Şimdi Ara

İki ankette şaşırtan oy oranları: İşte 'İnce parti kursa oy veririm' diyenlerin oranı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muharrem İnce'ye ilişkin "yeni parti kuracak" iddiası kulisleri hareketlendirdi. İddialar ciddi, İnce Muhalefete de, İktidara da karşıyım diyerek fitili ateşledi.

İki ankette şaşırtan oy oranları: İşte 'İnce parti kursa oy veririm' diyenlerin oranı

Muharrem İnce'ye ilişkin yeni parti kuracak' iddiası kulisleri hareketlendirdi. İddialar ciddi, İnce Muhalefete, İktidara' da karşıyım diyerek fitili ateşledi. Kulislerde İnce bombasıyla çalkalanırken, İnce ve yeni partisine ilişkin iki ankette de ilk sonuçlar gelmeye başladı.

Muharrem İnce parti kursa oy veririm diyenlerin oranı şimdiden yüzde 9,5

CHP'den ayrılıp kendi partisini kuracağı konuşulan Muharrem İnce kararını henüz vermedi. Ancak yaptırılan 2 ankette şaşırtan oy oranları çıktı. 

İnce'nin yakın ekibinin potansiyeli belirlemek için iki ayrı kamuoyu araştırma şirketine anket yaptırdığını söyleyen Selvi, "Muharrem İnce parti kursa oy verir misiniz' sorusuna yüzde 7 ve yüzde 9.5 oranında 'evet' yanıtı verildiği belirtiliyor" dedi.
    Selvi yazısının devamında ise şunları kaydetti:

"2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı adaylığı iddiasını sürdüren İnce’nin, Kılıçdaroğlu’nun rakipsiz kaldığı CHP kurultayından sonra parti kurmak için nabız yoklamaya başladığı ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun yeni parti kurma konusunda takınacağı tavrı merak eden Muharrem İnce’nin kararını ağustos ayında netleştireceği söyleniyor."

Kaynak: https://abcgazetesi.com/iki-ankette-sasirtan-oy-oranlari-iste-ince-parti-kursa-oy-veririm-diyenlerin-orani-353745

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 4 Ağustos 2020; 2:58:11 >

• Muharrem İnce Parti kursun, ilk seçimde %10 barajını geçip meclise gireceğine inanıyorum. Kılıçdaroğlu yönetiminde ve eski particilik mantığıyla yönetilen bir partiden bir şey olmayacağını görmüş oldum. Ayrıca "cehape zihniyeti" diyerek chp'ye oy vermeye eli gitmeyen bir sürü ortanın sağında görüşe sahip insan var, yeni bir partinin bu seçmenleri de çekeceğini düşünüyorum. CHP ismi ne yazık ki eskidi artık. Geçmişte zorunlu yapılan bazı uygulamaları "cehape ülke yönetmeyi hiçbir zaman beceremedi ki iktidara gelince bir şey yapabilsin" "cehape ekmeği karneye bağladı" "cehape döneminde yağ kuyrukları vardı" diye konuşanlar bakalım yeni kurulacak orta görüşte bir parti için ne gibi algı politikası yapmaya çalışacaklar

Hem iktidara hem muhalefete karşı duran siyasetçi bugün tam anlamıyla ihityacımız olan şeydir.

İkisininde lağım çukuru tadında olduğunu anlayan ben ve benim gibi insanlar Muharrem İnce gibi dürüst insanların arkasından gider. Şahsen ben giderim. Sonuna kadar da savunurum.

İnşallah bu işi resmiyete döker. İlk seçimde iktidar hedefi olmasa da mecliste en az CHP kadar koltuk kapacağına eminim.

• İnce CHP den yüzde 2-3 alsa akp ve MHP'den yüzde 5-6 alır bunu az kafanıza sokun.

Kılıçdaroğlu yüzünden CHP ye oy vermem diyen akp ve mhp seçmeni Muharrem inceye verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chp li degilim en son iyi partiye oy vermistim, katalizor gorevi gormesi icin inceye ilk seciminde oy veririm.
    En azindan K.K nin yaninda ezilmez, Canan gibi malum insanlarin ulke siyasetinde yeri hdp dir baska bir yer degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

İnce CHP den yüzde 2-3 alsa akp ve MHP'den yüzde 5-6 alır bunu az kafanıza sokun.

Kılıçdaroğlu yüzünden CHP ye oy vermem diyen akp ve mhp seçmeni Muharrem inceye verir

Evet, bu da var.

Ama Kılıçdaroğlutrollerine göre İnce'nin amacı CHP'yi bölüp AKP'yi iktidar yapmakmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

İnce CHP den yüzde 2-3 alsa akp ve MHP'den yüzde 5-6 alır bunu az kafanıza sokun.

Aynen CB seçiminde verdikleri gibi İki ankette şaşırtan oy oranları: İşte 'İnce parti kursa oy veririm' diyenlerin oranı 

Yavaş ve İmamoğlu varken, ince ince yasemince ancak seçim gecesi milleti güldürmeye yarar.

• İzlemesi çok keyifli oluyor ya :) akşener, babacan, davutoğlu partilerine "demokrasi" adına destek verenler

Öztürk yılmaz ve ince gibilere bırak destek olmayı köstek olmak için herşeyi yapıyorlar. Demokrasi ne güzel şey ya :)

• Hem iktidara hem muhalefete karşı duran siyasetçi bugün tam anlamıyla ihityacımız olan şeydir.

İkisininde lağım çukuru tadında olduğunu anlayan ben ve benim gibi insanlar Muharrem İnce gibi dürüst insanların arkasından gider. Şahsen ben giderim. Sonuna kadar da savunurum.

İnşallah bu işi resmiyete döker. İlk seçimde iktidar hedefi olmasa da mecliste en az CHP kadar koltuk kapacağına eminim.

• Sadece Ölüler Görür kullanıcısına yanıt
    O gün arkasında Kılıçdaroğlu vardı. Şuan bakınca yok görünüyor. Ayrıca o günden bu güne çok şey değişti. Misal Akp bazı büyükşehirleri kaybetti.

“İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder.”

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muharrem İnce Parti kursun, ilk seçimde %10 barajını geçip meclise gireceğine inanıyorum. Kılıçdaroğlu yönetiminde ve eski particilik mantığıyla yönetilen bir partiden bir şey olmayacağını görmüş oldum. Ayrıca "cehape zihniyeti" diyerek chp'ye oy vermeye eli gitmeyen bir sürü ortanın sağında görüşe sahip insan var, yeni bir partinin bu seçmenleri de çekeceğini düşünüyorum. CHP ismi ne yazık ki eskidi artık. Geçmişte zorunlu yapılan bazı uygulamaları "cehape ülke yönetmeyi hiçbir zaman beceremedi ki iktidara gelince bir şey yapabilsin" "cehape ekmeği karneye bağladı" "cehape döneminde yağ kuyrukları vardı" diye konuşanlar bakalım yeni kurulacak orta görüşte bir parti için ne gibi algı politikası yapmaya çalışacaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Silverhand

O gün arkasında Kılıçdaroğlu vardı. Şuan bakınca yok görünüyor. Ayrıca o günden bu güne çok şey değişti. Misal Akp bazı büyükşehirleri kaybetti.

“İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder.”

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

O büyükşehirleri CHP'ye kaybettiğini yazmayı unutmuşsun.

Seçimi kaybettikten sonra parti kurup çabalasaydı samimiyetine inanırdım ama tam CHP bütün büyük şehirleri alıp, gerçekten tayyipi iktidardan edebilecek ışığı verdiği sene parti kurarsa art niyetlidir benim gözümde. Zaten Emine Tarhan gibi ilk seçimde rezil olup tarihin tozlu sayfalarında yerini alacaktır. İnce aldığı oyu kendinin sanıyor ama o aldığı oyu CHP ve tayyip karşıtları aldırdı kendisine. İnce, İmamoğlu ve Yavaş'ın tırnağı etmeyeceğini deneyerek görmek istiyor sanırım.

• Bence Muharrem bey muhalefete bir seviye atlatmıştı cumhurbaşkanlığı seçim yarışında. Ekrem imamoğlunda bunu göremedim. Zaten chp hdp işbirliği yapmasa biz muharrem inceye oy bile verirdik. Ayrıldığı çok iyi oldu chpde harap olup gidiyor

• Memleketin %40'ı sosyal yardım alıyor :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.