Şimdi Ara

İKCO SAMAND'I YANLIŞ TANIMAYIN TÜM ÖZELLİKLERİ BURDA (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
1
Favori
138.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: logann

quote:

Orjinalden alıntı: full_speed_89

quote:

Orjinalden alıntı: Eran C

quote:

Orjinalden alıntı: mrtxpp

ARKADAŞLAR

LOGAN İLE SAMAND PERFORMANS FARKI NET.
    KARŞILAŞTIRMAYIN BİLE.

1600 CC PEGO MOTOR. 110 BG.
    16 VALV.

KİLO BOYUT FARKI. LASTİKLER DAHA GENİŞ.
    YANİ YOL TUTUŞ DAHA PERFORMANSLI OLACAK TABİKİ.

İÇMEKAN KALITESİ LOGANDAN DAHA KÖTÜ OLAMAZ HERALDE.

DONANIM FARKI. KARŞILAŞTIRILMAZ BİLE.

DIŞ KAPORTA FARKI. BU KONUDA RENODAN DAHA KÖTÜ BİR MARKA VARMI??? EN AZINDAN PLASTİK DEĞİL.

YALNIZ BEN AÇIKCASI PEGO 406 AYARINDA BİR ARABA BEKLİYODUM. BU KONUDA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIĞIMI SÖYLEYEBİLİRİM.
    O MOTORA BU KASA (LOGAN YADA ALBEA İLE KIYASLANABİLECEK) YAKIŞTIRAMADIM. ARABA UÇACAK İNANIN .HIZDAN DOLAYIDA KAZALARI FAZLA OLCAK.

öncelikle şu caps lock tuşuna dikkat edelim lütfen..
    diğer bi husus,kaporta kalitesinden bahsetmişsin de arkadaşım,sen hiç hayatında st37 diye bişey duydun mu?yada AISI 1040?
    yada çamurluklarda neden plastik kullanılır?net bi fikrin var mı?
    renault bundan önce 40 yıl sac çamurluklu araç üretti de neden plastiğe geçti hiç düşündün mü?

yada yol tutuşu etkileyen temel etmen kilo,boyut,lastik genişliği midir acaba?
    rijit bi metalle sünek bir metal arasındaki farkları bilir misin?
    karoser rijitliği nedir peki?yol tutuşu etkiler mi acaba?
    205 tabanlı lastik takıp kuş serisiyle 100 km hızla sert bir viraja hiç düşünmeden girilebilir mi?

valv nedir acaba?valf olmasın o,yada valve?
    peugeot 406 yı da baya bi hafife almışsın..
    birde 110 hp motorla o kasayı uçurdun ya gecenin bu saatinde helal olsun sana..

Samandla 2. viteste 6000 devirde 90 3. viteste yine 6000 devirde 135 i görmüşüz sen bunu symbolle veya loganla yapabilecekmisin? Yaparım diyosan helal olsun sana..

iyi bu hızlarla bu viteslerle ulaşınca başın göğe erdi mi?saçmalamayalım.çocukça şeyler yazma.o yukarda anlattığın kapı olayı ise hiç bir tutarlılığı olmayan şehir efsanesidir.biraz destekli salla.kanıtın varsa koyarsın resmini ,videonu ispatlarsın.

Ben hiçkimseye birşey ispatlamak zorunda değilim resim koyarım bu sefer photoshop dersin. Sen istersen inanırsın istersen inanmazsın orası sana kalmış bişey. İspat istiyorsan git test sürüşü yap kendin gör

• Kapı olayına gelince en basitinden solid works bile bir kalıp tasarımı yapıyor ki dillere destan.0.001 mm bile pay verebiliyosunuz.Otomobil tasarımları elle yapılmıyor arkadaşım.Catiası var şudur budur uzar gider..Nereye tekmeleyip kapı otrutuluyomuş?Varmı böyle bişey?
    sen bahsettiğin resimleri koy,ben birdaha sözünün üstüne söz söylemem senin
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: brkcad34

quote:

Samandla 2. viteste 6000 devirde 90 3. viteste yine 6000 devirde 135 i görmüşüz sen bunu symbolle veya loganla yapabilecekmisin? Yaparım diyosan helal olsun sana..

İyi aferin sana, böyle kullanmaya devam et sen. Çok yol yapmazsın zaten bu şekilde kullanırsan. 3. vites'den yukarı atma arabayı. Sonrada motoru eline alır servis arar durursun.
    Yukar'da ki örnekte sadece ince bir espri yapmıştım. Bunu bile algılayamamışsın. Boğaz Köprüsü trafiğinde dur kalk şeklinde 1.vites'te giderken Porsche'de aynen benim gibi dur kalk şeklinde gidiyordu. Yani bu tarz sıkışık trafikte Porsche'de, BMW'de, Mercedes'te, Symbol'de, Albea'da aynı. Yan yana dur kalk şeklinde devam eder.
    Sonra zaten demişim, gişeleri geçtik ve yol açıldı, Porsche ortadan kayboldu. Porsche ile Symbol'ün kıyaslanmayacağını bilecek yaşta olduğum kadar, arabadan da anlayan biriyim. Yaş olarak 32'yim ve ehliyetimi aldığım 1994 Şubat ayından bu güne kadar tam 14 yıldır araba kullanmaktayım canım.

Ehliyet hiçbir işi bitirmiyor. Sende bilirsinki arabayı ehliyet sürmüyor. Ehliyetin ister eski olsun ister yeni olsun iş şöfördedir bu yaşta bunu bilmen gerekir bence! Adam vardır ehliyetini aldığından beri yollardadır adam vardır ehliyetini almıştır ama arabası yoktur 10 yıl sonra araba almıştır 10 yıllık şöförüm der.(bilmem anlatabildimmi canım abicim.)

Böyle kullanmıcağmı bende biliyorum zaten o deneme amaçlı bir sürüştü.

Sen herhalde okuduğunu da iyi algılayamıyorsun. Ehliyet ile iş bitmediğini bende biliyorum. Sana kalkıp da süper şoförüm de demedim. Sadece 14 yıldır kesintisiz araba kullandığımı söyledim. DAha da geriye gidersem, 32 yıldır doğduğum günden beri çok şükür arabamız hep oldu ve şimdi de var. Çocukluğumdan beri de arabalara meraklı ve ilgili biriyim. Gerçekleri olduğu gibi 1/18 ölçekli diecast modelleri ile de ilgileniyorum ve şu an tam 51 tane 1/18 ölçek model arabam var. HAngi araba da ne özellik var, donanım var iyi kötü hepsini bilir ve araştırırım. Ara sıra PAzar günleri yetkili satıcıları gezer ve test sürüşüne çıkarım. Futbol ile ilgilenmem ve anlamam ama arabadan anlarım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Eran C

Kapı olayına gelince en basitinden solid works bile bir kalıp tasarımı yapıyor ki dillere destan.0.001 mm bile pay verebiliyosunuz.Otomobil tasarımları elle yapılmıyor arkadaşım.Catiası var şudur budur uzar gider..Nereye tekmeleyip kapı otrutuluyomuş?Varmı böyle bişey?
    sen bahsettiğin resimleri koy,ben birdaha sözünün üstüne söz söylemem senin

Renoda çalışan adamlar söylüyolar bende gözümle görmedim ama öyle dediler.
  • Sen iyicene saçmaladın veya Reno'da çalışan adamlar dalga geçmiş kafa yapmış seninle. Kapı oturmayınca tekme vurup oturtmak, hangi çağdasın sen yahu? Arabaları robotlar yapıyor. Tamirciler bile artık nerdeyse çekiçle kaporta düzeltmiyorlar sen kapıya tekme atarak oturtmaktan bahsediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 16 Şubat 2008; 19:58:23 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İyi aferin sana, böyle kullanmaya devam et sen. Çok yol yapmazsın zaten bu şekilde kullanırsan. 3. vites'den yukarı atma arabayı. Sonrada motoru eline alır servis arar durursun.
    Yukar'da ki örnekte sadece ince bir espri yapmıştım. Bunu bile algılayamamışsın. Boğaz Köprüsü trafiğinde dur kalk şeklinde 1.vites'te giderken Porsche'de aynen benim gibi dur kalk şeklinde gidiyordu. Yani bu tarz sıkışık trafikte Porsche'de, BMW'de, Mercedes'te, Symbol'de, Albea'da aynı. Yan yana dur kalk şeklinde devam eder.
    Sonra zaten demişim, gişeleri geçtik ve yol açıldı, Porsche ortadan kayboldu. Porsche ile Symbol'ün kıyaslanmayacağını bilecek yaşta olduğum kadar, arabadan da anlayan biriyim. Yaş olarak 32'yim ve ehliyetimi aldığım 1994 Şubat ayından bu güne kadar tam 14 yıldır araba kullanmaktayım canım.

Ehliyet hiçbir işi bitirmiyor. Sende bilirsinki arabayı ehliyet sürmüyor. Ehliyetin ister eski olsun ister yeni olsun iş şöfördedir bu yaşta bunu bilmen gerekir bence! Adam vardır ehliyetini aldığından beri yollardadır adam vardır ehliyetini almıştır ama arabası yoktur 10 yıl sonra araba almıştır 10 yıllık şöförüm der.(bilmem anlatabildimmi canım abicim.)

Böyle kullanmıcağmı bende biliyorum zaten o deneme amaçlı bir sürüştü.

Sen herhalde okuduğunu da iyi algılayamıyorsun. Ehliyet ile iş bitmediğini bende biliyorum. Sana kalkıp da süper şoförüm de demedim. Sadece 14 yıldır kesintisiz araba kullandığımı söyledim. DAha da geriye gidersem, 32 yıldır doğduğum günden beri çok şükür arabamız hep oldu ve şimdi de var. Çocukluğumdan beri de arabalara meraklı ve ilgili biriyim. Gerçekleri olduğu gibi 1/18 ölçekli diecast modelleri ile de ilgileniyorum ve şu an tam 51 tane 1/18 ölçek model arabam var. HAngi araba da ne özellik var, donanım var iyi kötü hepsini bilir ve araştırırım. Ara sıra PAzar günleri yetkili satıcıları gezer ve test sürüşüne çıkarım. Futbol ile ilgilenmem ve anlamam ama arabadan anlarım.

İyi o zaman, bende sana arabadan anlamıyosun demedim. Eminim benden iyi anlıyosundur. İyide bir koleksiyoncusun galiba.Peki bişey sorucam sana sende 1970 dodge charger varmı?(yanlış anlama sadece o arabayı sevdiğim için soruyorum).

• 1970 Dodge Charger bende yok ama 1/18 olarak modeli var. Bende 21 tane klasik ve güncel Mercedes var. Diğerleri klasik Amerikan ve diğer sevdiğim arabalar. 52. arabam inşallah Mart ayında 1955 Chevrolet Belair olacak. Kırmızı renk.
    Neyse konuyu dağıtmayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 16 Şubat 2008; 20:01:22 >
  • quote:

1970 Dodge Charger bende yok ama 1/18 olarak modeli var. Bende 21 tane klasik ve güncel Mercedes var. Diğerleri klasik Amerikan ve diğer sevdiğim arabalar. 52. arabam inşallah Mart ayında 1955 Chevrolet Belair olacak. Kırmızı renk.

Anladığım kadarıyla sen daha çok klasik arabaları seviyosun
  • quote:

quote:

1970 Dodge Charger bende yok ama 1/18 olarak modeli var. Bende 21 tane klasik ve güncel Mercedes var. Diğerleri klasik Amerikan ve diğer sevdiğim arabalar. 52. arabam inşallah Mart ayında 1955 Chevrolet Belair olacak. Kırmızı renk.

Anladığım kadarıyla sen daha çok klasik arabaları seviyosun

Bende bulunan arabaları sana özelden yolluyorum. Şİmdi konuyu dağıtmayayım burdan.
  • full_speed_89 adlı arkadaşım güle güle kullanın.
  • Bazı fanatik kişiler arabalarını birşey zannedip yok benim arabam iyi yok almam da almam türküsü çağırıyor.Araba firmaları yetkilerinin yerine olsam bu kişileri bu forumlarda bulup bunlara üstün liyakat madalyası veririm.Firmaların yapamadığı işi burada yapıyorlar.Bazen şüphelenmiyor değilim.Acaba bedava araba verip sen hayatın boyunca bizim firmanın şu modelini savun mu deniyor.
  • Çok saol beşiktaşlı arkadaşım.

Bişeyi merak ettim o imzandaki kaza fotoğrafıyla senin bir alakan varmı. İnşallah yokturda.
  • Yok Allah'a şükür.Neticede onu kullanan da aramızdan biri.Yere göğe sığdıramadıkları arabanın halini hatırlatmak babıyla ekledim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AN_KARA_KARTAL

Yok Allah'a şükür.Neticede onu kullanan da aramızdan biri.Yere göğe sığdıramadıkları arabanın halini hatırlatmak babıyla ekledim.

kaza bu her araba bu hale gelebilir.çok çok iyi lüks araçların daha kötü duruma gelmiş halleride var.kazanın oluşumu hız ve çarpma durumuna bağlıdır.asıl imzana bu fotoyu eklemen hiç hoş değil.bu araç euro n-cap 4 yıldız.yıldızı olmayan arabayı sen düşün artık.
  • quote:

Yok Allah'a şükür.Neticede onu kullanan da aramızdan biri.Yere göğe sığdıramadıkları arabanın halini hatırlatmak babıyla ekledim.

Senin araban varmı? VArsa nedir? Bu ne saygısızlık yahu. İyiki yani Symbol ile Golf kaza yapmış ve Symbol o hale gelmiş. Ancak o kazada Symbol yerinde başka bir araba olsaydı inan öyle olurdu. ZAten Golf kazaya sonradan karışmış. Sen ister beğen ister beğenme ben kullanıyorum. Çok şükür memnunum. Ama iyi ama kötü beni yaya bırakmıyor. Bir yerden bir yere götürüyor hatta bana Türkiye'yi gezdiriyor yeri gelince.
    HAyret bir şey yahu, kullandığım arabayı savunuyorum diye olay oldu. Evet araba ahım şahım dört dörtlük bir araba değil ama bu şekilde karalanıp korkulacak bir araba değil.

BANLIYORUM SENİ.

• quote:

Bazı fanatik kişiler arabalarını birşey zannedip yok benim arabam iyi yok almam da almam türküsü çağırıyor.Araba firmaları yetkilerinin yerine olsam bu kişileri bu forumlarda bulup bunlara üstün liyakat madalyası veririm.Firmaların yapamadığı işi burada yapıyorlar.Bazen şüphelenmiyor değilim.Acaba bedava araba verip sen hayatın boyunca bizim firmanın şu modelini savun mu deniyor.

Seni bu çirkin mesajından ve düşüncedenden dolayı BANLIYORUM.

RESMEN SAYGISIZLIK!

• şu an bir iranlı müşterime samand hakkında soru sordum bana çok kaliteli olduğunu,hiç bir sorun yaşamadığını ,2 senedir kullandığını vede çok konforlu

olduğunu ,iranda 14.000dolar olduğunu söyledi.sizinle paylaşayım dedim.birde bu aralar internetteki taşlama ile kız öldürülen vıdeo'yuda sordum.öyle

birşeyin bu hükümette değil ondan önceki hükümette yaşandığını söyledi.onun yalancısı olarak size söylemek istedim.
  • bunun ankara bayisi varmı
    internetteki sitede bulamadım
    bi inceleyim nasıl bi araçmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: kereviz

bunun ankara bayisi varmı
    internetteki sitede bulamadım
    bi inceleyim nasıl bi araçmış

Ankara bayisi yok ona en yakın konya bayisi var
    UYARASLAN PEUGEOT
    KONYA 0332 255 33 99
  • quote:

Orjinalden alıntı: gt-40

şu an bir iranlı müşterime samand hakkında soru sordum bana çok kaliteli olduğunu,hiç bir sorun yaşamadığını ,2 senedir kullandığını vede çok konforlu

olduğunu ,iranda 14.000dolar olduğunu söyledi.sizinle paylaşayım dedim.birde bu aralar internetteki taşlama ile kız öldürülen vıdeo'yuda sordum.öyle

birşeyin bu hükümette değil ondan önceki hükümette yaşandığını söyledi.onun yalancısı olarak size söylemek istedim.

Senin yorumun arabayla ilgili biraz içimi rahatlattı

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.