Şimdi Ara

ikame araç hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
49.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    kullanabilirsiniz ama kendi kaskonuzdan kendi aracınızı yaptırıyorsanız yani kendi kaskonuzdan hasar dosyası açılacak
    inşallah kaskom bozulacak diye karşı tarafın trafik sigortasından aracınızı tamir ettirmemişsinizdir çünkü trafik sigortasında genelde orjinal parça kullanılmaz öyle yaptırdıysanız geçmiş olsun aracınıza takılan parçalar yan sanayi olabilir kontrol ettirin

kusur karşı tarafta ise sakın karşı tarafın trafik sigortasından işlem yaptırmayın kaskonuzdan işlem yaptırın merak etmeyin kaskonuz bozulmaz çünkü size ödenen masrafı kasko poliçeniz karşı tarafın trafik sigortasından tahsil ediyor buna rücu deniyor %100 rüculu bir durumda (kusurun %100 karşıda olması durumudur) kaskonuz kesinlikle bozulmaz aracınızada orjinal parça takılır
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    iyi şirkettir hiç bozmadan yenilemeye devam edin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pago

neden acentenizi aramadınız siz niye uğraşıyorsunuz bu işlerle acenteniz neden uğraşmıyor para veriyorsunuz birde üzerine siz uğraşıyorsunuz üstadım kolaycı acenteler için bulunmaz bir nimetsiniz :)

2009da olan olayı unutmuşum bile :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    olsun aklınızda bulunsun yinede
    siz uğraşmayın ben sigortacıyım benim müşteriler arabası çizilsin beni arıyor sabah akşam
    vallahi poliçeyi kesip yenilemeden yenilemeye hatırlayan onun dışında sigortalısını unutan acentelere çok imreniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: pago

olsun aklınızda bulunsun yinede
    siz uğraşmayın ben sigortacıyım benim müşteriler arabası çizilsin beni arıyor sabah akşam
    vallahi poliçeyi kesip yenilemeden yenilemeye hatırlayan onun dışında sigortalısını unutan acentelere çok imreniyorum

Yeni sigortacım çok başarılı çok memnunum üşenmeden heryerden fiyat alır en ucuzunu aöyler klozlar konusunda uyarır.

• airarmada A kullanıcısına yanıt
    iyi o zaman kaybetmeyin :)
  • 06.07.2016 tarihinde, ramazan bayramının 2. Gününe denk geliyor. Kocaeli'den Fethiye'ye yolculuk yaparken. Burdur hacılar mevkisinde köpeğe çarptım. O yolu bilen varsa durumu anlar. Daracık yol ve geliş gidişli. Arabanın hava yastıkları açıldı. Yakıt kesici devreye girdiği için marş basmadı.
    Bu lanet olası trafik sigortam SOMBO JAPAN firması bayram tatilinden midir nedir bilmem. Yol yardım hattı 30 dakika boyunca cevap vermedi. Aklıma birden AKSİGORTA kasko geldi. Aradıktan 20 dakika sonra aracımı 180 km ötedeki fethiye'ye götürdüler.
    Şimdi sorum bilgili arkadaşlarA; Acil yol yardımın bayram tatili olur mu? 90km/s hızla gidilen dar bir yolda bir aracın 30 dk kalması (yol üstünde) uygun mudur?
    Bu kadar yazmazdım ama SOMPO JAPANı öldüklerini görünce dayanamadım.

• darknessci D kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun
    ben bir sompo japan sigorta çalışanı değilim sıradan bir acentede hasar danışmanı olarak çalışıyorum yazınızı okuyunca suçun ne sizde nede sigorta şirketlerinde olmadığını suçun acentenizde olduğunu anlatabilmek adına bu yazıyı yazmaya karar verdim biraz uzun olacak ama sabırla okursanız kimlerden poliçe kestirdiğinizi daha net anlarsınız

siz bir sigortalı olarak bazı konuları bilmemekte haklısınız bunun için kimse sizi suçlayamaz ama acenteniz için aynı şeyi söyleyemicem dilerseniz poliçenizi düzenleyen acentenizin eksikliklerini yaşadığınız olayı baz alarak size maddeler halinde anlatayım

ACENTENİZİN 1. EKSİKLİĞİ

acenteniz size acil durumda kendisine ulaşabileceğiniz bir iletişim numarası vermemiş gördüğüm kadarıyla
    şayet böyle bir numara vermiş olsaydı poliçenizi düzenleyen acentenizi arardınız diye düşünüyorum ve inanın bu durumda işlemler daha çabuk çözülürdü sonuçta bir dünya para verip poliçe yaptırıyorsunuz başınıza bir şey geldiğinde neden acentenizi aramıyorsunuz poliçe düzenlerken yanınızda olan acenteniz hasar anında da yanınızda olmalı bu sebeple kendilerine 7/24 ulaşabileceğiniz bir telefon numarası vermeli mesela benim telefonum bayram seyran yıllık izin hafta sonu hep açık başına bir şey gelen beni arıyor acaba ben ENAYİ MİYİM ki telefon numaramı herkese dağıtıyorum ne dersiniz?

ACENTENİZİN 2. EKSİKLİĞİ

hiç bir çağrı merkezi bayram tatiline çıkmaz sadece bayram zamanlarında kazalar çoğaldığı için ilgili birime ulaşmak biraz zaman alabilir somponun acil yardım hattı (0850 250 81 81) dir bu numarayı aradığınızda operatör sizi acil yardım hattına yönlendirir burada da 2 tür aciliyet söz konusudur biri ikame araç biri çekici bu 2 aciliyetten de çekici talebi her zaman ilk sırada yer alır siz acaba hangi numarayı aradınız bilemiyorum ama bazı sigortalılar acil yardım hattını arıyorum zannederek başka numaraları arayabiliyorlar hatta mesleğim icabı telefonundan internete girip sigortam netten poliçe kestirmediği halde çekici isteyen insanlarda gördüm bu ayıplanacak bir şey değil acentenin eksikliğidir sigortalıya yeterli bilgi aktarmadığını gösterir acenteniz size başınıza bir şey gelmesi durumunda kendisine ulaşabileceğiniz bir numara vermediği gibi sigorta şirketinin acil yardım numarasını da vermemiş zannediyorum bu 2. eksikliğidir

ACENTENİZİN 3. EKSİKLİĞİ **** (BU ÇOK ÖNEMLİ BİR EKSİKLİK)****

Trafik sigortasından çekici hizmeti alamazsınız bu hizmeti sadece kasko poliçeleri verir acenteniz bu konuda sizi bilgilendirmemiş size vermediği bu bilgi yüzünden boşuna Sompo Japanı arayıp zaman kaybetmişsiniz sompo japana ulaşsanızda bu hizmeti alamayacaktınız yani en başta Ak Sigorta'yı aramanız gerekiyordu boşuna zaman harcamışsınız

ÖNEMLİ NOT:
    Trafik sigortalarında çekici hizmeti alabilmenin bazı istisnaları vardır yani trafik sigortası çekici hizmeti vermez derken bu istisnalar sağlanırsa bu hizmeti alabilirsiniz bu istisnaları da genelde KASKO POLİÇESİ OLMAYANLAR ek ücret vererek trafik poliçesinde alırlar poliçenizde bu istisnalar varmı bilemiyorum ama bu istisnaların tabiki bir bedeli var yani zaten çok yüksek çıkan trafik sigorta primlerine ilave ücret ödeyerek kaskonuzda bulunan aynı hizmetleri almadığınızı düşünerek trafik sigortanızı normal bir trafik sigortasıymış gibi varsayıyorum

yukarıda da belirttiğim gibi normal şartlarda zaten dünyanın parası çıkan trafik sigortasına ek ücret ödeyip kaskonuzda olan çekici teminatı aldığınızı zannetmiyorum bu sebeple trafik sigortanızın normal trafik sigortası olduğunu düşünüyorum

aracın fethiyeye kadar çekilmesi meselesine gelince

burada şansınız yaver gitmiş neden yaver gitmiş anlatayım tüm kasko şirketleri aracı kaza veya arıza anında en yakın anlaşmalı servise kadar çeker atıyorum Ak Sigorta'nın en yakın anlaşmalı servisi fethiye'de değilde Burdur'da olsaydı o zaman bu aracı Burdur'daki anlaşmalı servislerine çekerlerdi size de teminatları dahilinde ya gideceğiniz yere kadar ulaşım yada Burdur'da konaklama hizmeti sunarlardı he siz aracınızı Fethiye'ye çektiremez miydiniz bu şartlarda tabiki çektirirdiniz ama bu seferde en yakın anlaşmalı servisle Fethiye arasındaki KM farkını hesap ederler bu tutarı ödemeniz dahilinde çekebileceklerini söylerlerdi isterseniz sigorta şirketine danışın yada acentenize sorun aksi bir şey söylemeyeceklerdir bu hep böyledir Burdurda anlaşmalı bir servis çıkmış olsaydı muhtemelen burada aracımı Fethiye'ye kadar çekmediler diye Ak Sigortayıda şikayet edecektiniz

belirtmiş olduğum gibi sizi asla suçlayamam bilmeyebilirsiniz ama acentenizde eksiklikler var bence poliçenizi yenileme dönemi geldiğinde sizi arayacaklardır bunları bir bir yüzlerine vurun ve kendinize adam gibi yaptığı işin arkasında duran bir acente bulun sonuçta bu durumlar için bu poliçeyi yaptırıyorsunuz düzgün hizmet alamadıktan sonra neyleyim sigorta poliçesini

sevgiler saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pago -- 7 Eylül 2016; 17:54:04 >

• pago P kullanıcısına yanıt
    merhaba

geçenlerde aracıma arkadan çarptılar çarpmanın etkisiyle savrulup öndeki araca hafiften dokundum
    2 araçlada ayrı ayrı rapor tutmak zorunda kaldım
    polis ustamız olmadığı için bir yer önerdi oraya yolladık aracı bagaj kapağı ve tampon da hasar var
    gönderdiğimiz servis ay sonuna anca alırsınız diyor, açıkçası araca çok ihtiyacım olmadığı için üstelemedim fakat ikame araç konusunu sordum
    isterseniz kredi kartı slibinizi alarak 7 gün gönderebilirim diyor
    bu durumda bana gelen ikame araç nasıl ve kimin kaskosundan gelecek ? bunun bana yada kaskoma yansıması ne olur ? sonuçta bir hizmet alacağım ama neye karşılık ?
  • elweda kullanıcısına yanıt
    Kime sordunuz hocam?

Eğer kaskonuz var ise dosya kaskonuzdan açılırsa ikame araç eksperin belirleyeceyi gün kadar gönderilir aracı teslim eden kişi de trafik cezalarına önlem olarak kredi kartına bloke koyar.

• quote:

Orijinalden alıntı: damneed

Kime sordunuz hocam?

Eğer kaskonuz var ise dosya kaskonuzdan açılırsa ikame araç eksperin belirleyeceyi gün kadar gönderilir aracı teslim eden kişi de trafik cezalarına önlem olarak kredi kartına bloke koyar.

ortaya sordum öyle:)

o kısmı biliyorum da sonuçta gelen kiralık aracın belli bir fiyatı vardır bu fiyat nereye yansıyor.
    Eğer kaskoya yansıyorsa bir daha ki kasko yaptırışım da bunun ücreti de yansır mı ?

teşekkürler ederim cevap için:)
    bireysel olarak araç kiralamak isterseni 120-130 TL'lik araçları indirimli olarak sigorta şirketleri 80 TL'ye kiralar ödemesini de kasko sirketi yapar,
    yapılan ödeme karşı tarafa rücu edilirse size yansımaz edilmezse kasko şartlarına göre değişir hasar koruma teminatı varsa etkilenmez hocam.
    ikame araç sizin kendi kaskonuzdan verilir poliçedeki hasarsızlığınızı etkilemez poliçede ki ikame araç süresi 15 gün ise şayet uzatma istenebilir
    uzatma sağlanırken burada işin uzamasındaki kusura göre ek süre verilir işin uzamasındaki kusur servis kaynaklıysa sigorta şirketi uzatma yapmaz ki sizinki öyle gözüküyor
    ama kusur sigorta şirketi kaynaklı ise uzatma sağlanacaktır
  • Dün kırmızı ışıkta arabama arkadan çarptılar. Tutanak işinden sonra sigortamı aradım servise gidip hasar kaydını yapıp sonra kaskonun eksperi gelip tespit yapacak ve kaskonuzu bozmadan size araç temin edilecek dedi. Dediğini yaptım servis görevlileri eksper yarın gelir onu bekliyeceksiniz araç için dedi ve beni kendi araçlarıyla bıraktılar. Bugün öğlene kadar bekledim ses yok, aradım servisi eksper gelmeyecekmiş bugün dediler, mağdur olduğumu ifade edince eksperin nosunu verdiler. Aradım açmadı. Tabii acemilik bende ilk kazam ikame araçtan bi haberim. Saat 3 suları grupamayı aradım kasko şirketim. Hemen araç gönderecrklerini söylediler saat 6 yoktu araç geldi. Süre açık şekilde bırakılmış formda

Ve kredi kartı bilgilerimi alıp toyota yaris 41 plaka bıraktılar. Benim araç clio ve 54 sapancada bulunduğumdan izmitten geldi. Sıkıntısız bir şekilde aldım evime geldim.

Sıkıntı şurda bana bu araç dün de gelebilirdi ve ben işe otobüslerle gitmek zorunda kalmazdım. Ben yana yakıla araç istiyorum dedikçe sigortamı yapan firma ikame araçtan bahsetmedi, aynı şekilde serviste de hiç kimse böyle birşey var siz poliçenizi inceleyin bakın faydalanabilirsiniz bile demedi. Garip olan grupama mesaj attı hasar dosyası vs için ama ikame araç hakkınız var demedi.

Yani parayı öderken ödüyoruz ama hakkımızı istemeden hatırlatan, hakkımızı veren yok. Ben kaza şokunu atlatınca ertesi gün aklım başıma geldi ve kurcalamaya başladım. Keşke böyle durumlarda sigorta koçu falan olsa da bize şok halinde yardımcı olsa.

• İyi günler, bir konuda bilgi almaya ihtiyacım var sıkıntılı bir durumda kaldım.. İstanbulda 2017 temmuz ayında yağan doluda aracımın kaportası ağır hasar aldı ben aracımı servise bıraktım eksper raporu vs 15 gün diye karar verdi eksper.. bu süre zarfında ikame araç kullandım aracın süresi doldu araba 20 gündür eksperden sonra hala serviste, servisle konuştuğumda bir 20 güne ihtiyaçları olduğunu söylediler.. eksper süresinin üstünde yeni bir ikame araç alamıyorum ama acaba bir yolu var mı bu konuda tecrübeli birileri varsa yardım almak istiyorum.. (Kasko şirketim eksperin dediği zamandan daha fazla araç veremeyeeğini açıkça belirttiler haklı olarak )şirketim GULF SİGORTA .. eski AIG..
  • Geçen hafta golfüme önden carpıldı sadece tamponda yırtılma oldu. Servise verdim aracı. Karşı taraf suçlu. Kaskom europa. Aradım ikame araç verin diye. Adamlar otmatik dizel passat gönderdiker 😅 bileydim önceden vurdururdum aracı:)

• Arkadaşlar 2004 model transporter marka araçım ile kaza yaptık.
    Araçta eureko sigortadan trafik sigortası var.HDI sigortadan da kasko yapıldı.
    Sigortacımız Euroko sigorta yetkili servisine yönlendirdi. Ama biraz araştırınca HDI hızlı servise verirsek ARAÇ TAMİR YAPILANA KADAR İKAME ARAÇ VERECEKLERİNİ bildirmeleri üzerine HDI hızlı onarım servisine verdik.
    Sağ olsunlar bize tam 30 takvim günü ikame araç verildi.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.