Şimdi Ara

İhsan Oktay Anar Kitap Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce İhsan Oktay Anar'dan Puslu Kıtalar'ı okudum. Alışveriş listeme bir tane kitabını eklemek istiyorum ama kararsız kaldım baya.

Suskunlar, Amat, Efrasiyab'ın Hikayeleri ve Kitab-ül Hiyel arasında birini seçeceğim.

Gönlüm biraz daha fazla Amat'a kayıyor.

• Ben de ilk olarak "Puslu Kıtalar Atlası"nı okumuştum. Sonrasında "Suskunlar"ı okudum.
    sonrasında ise kronolojik sıraya göre okumaya karar verdim. Kitab-ül Hiyel ve Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri'ni okudum. Sıra Amat'ta ;-)
    İhsan Oktay Anar kitaplarını herkese kronolojik sıraya göre okumalarını tavsiye ediyorum.

Puslu Kıtalar Atlası (1995)
    Kitab-ül Hiyel (1996)
    Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri (1997)
    Amat (2005)
    Suskunlar (2007)
    Yedinci Gün (2012)
    Galîz Kahraman (2014)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zegerezen

Ben de ilk olarak "Puslu Kıtalar Atlası"nı okumuştum. Sonrasında "Suskunlar"ı okudum.
    sonrasında ise kronolojik sıraya göre okumaya karar verdim. Kitab-ül Hiyel ve Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri'ni okudum. Sıra Amat'ta ;-)
    İhsan Oktay Anar kitaplarını herkese kronolojik sıraya göre okumalarını tavsiye ediyorum.

Puslu Kıtalar Atlası (1995)
    Kitab-ül Hiyel (1996)
    Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri (1997)
    Amat (2005)
    Suskunlar (2007)
    Yedinci Gün (2012)
    Galîz Kahraman (2014)
    Uzun İhsan Efendi ve maceraları arasında bağlantı falanmı var hocam?
  • ultralisan U kullanıcısına yanıt
    Okuduğum kitaplarda bir bağlantı yoktu.
  • Efrasiyab Hikayeleri'ni okudum sadece ve hiç beğenmedim. Çok kötü bence, ama ciddi bir okur kitlesi var bu adamın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben puslu kıtalar atlası kitabına başladım ama dili ağır geldi ilk sayfalarda öylece bıraktım. Sonra tekrar okurum belki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ilgi alanına göre seçmek istersen konuları;

amat: denizcilik
    suskunlar: müzik
    kitabul hiyel: icatlar
    yedinci gün: bilim kurgu

@21Temmuz: tadı dilinin anlaşılmazlığında zaten hocam, herkese geliyor zaten. Bir sayfada belki 30 muamma kelimeye rastlamanıza rağmen o kelimelerin ne olduğu zaten önemli olmuyor; ya o an öğreniyorsunuz ya da hala bilmeseniz de konu akıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Böcekli sümük

ilgi alanına göre seçmek istersen konuları;

amat: denizcilik
    suskunlar: müzik
    kitabul hiyel: icatlar
    yedinci gün: bilim kurgu

@21Temmuz: tadı dilinin anlaşılmazlığında zaten hocam, herkese geliyor zaten. Bir sayfada belki 30 muamma kelimeye rastlamanıza rağmen o kelimelerin ne olduğu zaten önemli olmuyor; ya o an öğreniyorsunuz ya da hala bilmeseniz de konu akıyor.
    Doğrudur,ama bana göre bu yabancı kelimeler akıcılığı engelliyor.Yeni kelime öğrenme olayı değil amacım sadece o maceraya katılmak.
    Şuan olmasa da önümüzdeki ay tekrar denerim okumayı.
  • İhsan Oktay'ın bütün romanları okumaya değerdir. Ben kendime göre Roamanlar arasında beni en etkileyen, en şaşırtandan daha aza göre sıralayayım:

1- Puslu Kıtalar Atlası
    2- Suskunlar (Mutlaka okunmalı)
    3- Amat
    4- Yedinci Gün
    5- Efrâsiyâb'ın Hikâyeleri
    6-Kitabül Hiyel
    7- Galiz Kahraman

Bunlara ek olarak bu türde okumaya devam etmek isterseniz, İhsan Oktay Anar'ın bir tık altında ama İsmail Güzelsoy'un Fenni Sihirler üçlemesini şiddetle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orislevin -- 28 Eylül 2018; 14:25:36 >
  • Bu kitaba şuan tekrar başladım.Ne olursa olsun sıkılmadan bitireceğim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21Temmuz

Doğrudur,ama bana göre bu yabancı kelimeler akıcılığı engelliyor.Yeni kelime öğrenme olayı değil amacım sadece o maceraya katılmak.
    Şuan olmasa da önümüzdeki ay tekrar denerim okumayı.

Alıntıları Göster
    yabancı kelime değil onlar, Türkçe...
  • 5-6 Yıl önce Puslu Kıtalar'ı okumuştum, hala tadı damağımdadır.
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Bilmediğim kelimeler benim için yabancıdır. Kitabı bitirdim gerçekten o anlamını bilmediğim kelimeler akıcılığı hiç etkilemedi. Gerçekten okunması gereken bir kitapmış

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21Temmuz

Bilmediğim kelimeler benim için yabancıdır. Kitabı bitirdim gerçekten o anlamını bilmediğim kelimeler akıcılığı hiç etkilemedi. Gerçekten okunması gereken bir kitapmış
    Şahsa yabancı olabilir, ben Türkçeden bahsediyorum.
  • Hocam suskunları öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.