Şimdi Ara

İKCO SAMAND'I YANLIŞ TANIMAYIN TÜM ÖZELLİKLERİ BURDA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
248
Cevap
1
Favori
138.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dediklerine katılıyorum Logann, gayet güzel dile getirmişsin.
    Araba demek donanım demek değildir. Araba bir amaçtır. Araba A'dan B'ye gitmemizi sağlayan bir ulaşım aracıdır. Araba bana göre imkanlara göre alınmalıdır. Şahsen ben şimdi gidipte 45 bin liralık bir araba almaya kalkarsam olmaz. Olmasına olur, peşinatı verdinmi ister 24, ister 36 ay kredi al. Çünkü araba almak kolay. Ama o taksitlerden birini ödemezsen o arabayı altından öyle bir alırlar ki şok olursun. Symbol'ü bırak, 124'üm olsa dersin.
    Donanım olur tabi, karşı değilim. Ama yani çokda takmam. Şahsen benim arabamdaki donanım belli. Mesela 2008 modellerde çıplak değil. Arabamı alırken donanımını bilerek aldım ve ihtiyaçlarıma çok şükür cevap veriyor. Yeri geliyor beni tatile de götürüyor. Yağmurlu havalarda beni ıslatmıyor, soğuk havalarda beni üşütmüyor, sıcak havalarda beni bunaltmıyor. Tabi bunları söylerken 7/24 arabada yaşamıyorum. Arabam ile yolculuk esnasında o an ki hava koşullarına vs. göre örnek verdim. Bende ABS yok, EBD, ASR, gibi şeyler yok. Tek hava yastığım var. Ne yani şimdi ben veya diğer bu arabayı kullananlar kelle koltuktamı gidiyoruz? İsterse altınızdaki araba full+full olsun, sen virajda direksiyonu 1mm. fazla kırarsan kendini şarampolün aşağısında bulursun. Arabanda sende tanınmaz hale gelirsin. PArk sensörüm yok mesela, olmasın sorun değil. Arkayı yerleştirip, ön sol veya sağ köşe de kurtarıp giriyorsa o park alanı benimdir. Bagajı ve benzin depo kapağımı elle açıyorum. Ne güzel işte yerimden kalkıp, hareket ediyorum. ABS frenim yok ama çok şükür basınca da duruyorum. Hatta cep telefonumda açık oluyor böylece ABS kilitlenir korkusu olmuyor. Hem olmadığını bildiğimden kendimi ona göre ayarlıyorum.
    Araba dediğim gibi A'dan B'ye gitmeye yarayan, imkanlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda bir AMAÇ. Geceleri de kapının önünde park halinde duran bir ARAÇ'tır.
    Boğaz Köprüsü trafiğinde S600'de aynen benim gibi duruyor, bende duruyorum. Ha, o belki koltuğunu ısıtıyordur o ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 25 Ocak 2008; 16:53:10 >
  • Doğru diyosun ben symbol için sadece kendi fikrimi söyledim.Arabalarım iyi diyosunuz hiç yolda kalmadım diyosunuz inşallah bundan sonrada kalmazsınız. Her arabanın eksikleri vardır logan symbol albea çok tutulmuş birer araba servis ağı geniş. Bizim arabanın eksiklerinden birtaneside bu hatta en büyük eksiği bu ama zamanla bakıcaz işte ya bizim arabada sizinkiler gibi tutulucak servisi genişlicek yada zamanla parça bulamayınca hurdaya çıkacak
    Benim baktığım yön donanımdı ama sizin baktığınız açıdan bakılırsa dacia symbol ve albea servis bakımındn samanda 10 basar o bir gerçek ona dediğim birşey yoktur bunu belirtmek isterim yanlış anlamayın.

SAMAN bunu sevdim arabanın arkasındaki D yide söksem tam olcak
  • clio ya laf yok.5 kişi bi rampa çıktık o arabyla bana mısın demedi...
    ama rampayı göreceksiniz...
  • tam olarak nerede bu rampa merak ettimde

quote:

Orjinalden alıntı: mchll

clio ya laf yok.5 kişi bi rampa çıktık o arabyla bana mısın demedi...
    ama rampayı göreceksiniz...

• yaz mevsiminde gündüz banamısın demeden solumdan sarıgöl yokuşunu çıkan her arabaya hayran olmuşumdur.
  • ne zevk alırsınız başkasının arabasını karalamaktan anlamam,
    herkesin arabası kendisine göre mercedestir,
    benim arabam 97 model broadway, benim için dünyadaki en güzel en iyi araba budur,gerek zevk gerekse imkan meselesi,

Allah herkesin gönlüne göre versin,hiç kimseye kaza bela vermesin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

ne zevk alırsınız başkasının arabasını karalamaktan anlamam,
    benim arabam 97 model broadway, benim için dünyadaki en güzel en iyi araba budur,gerek zevk gerekse imkan meselesi,

amin. paran neye yetiyorsa onu alırsın. senin için iyi araba da o olur. ama genel karşılaştırmalar konuşulurken sen ona para verdin diye dandirik mala süper araba falan dersen komik olur. sembol de albea da logan da şu an türkiyedeki en dandik arabalardır. her yönden bu cümle evire çevire ispatlanır. garip cümlelerle konuyu saptırmaya gerek yok. ha senin paran ona yetiyordur, senin için en iyi arabadır o. tutupta diğerleriyle karşılaştıran cümleler yazmak komik oluyor. şahsın arabası karalanmıyor. "araba" kötü deniyor. ürün gamı diye bişey var. herkes iyiyi alamaz. gayet normal. alınacak birşey yok bunda. ben 2 yıl önce taunusa biniyordum. dandik denince alınmazdım bu şekilde. dandik ama param buna yetiyor şimdi der geçerdik. araba sizin tamam ama siz araba değilsiniz. ne bu alınganlık?
  • quote:

amin. paran neye yetiyorsa onu alırsın. senin için iyi araba da o olur. ama genel karşılaştırmalar konuşulurken sen ona para verdin diye dandirik mala süper araba falan dersen komik olur. sembol de albea da logan da şu an türkiyedeki en dandik arabalardır. her yönden bu cümle evire çevire ispatlanır. garip cümlelerle konuyu saptırmaya gerek yok. ha senin paran ona yetiyordur, senin için en iyi arabadır o. tutupta diğerleriyle karşılaştıran cümleler yazmak komik oluyor. şahsın arabası karalanmıyor. "araba" kötü deniyor. ürün gamı diye bişey var. herkes iyiyi alamaz. gayet normal. alınacak birşey yok bunda. ben 2 yıl önce taunusa biniyordum. dandik denince alınmazdım bu şekilde. dandik ama param buna yetiyor şimdi der geçerdik. araba sizin tamam ama siz araba değilsiniz. ne bu alınganlık?

ne güzel söylemişsin kardeş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

ne zevk alırsınız başkasının arabasını karalamaktan anlamam,

yahu en tipsiz araba diye üst konu var forumda.orada adı geçen oto sahipleri üzülmüyormu bu konuya.envayi çeşit hakaret dolu bir topic.kilitleneceğine üst konu yapılmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: full_speed_89

quote:

Orjinalden alıntı: brkcad34

quote:

Orjinalden alıntı: espirtlotus

harbi ya bakınca guzel geliyor arac, birde sürmek lazım
    tabi fuarda mercedes s500 amg den inip buna bindiğimiz için deli gibi eleştirmiştik, ama symboldan inip felan buna binsen, eminim daha guzel gelicektir.
    edit: symbolcüler kızıcak şindi

Espri yaptın heralde, gülelim. Symbol'den inip buna binmeyeceğime göre. İmkanlarım çerçevesinde ya daha üst marka ve modele binerim yada yine Symbol'e binerim. Baktım olmuyor, arabamı sürmeye devam ederim.

Kardeşim symbol almayıda düşündük fiyatları aynı ama symbol çıplak araba bence bende o sırada aynen şu sözleri söyledim
    Symbole bineceğime el arabasıyla gezerim daha iyidir.

şimdi samand için arabanın özelliklerine bakın öyle yorum yapın falan demişsin, kötü bir araç değil demişsin, sonra da symbole için el arabası yakıştırması yapmışsın,

olmamış bence, başkasını parası symbole'e yetebilir, ya da onu beğenebilir, beğenmedim almadım, tipinden kalitesinden hoşlanmıyorum falan desen, başkalarını yaralamadan? fena olmaz heralde...

• yahu en tipsiz araba diye üst konu var forumda.orada adı geçen oto sahipleri üzülmüyormu bu konuya.envayi çeşit hakaret dolu bir topic.kilitleneceğine üst konu yapılmış.

neden kilitlenecekmiş?? kime hakaret?? bir mala para verince insanlıktan çıkıp araba mı oluyor millet. anlamadımki ben bunu. bütün arabalar iyi değildir. bazısı kötüdür, o yüzden hesaplıdır. herkes her zaman iyi arabaya binmez. sembole binen adama "sembol dandik araba" diyince kime ne hakareti oluyor? kimi kandıracaksın? kendi kendine gaz verip kendini kandırmaya çalışıyor millet gördüğüm kadarı ile. kompleks yapmaya gerek yok. 2 gün sonra iyisini alır ona binersin.taunusa bindim ben bi ara diyorum, örnek veriyorum, hala yorumları okumadan mesaj yazıyorsunuz. ne hakareti???????? komikkk.
  • Orjinalden alıntı: vshancer

yahu en tipsiz araba diye üst konu var forumda.orada adı geçen oto sahipleri üzülmüyormu bu konuya.envayi çeşit hakaret dolu bir topic.kilitleneceğine üst konu yapılmış.

neden kilitlenecekmiş?? kime hakaret?? bir mala para verince insanlıktan çıkıp araba mı oluyor millet. anlamadımki ben bunu. bütün arabalar iyi değildir. bazısı kötüdür, o yüzden hesaplıdır. herkes her zaman iyi arabaya binmez. sembole binen adama "sembol dandik araba" diyince kime ne hakareti oluyor? kimi kandıracaksın? kendi kendine gaz verip kendini kandırmaya çalışıyor millet gördüğüm kadarı ile. kompleks yapmaya gerek yok. 2 gün sonra iyisini alır ona binersin.taunusa bindim ben bi ara diyorum, örnek veriyorum, hala yorumları okumadan mesaj yazıyorsunuz. ne hakareti???????? komikkk.

birkaç post yukarıda adamlar sinirini dile getirmiş.arabalarına söylenenlerden dolayı.hiçte komik değil sana göre mantıksız bana göre mantıklı.sen kimsin o topiğin bekçisimisin sana ne oluyo???
  • Orjinalden alıntı: RomuLUSThEBiG

birkaç post yukarıda adamlar sinirini dile getirmiş.arabalarına söylenenlerden dolayı.hiçte komik değil sana göre mantıksız bana göre mantıklı.sen kimsin o topiğin bekçisimisin sana ne oluyo???

ne demek istediğini anlamadım ben senin. tipsiz arabalar diye ayrı bir konu mu var demek istiyorsun? yoksa bu konu içinde yazılan yorumlar için mi diyorsun hakaret var diye. ????? bu 1. bekçimisin diye sorduğun benmiyim?
  • anlamadığın şeye ne cevap veriyosun.motorlu araçlar konu dışı bölümünde en tipsiz araba diye üst konu var.sende o konunun bekçisimisin diye sana söyledim.
  • yıllarca araba hayali kurup, üç beş kuruş para biriktirip zar zor araba alan insanlar olduğunu hepimiz biliyoruz, binbir hevesle arabasına binen, baktıkça mutlu olan insanlara araban el arabası, yok şöyle iğrenç yok böyle.......vsvs demek çok mu hoş ? anlamadım neyi tartışıyorsunuz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: RomuLUSThEBiG

anlamadığın şeye ne cevap veriyosun.motorlu araçlar konu dışı bölümünde en tipsiz araba diye üst konu var.sende o konunun bekçisimisin diye sana söyledim.

tamam şimdi anladım, çok şey de kaybetmedim. ben değilim o konunun bekçisi. herkes fikrini yazabilir. bmw 3.16 ti bana göre güzel bi araba. genel kanı ise tipsiz bir araba olduğudur. ne var bunda. herkes yazar fikrini. sen niye kompleks yaptın bu kadar. kimsin ki sen? yoksa bekçisimisin o konunun? muhaahahaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: vshancer

quote:

Orjinalden alıntı: RomuLUSThEBiG

anlamadığın şeye ne cevap veriyosun.motorlu araçlar konu dışı bölümünde en tipsiz araba diye üst konu var.sende o konunun bekçisimisin diye sana söyledim.

tamam şimdi anladım, çok şey de kaybetmedim. ben değilim o konunun bekçisi. herkes fikrini yazabilir. bmw 3.16 ti bana göre güzel bi araba. genel kanı ise tipsiz bir araba olduğudur. ne var bunda. herkes yazar fikrini. sen niye kompleks yaptın bu kadar. kimsin ki sen? yoksa bekçisimisin o konunun? muhaahahaa

işte arkadaşın bütün ciddiyeti burada gizli...
  • quote:

Orjinalden alıntı: brkcad34

Dediklerine katılıyorum Logann, gayet güzel dile getirmişsin.
    Araba demek donanım demek değildir. Araba bir amaçtır. Araba A'dan B'ye gitmemizi sağlayan bir ulaşım aracıdır. Araba bana göre imkanlara göre alınmalıdır. Şahsen ben şimdi gidipte 45 bin liralık bir araba almaya kalkarsam olmaz. Olmasına olur, peşinatı verdinmi ister 24, ister 36 ay kredi al. Çünkü araba almak kolay. Ama o taksitlerden birini ödemezsen o arabayı altından öyle bir alırlar ki şok olursun. Symbol'ü bırak, 124'üm olsa dersin.
    Donanım olur tabi, karşı değilim. Ama yani çokda takmam. Şahsen benim arabamdaki donanım belli. Mesela 2008 modellerde çıplak değil. Arabamı alırken donanımını bilerek aldım ve ihtiyaçlarıma çok şükür cevap veriyor. Yeri geliyor beni tatile de götürüyor. Yağmurlu havalarda beni ıslatmıyor, soğuk havalarda beni üşütmüyor, sıcak havalarda beni bunaltmıyor. Tabi bunları söylerken 7/24 arabada yaşamıyorum. Arabam ile yolculuk esnasında o an ki hava koşullarına vs. göre örnek verdim. Bende ABS yok, EBD, ASR, gibi şeyler yok. Tek hava yastığım var. Ne yani şimdi ben veya diğer bu arabayı kullananlar kelle koltuktamı gidiyoruz? İsterse altınızdaki araba full+full olsun, sen virajda direksiyonu 1mm. fazla kırarsan kendini şarampolün aşağısında bulursun. Arabanda sende tanınmaz hale gelirsin. PArk sensörüm yok mesela, olmasın sorun değil. Arkayı yerleştirip, ön sol veya sağ köşe de kurtarıp giriyorsa o park alanı benimdir. Bagajı ve benzin depo kapağımı elle açıyorum. Ne güzel işte yerimden kalkıp, hareket ediyorum. ABS frenim yok ama çok şükür basınca da duruyorum. Hatta cep telefonumda açık oluyor böylece ABS kilitlenir korkusu olmuyor. Hem olmadığını bildiğimden kendimi ona göre ayarlıyorum.
    Araba dediğim gibi A'dan B'ye gitmeye yarayan, imkanlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda bir AMAÇ. Geceleri de kapının önünde park halinde duran bir ARAÇ'tır.
    Boğaz Köprüsü trafiğinde S600'de aynen benim gibi duruyor, bende duruyorum. Ha, o belki koltuğunu ısıtıyordur o ayrı.

olaya bu kadar olgun bir şekilde yaklaştığın için tebrik ederim arkadaşım seni. dediklerine sonuna kadar katılıyorum.. bazılarında bir çaba var arabaları yerden yere vurmak için.. ya bi araba sonuçta.. bugün var yarın yok..

bu arada S600 geyiğinde çok hoşuma gitti
  • araç fiyatına göre hiç fena durmuyor ben symbolden daha cok begendim açıkçası eger dayanıklılıgınıda ispat ederse iyi bir tercih olabilir bu arada güle güle kullanım Allah kaza bela vermesin
  • Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

işte arkadaşın bütün ciddiyeti burada gizli...

ne gizlisi?? ciddi olduğumu kim söyledi?? bekçimisin sorusuna ben bu kadar ciddi cevap veririm. neyse uzamasın bu muhabbet. buradan sonrası ciddidir. ilk yazdığım yorumda özetledim olayı. para verilen her şey iyi değildir. mecburiyetten de daha kötüsü alınır. kimin parası neye yeterse onu alır. samanda yetiyorsa onu alırsın, sembole yetiyorsa onu alırsın. senin için iyi arabadır artık o, daha iyisini alana kadar. kompleks yapmaya gerek yok. kötü kötüdür ya. debelenmenin alemi yok. bahsi geçen arabalar sınıfının en altındaki arabalar. tutup da abs ye ne gerek var, 1 hava yastığı bana yeter, esp zevk meselesi, çarpışma test verileri beni ilgilendirmez gibi komik komik yazılar yazmayalım. kötü olduğunu bildiğin arabaya "kötü kardeşim, param buna yetti, inşallah daha iyisini alırım" dersin. amin, allah gönlüne göre versin deriz. ama tutup da bu tarz komik yorumlara sadece güleriz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.