere bırak. böyle dedin diye çocuğun babasına aracına zarar verebilir. artık her şey olabiliyor çok şaşırmamak gerek. son olarak eğer sorunlu bir tipse çok üsteleme, zaten çocuğu böyle yapan biri az çok tahmin edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

İlk önce konuşmayı deneyin duruma göre farklı yollar düşünürsünüz 

Biraz sakinleşince yöneticiden haber yollayıp zararı getirecek mi diye bekleyeceğim bakalım.

Ama 33 yaşıma kadar kimsenin yanına hakkımı bırakmadım.

En son kahvehane önünde benim arabanın tamponuna dayayıp bırakan adam kahvehaneye seslendiğimde ortaya çıkmayınca anahtarla boydan boya kazıyıp gitmiştim. ki o zaman benimkinde çizik bile yoktu.

• Eğer hakkını vermezse sende ona aynı şekilde karşılık ver

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

şimdiki çocuklar böyle. bizde çocuktuk ama gidipte kimsenin arabasına - malına zarar vermezdik. arabanın tekerine top gelse sahibi gelince söyler bir daha olmaz derdik. şimdi ise arabanın ayna kırılsın umrunda değil çocukların. blulp ailesine söylesen durumu, bir şey yapmadığı gibi çocuğuna gizliden '' bir dahakine kapısına topla vur '' gibi öğütler veriyor. son zamanlarda ben çocuğumu özgür yetiştiriyorum kimse karışamaz diyenler bu duruma getirdi. tamam özgür yetiştir yine ama başkasının malına zarar verilince sorumluluk almasınıda öğret. gerçi bu çocukların ailesi parktan çıkarken sürtünce kaçıp giden tipler olduğundan kendileri neyse çocuklarıda öyle oluyor. birde en kötüsü çocuğa bunu yapman yanlış demeyen aileler sen çocuğu korkutmak için '' bir dahakine topunu keserim ya da bisikletin tekerini indiririm '' gibi şeyler söylediğinde aslan kesilir. madem o kadar çok seviyorlar çocukların o zaman düzgün terbiye etsinler. zaman zaman böyle konular açılıyor, kimisi parasını alabiliyor kimisi alamıyor. sende bir yokla alabiliyorsan parasını al, ilk birkaç sefer ses çıkarmadın diye babası seni baştan savmak isteyebilir ama artık yeter de, çocuktur dedik bir yere kadar artık. son olarak kamera varsa, arabayı hep kameranın olduğu yere bırak. böyle dedin diye çocuğun babasına aracına zarar verebilir. artık her şey olabiliyor çok şaşırmamak gerek. son olarak eğer sorunlu bir tipse çok üsteleme, zaten çocuğu böyle yapan biri az çok tahmin edilebilir.

Aynı şahıs bi keresinde apartmanın önüne "oraya ben koyuyorum" diye canımı sıkmıştı. gittim koydum bekliyorum bakalım, yönetici haberi ulaştıramazsa park yeri diye gelsin.

45 yaşında çoluklu çocuklu herifler sırf karşısındakinden on on beş yaş büyük diye kendini dokunulmaz zannediyor. Yıllarca babamın minibüs hattında muavinlik yaptım, çok vardı bunlardan.

• Hiç insanlık bekleme öylesinden. Sana yaptığının 2 katını onun arabasına yap. En azından için soğur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cellestin

Hiç insanlık bekleme öylesinden. Sana yaptığının 2 katını onun arabasına yap. En azından için soğur

Bunlar bi ondan anlar zaten.

• sancar10 kullanıcısına yanıt

Minibuslerin yasaklanmasi lazim, her kavsakta her yasak yerde durup yolcu almak, indirmek, gordugu her yayaya taciz edercesine korna calmak sadece minibuslerde var.

• quote:

Orijinalden alıntı: JustOffer

Minibuslerin yasaklanmasi lazim, her kavsakta her yasak yerde durup yolcu almak, indirmek, gordugu her yayaya taciz edercesine korna calmak sadece minibuslerde var.

Katılıyorum.

Bizimki 33 kişilik midibüs zaten. şehir içi değil ilçe/şehir arası çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cellestin

Hiç insanlık bekleme öylesinden. Sana yaptığının 2 katını onun arabasına yap. En azından için soğur

Velet'leri karıştırmışım, benim ayar olduğum adamın çocuğu değilmiş çizen(benim kızım var diyince ikna oldum). sarı montlu bebe başka dairede oturuyormuş.

adamı bodruma kameralarının olduğu yere çağırınca yarım saat boyunca geçmiş park sorunumuzda neden canımı sıktığını açıklamaya, ön tarafta bana yer ayarlamaya çalışıyor filan. Bizim millet sıkıyı bulunca ne kadar efendileşiyor. cihaz bilgisayar olmadığından videoları da usb'ye atmayı beceremedi, "benimki ne de sürttüler bla bla" muhabbetini çekemediğimden ve saatlerce bodrumda video izleyemeyeceğim için bu sefer doğru aileye yöneticilerden haber yolladım(adam gececiymiş, piyasada yok), arabalar orda, ister ustaya baktırsın, ister soruştursun bana zararımı ödesin diye. hayır arabaları da yok ben de onlarınkileri çizsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancar10 -- 28 Nisan 2021; 21:52:27 >

• Eline klavyeyi alan böyle kesiyo biçiyo bölüyor parçalıyor. Hiç acımıyorlar valla. Hahahahah. Karşısına çıkarsam parçalara bölecekmis...

Açtığın konulara bı göz attım; 22 yaşında, hemşire adayı, dertleri matematik netleri, askerlik tecili, annesinin aldığı hediyenin hediyenin kırılması, dedesinin arabasıyla radara girmesi filan. Ha bi de mahallenin imamı tokatlamis bunları. Umarım alabilmişsinizdir paranızı.

Bak Genco, sen bı kendi paranı kazan, askerliğini yap, bu ülkede bi evini arabanı al, evlenip barklan, karına araba al, sakalın filan çıksın. Sonra gel hak yedirmeme konusunu tartışalım senle. Bı de otobüste son durağa kadar tek kalmaya tırsacagin insanlara keserim parçalarım deme öyle.

edit: Cevap yazdığım Eleman silip arazi olmuş. Neyse ki internet aleminde öyle her şey kolay kaybolmuyor;
    İki Aracım da çizilmiş, bisikletiyle çizen çocuğu biliyorum ne yapmalıyım?

edit2: çizen veledin ailesi geldi, eve sokmadım. Atar giderden değil, evde kırkı dolmamış çocuğum vardı.
    Önce "hangi bisikletli çizmiş bilemeyiz ki" diye saçmaladı, Ben "Bisikletini saklayan senin oğlan" diyince(benim çiziğin hizasını bisikletin direksiyonuyla ölçtüğümü görünce o yaşta delilleri karartmayı akıl etti bebe, bisiklet yok piyasada) Çizmiş olabilir, kamera kaydı göster ödeyelim ayağına yan çizmeye kalktılar. Saatlerce bodrumda video izleyecek halim yok. Ben diyceğimi dedim, gerisi size kalmış diyip çıktım eve. Arkamdan hala pasta yaptırsak diyo değişik. Ben yıkamaya bile servise veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sancar10 -- 29 Nisan 2021; 19:8:46 >

• Alıntı

metni:
    Ben yıkamaya bile servise veriyorum.

O zaman Allah sabır versin. Üstüne diyecek bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: sancar10

Eline klavyeyi alan böyle kesiyo biçiyo bölüyor parçalıyor. Hiç acımıyorlar valla. Hahahahah. Karşısına çıkarsam parçalara bölecekmis...

Açtığın konulara bı göz attım; 22 yaşında, hemşire adayı, dertleri matematik netleri, askerlik tecili, annesinin aldığı hediyenin hediyenin kırılması, dedesinin arabasıyla radara girmesi filan. Ha bi de mahallenin imamı tokatlamis bunları. Umarım alabilmişsinizdir paranızı.

Bak Genco, sen bı kendi paranı kazan, askerliğini yap, bu ülkede bi evini arabanı al, evlenip barklan, karına araba al, sakalın filan çıksın. Sonra gel hak yedirmeme konusunu tartışalım senle. Bı de otobüste son durağa kadar tek kalmaya tırsacagin insanlara keserim parçalarım deme öyle.

edit: Cevap yazdığım Eleman silip arazi olmuş. Neyse ki internet aleminde öyle her şey kolay kaybolmuyor;

edit2: çizen veledin ailesi geldi, eve sokmadım. Atar giderden değil, evde kırkı dolmamış çocuğum vardı.
    Önce "hangi bisikletli çizmiş bilemeyiz ki" diye saçmaladı, Ben "Bisikletini saklayan senin oğlan" diyince(benim çiziğin hizasını bisikletin direksiyonuyla ölçtüğümü görünce o yaşta delilleri karartmayı akıl etti bebe, bisiklet yok piyasada) Çizmiş olabilir, kamera kaydı göster ödeyelim ayağına yan çizmeye kalktılar. Saatlerce bodrumda video izleyecek halim yok. Ben diyceğimi dedim, gerisi size kalmış diyip çıktım eve. Arkamdan hala pasta yaptırsak diyo değişik. Ben yıkamaya bile servise veriyorum.

Ben silmedim adminler silmiş :)

sen ananın karnında 33 yaşında çıktın heralde veya sen 23 yaşındayken kendini velet olarak görüyosan o senin problemin gerçi yazdığın mesajlardan ne kadar vizyonsuz bi insan olduğunu görüyorum umarım 33 yaşında denin gibi vasıfsız bir insan olmam :) dediğim gibi umarım karşıma çıkmassın :) selametle

• HemşireZED kullanıcısına yanıt

Bu post-ergenlikte hep böyle oluyor bu çocuklar

• quote:

Orijinalden alıntı: HemşireZED

Ben silmedim adminler silmiş :)

sen ananın karnında 33 yaşında çıktın heralde veya sen 23 yaşındayken kendini velet olarak görüyosan o senin problemin gerçi yazdığın mesajlardan ne kadar vizyonsuz bi insan olduğunu görüyorum umarım 33 yaşında denin gibi vasıfsız bir insan olmam :) dediğim gibi umarım karşıma çıkmassın :) selametle

Alıntıları Göster

Adminler yazdıklarını silmişse ya yazdıklarında bi sıkıntı vardır ya da daha fazla rezil olma diyedir genco.

Sen boşver buralarda yargı dağıtmayı, imam ne oldu? alabildiniz mi zamanında paranızı? Vermediyse yatsıdan sonra bi karşısına filan çık, yedirme hakkını.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4hm3t.#

Bu post-ergenlikte hep böyle oluyor bu çocuklar

sorma...

Şu anki ergenlerden umutluyum ama, çocuklar yokluk nedir biliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sancar10

Adminler yazdıklarını silmişse ya yazdıklarında bi sıkıntı vardır ya da daha fazla rezil olma diyedir genco.

Sen boşver buralarda yargı dağıtmayı, imam ne oldu? alabildiniz mi zamanında paranızı? Vermediyse yatsıdan sonra bi karşısına filan çık, yedirme hakkını.

Alıntıları Göster

Zaten tapuyu vermemiştikte aldık paramızıda sana anan baban haddine olmayan konuların üstüne düşmemen gerektiğini öğretemedi mi 33 yaşında ben mi öğretiyim sana

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.