Şimdi Ara

İhsan Eliaçık Nasıl Bilirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim son zamanlar da dikkatimi çekti diğer din hocaları gibi asla konuşmuyor bana çok samimi ve içten geldi ve genel din islam görüşüne göre acayip marjinal düşünüyor genelde görüşlerine sosyalist marksist komünist vs deniyor ama hemen hemen bir çok videosunu izledim kensini öyle görmüyor ben kuran da ne görüyorsam onları söylüyorum kendi düşüncelerim vs diyor geçmişi akıncı aktivist lere dayanıyor mamak da bir sene falan yargılanmış yatmış darbelerden 28 şubattan vs payını almış 20 tane kitabı var gezi olaylarına karışmış ve karadeniz tv sanırım program yapıyor vs vs... kısaca adam bana çok mantıklı geldi hatta kendisi için şunu rahatlıkla söyleyebilirim bildiğiniz ateist bir adamın allaha inannı kadar marksit sosyalist bir adam... sadece bu düşüncelerin başlarına allah ve kuranı ekliyor o kadar... yani elbette bu düşünceler kendi içlerinde bile farklı ama umarım mecazımı anlamışsınızdır diye düşünüyorum... ve diğer hocalar acaba nediyor hakkında diye baktım genelde kızıyorlar ağır eleştiryorlar sapıtmış tövbe etsin falan diyolarlar siz ne düşünüyorsunuz?

örnek bir düşüncesi:https://www.youtube.com/watch?v=agGpzk-7L2U daha bunun gibi o kadar çok düşüncesi varki bu işlere meraklılar için vay anasını dedirtecek kadar ben mal mülk paylaşım hakkında ki düşüncelerini biliyordum ama bu kadar bilmiyordum hemen hemen her konuda diper hocalar gibi asla düşünmüyor bana da mantıklı geliyor açıkcası ilginç gerçekten...

arkadaşlar dikkatli yorumlayalımda malumunuz bu tür konularda adminler hemen siliyor konuyu belkide daha yorumlanmadan kapanır bilemiyorum...

• klasik kürtçüler işte. eliaçıkın düşünce yapısı bir şeriatçıdan farklı değildir. çünkü din işiyle devlet işini birbirinden ayıramaz. dinle ilgili birşeyler anlatmaya çalışıyorsun eyvallah, peki neden bölücülük yapıyorsun? (konuşmalarını dinledim neler söylediğini biliyorum)
  • Eren Erdem gibi biri varken ben dinlemem.

Anlattıkları güzel felan da konuşması vs. çok boğucu ve sıkıcı.

Ben Cine5 de çıkan adamı seviyordum.Ramazan'da sahurda onu dinlerdik.
  • Automobilista kullanıcısına yanıt
    O dediğiniz şahsi tanimiyorum ancak zaten bu adami sahurda falan asla çikarmazlar öyle cuma günleri kadin programlarına çikan hocalar dan değil zaten söylemleri ve düşünceleri geleneğe çok ters olduğundan burala cikamaz... Hitap şeklide bence gayet sakin ve duzgun... Ama gerçekten hitap şeklinde cubbeliyi tek geçerim adam usta bu konuda... Ayrıca şu da var bu adam kendini zaten hoca olarak ve din adami olarak görmüyor ki bunu hep soyluyor... Dolayisiyla cemaati vs yok yani benim de bir çok konuda ki düşünceleri ilgimi çekti bence en inanmayan arkadadin bile biraz göz atmasina yarar var diye düşünüyorum imana gelmesi açisindan değil felsefi acidan... Siz daha once hiç cinler yok melekler yok namaz oruç vs asil ibadet değil diyen bir hoca gördünüz mu???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gezi parkı çadırların bekçisi ihsan eliaçık, çağ açan fatih sultan mehmet'e "bebek katili" demiş.

işte dünya böyle bir yer.
  • Vallah Eren Erdem de bu adam gibi farklı konuşuyor.

Hem de günümüzde dinini kullananlara ayar veriyor.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana dinden bahset kitabını tavsiye ederim
  • @Automobilista Bu adam zaten onun hocası gibi sayılır , hitabet olarak pek iyi olmasa da anlattıkları dinlenebilir kanaatindeyim.Kitabını alıp okumak lazım

@atmaca57 Sebebi 2 yaşındaki kardeşini öldürmesidir , eğer yanlışsa söyleyin.Osmanlı'yı zaten İslam'a aykırı diye sevmez

@yuxeses uzun zamandır takip ediyorum.Dediklerinin bazısını zorlama bulsam da gayet mantıklı konuşuyor , günümüzdeki dincilerin aksine söyledikleri bir şeylere çözüm olabilir onun dışında Eren Erdem'de bu adam gibidir.Kitapları alıp okumanı tavsiye ederim , aslında yaşadığımız dinin ne kadar yanlış olduğunu görmemiz açısından önemli olabilir
  • doğru söylemiş.

keşke bütün müslümanlar böyle olsa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok önemli bir videosu.
  • muteber biri değil ilmide yok sevenleri darılmasın ama sapık
  • Sabah Yıldızı kullanıcısına yanıt
    Hangi konular da sapik mesela? biraz daha açar mızmız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Soytarı"nın kelime tanımıdır kendisi. Bu konuda şüphe yok. Ben kendisini ülkemizde islamı bozmaya çabalayan özellikle İsrail yahudilerinden bir ajan olduğunu da düşünüyorum. Hangi İsrail, PKK destekçisi İsrail. Kimin şehit olduğunu biz bilemezmişiz derken PKK'lı teröristlerin de şehit sayılabileceğini ima eden bir İsrail yahudi ajanı.. veya PKK'lıların özerklik isteklerine destek veren "Hz. Muhammed de özerk yönetim ilan etmiştir" diyerek kendisinin bir İsrail yahudi ajanı olduğuna iyice kanaat getirdiğim kişidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi high speed dirt -- 12 Haziran 2016; 1:47:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

"Soytarı"nın kelime tanımıdır kendisi. Bu konuda şüphe yok. Ben kendisini ülkemizde islamı bozmaya çabalayan özellikle İsrail yahudilerinden bir ajan olduğunu da düşünüyorum. Hangi İsrail, PKK destekçisi İsrail. Kimin şehit olduğunu biz bilemezmişiz derken PKK'lı teröristlerin de şehit sayılabileceğini ima eden bir İsrail yahudi ajanı.. veya PKK'lıların özerklik isteklerine destek veren "Hz. Muhammed de özerk yönetim ilan etmiştir" diyerek kendisinin bir İsrail yahudi ajanı olduğuna iyice kanaat getirdiğim kişidir.

İsrail ajanı falan komik şeyler, biri senin bilgin sağlamsa o konuda seni kandıramaz.
    Bana kalırsa Kur'an'ı ideolojisine göre yorumlamayı seven biri kanaatindeyim...Cübbeli, Oktar, Eliaçık hepsi birer renk

• sorunda sünneti yani hz peygamberi devreden çıkarıp ideolojik açıdan yorumlamaya başlayınca ortaya çıkıyor zaten

kuran öyle bir kitap ki..

ondan kafirde fasıkda müminde bidat sahibide kendisine delil getirebilir..

Şüphe yok ki, Allah Teâlâ bir sivrisineği ve onun üstünde bulunanı mesel olarak irad buyurmaktan istihya etmez. İmdi imân etmiş olanlar bunun Rableri tarafından bir hak olduğunu bilirler. Kâfir olanlar ise, «Allah bununla mesel olarak ne murad etti?» derler. Hak Teâlâ bu mesel ile birçoklarını dalâlette bırakır, birçoklarını da hidâyete eriştirir. Allah Teâlâ bununla ancak fâsık olanları dalâlete düşürür.Bakara 26.

Biz Kur'ân'ı, iman edenler için bir şifa ve rahmet kaynağı olarak indiriyoruz. Kur'ân, zâlimlerin ise ancak zararını artırır." İsrâ, 17/82

evet kuran hiadayet kaynağıdır ama aynı zamanda fasık(kafir münafık müşrik vb) için delalet arttırıcı sapkınlığı pekiştiricidir

ve ..

İşte bu, o Kitab’dır ki, onda şübhe yoktur. Takvâ sâhibleri için bir hidâyettir. Bakara 2.

hidayet kaynağı olması için istenen ölçüde bu ayette belirtilmiştir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabah Yıldızı -- 12 Haziran 2016; 3:49:28 >

• Kendisi gezici hoca olarak da bilinir, yaşar nuri, zekeriyya beyaz tayfasındandır,ilmi yoktur ama bol keseden sallamaktadır, akıllarınca İslama reform, yenilik getirmek istemektedirler, ancak bu da diğerleri gibi görevini tamamlayıp bir süre sonra da unutulup gidecektir, topluma hitap eden bu gibi kişilerin sorgusu suali daha çetin olacaktır, yanlışa yönelttiği itikadını bozduğu binlerce kişi de olacaktır, zor iş Allah ölmeden tövbe nasip etsin diyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabah Yıldızı

sorunda sünneti yani hz peygamberi devreden çıkarıp ideolojik açıdan yorumlamaya başlayınca ortaya çıkıyor zaten

kuran öyle bir kitap ki..

ondan kafirde fasıkda müminde bidat sahibide kendisine delil getirebilir..

Şüphe yok ki, Allah Teâlâ bir sivrisineği ve onun üstünde bulunanı mesel olarak irad buyurmaktan istihya etmez. İmdi imân etmiş olanlar bunun Rableri tarafından bir hak olduğunu bilirler. Kâfir olanlar ise, «Allah bununla mesel olarak ne murad etti?» derler. Hak Teâlâ bu mesel ile birçoklarını dalâlette bırakır, birçoklarını da hidâyete eriştirir. Allah Teâlâ bununla ancak fâsık olanları dalâlete düşürür.Bakara 26.

Biz Kur'ân'ı, iman edenler için bir şifa ve rahmet kaynağı olarak indiriyoruz. Kur'ân, zâlimlerin ise ancak zararını artırır." İsrâ, 17/82

evet kuran hiadayet kaynağıdır ama aynı zamanda fasık(kafir münafık müşrik vb) için delalet arttırıcı sapkınlığı pekiştiricidir

ve ..

İşte bu, o Kitab’dır ki, onda şübhe yoktur. Takvâ sâhibleri için bir hidâyettir. Bakara 2.

hidayet kaynağı olması için istenen ölçüde bu ayette belirtilmiştir..

Zaten sevdiğim birisi değildir, düşünceleri doğru gelmiyor bana

• Cuma günler krt tv de programı oluyordu halen yapıyormu bilmiyorum baya bir izledim internet de çok videoları var kendi sitesinde facede vs bir ara baya bir takip ettim... dikkatimi çekti düşünceleri ve mantığı bana genelde %90 uyuyor %10 ise asla katılamayacağım şeyler onlarda genelde siyasi duruşu bana daha çok garilla pkk terör marksist leninist kominist ve kısmen faşit düşünce alt yapısına sahip ve üst perdesi bu alt perdesi daha alt perdeden hümanist adaletli değişik yorumlara sahip zaten oradan dikkatimi çekti çok farklı yorumluyor kuran'ı olayları vs mantıklıda bulduğum yerleri yok değil ancak siyaseti çok katıyor işin içine ve düşüncesini söyledim zaten ondan bıraktım... sadece din konuşup felsefesini yapsa yararlı birisi olabilir şu tv şaklaban hocalarında daha iyi ama bu kafa yapısı ile zaten hiç kimse programına çağırmaz sürekli rte ye ak partiye sallayıp duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

"Soytarı"nın kelime tanımıdır kendisi. Bu konuda şüphe yok. Ben kendisini ülkemizde islamı bozmaya çabalayan özellikle İsrail yahudilerinden bir ajan olduğunu da düşünüyorum. Hangi İsrail, PKK destekçisi İsrail. Kimin şehit olduğunu biz bilemezmişiz derken PKK'lı teröristlerin de şehit sayılabileceğini ima eden bir İsrail yahudi ajanı.. veya PKK'lıların özerklik isteklerine destek veren "Hz. Muhammed de özerk yönetim ilan etmiştir" diyerek kendisinin bir İsrail yahudi ajanı olduğuna iyice kanaat getirdiğim kişidir.

İsrail ajanı falan komik şeyler, biri senin bilgin sağlamsa o konuda seni kandıramaz.
    Bana kalırsa Kur'an'ı ideolojisine göre yorumlamayı seven biri kanaatindeyim...Cübbeli, Oktar, Eliaçık hepsi birer renk

Hepsi birer renk ise Eliaçık siyah renk olur orası kesin. Namaz ibadet değildir, vakti şekli yoktur diyen Eliaçık'ın tek bir amacı vardır o da bilgisiz insanları kandırarak islamdaki en önemli ibadeti milletimize yok saydırma gayretidir. Kuranda namazın zamanı ile ilgili birçok ayet var, güneşin doğması, gecenin kararması vs..Namazın vakti yoktur diyen adam külliyen ya cahildir (kaldı ki lise mezunu üniversite terk Eliaçık'ın cahil olması da kuvvetle muhtemel) ya da islamı yanlış anlatma çabasına giren bir soytarıdır. Soytarılık kısmı tartışılmaz ama İsrail yahudi ajanı olduğu tartışılır bak onda seninle hemfikirim. İsrail yahudi ajanı olmaz İngiliz ajanı olur, ABD ajanı olur. PKK'nın öz yönetimini destekleyip "Hz. Muhammed de öz yönetim uygulamıştı" diyip PKK'nın eline su dökmek, PKK'yı destekleyen ülkelerden birinin ajanlarından olduğu aşikar.

• Teröristin tekidir

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.