Şimdi Ara

IFA 2011: Samsung Galaxy Note artık resmi; 5.3-inç HD ekran ve 2500 mAh batarya bir arada (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.154
Cevap
8
Favori
194.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün gece bir güncelleme yaptım telefonun swype klavyesi bozuldu acaba bu durumu benim gibi yaşayan var mı?versiyon:N7000xxla4
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihofistanbul

Arkadaşlar dün gece bir güncelleme yaptım telefonun swype klavyesi bozuldu acaba bu durumu benim gibi yaşayan var mı?versiyon:N7000xxla4

Bana da kl7 ye geçerken olmuştu.. genellikle güncelleme hatasından kaynaklanıyo yanı yanlıs guncelleme yapınca.. nasıl yaptınıxz güncellemeyı siz ?
  • quote:

Arkadaşlar dün gece bir güncelleme yaptım telefonun swype klavyesi bozuldu acaba bu durumu benim gibi yaşayan var mı?versiyon:N7000xxla4

LA4'e geçtiğimde bende sorun yaşamıştım açılmıyordu swype klavyesi sonra uygulamalar içinde swype'a girip verileri temizle dedim ardından açıldı. ama KK9'da ingilizce dizilimde türkce düzeltmeler yapıyordu fakat LA4'den sonra türkçe düzeltmeler için illa türkçe karakterlerin olduğu klavye çıkıyor.
  • Arkadaşlar yeri değil ama 20 günlük başarı garantili galaxy note telefonumu galaxy nexus ile takas etmek istiyorum. cihazın büyüklüğüne alışamadın. onun dışında herşeyinden memnunum. cihaz temiz. sıkıntısı yok. nexus dan note a geçmek isteyenler irtibat kursun benimle. ankaradayım. saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihangircan18

Arkadaşlar yeri değil ama 20 günlük başarı garantili galaxy note telefonumu galaxy nexus ile takas etmek istiyorum. cihazın büyüklüğüne alışamadın. onun dışında herşeyinden memnunum. cihaz temiz. sıkıntısı yok. nexus dan note a geçmek isteyenler irtibat kursun benimle. ankaradayım. saygılar.

@grolof nickli arkadaş satıyordu yanılmıyor isem.
    Detayı aşağıda :)

Saygılarımla...

http://forum.donanimhaber.com/m_54187594/mpage_30/key_/tm.htm

Orijinalden alıntı: grolof

Arkadaşlar
    5 gün evvel aldığım sıfırdan farksız kayıtlı galaxy nexus telefonumu note ile değiştirmek istiyorum.Takas etmeyi düşünen olursa pm den bana ulaşabilir.
    Telefon yurt dışı pasaporta kayıtlı yani imei klonlama değil.Takas edeceğim telefonda aynı olmalı.Kutusu ve tüm aparatları eksiksizdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem_zeus

quote:

LA4'e geçtiğimde bende sorun yaşamıştım açılmıyordu swype klavyesi sonra uygulamalar içinde swype'a girip verileri temizle dedim ardından açıldı. ama KK9'da ingilizce dizilimde türkce düzeltmeler yapıyordu fakat LA4'den sonra türkçe düzeltmeler için illa türkçe karakterlerin olduğu klavye çıkıyor.

Evet sizin gibi uygulamalardan verileri temizle diyince klavye çalışmaya başladı. Güncellemeyi ayarlardan telefon bilgisi kısmından yaptım, zaten rom falan kullanmadım hiç samsung'un orjinal hali dışında... Bence bu problem çoğunda oluyordur herhalde çünkü telefona ek bir işlem uygulamadım satın aldığım gibi kulllanıyorum

• bugun cihazi almiş bulunmaktayim birkaç sorum olcakti
    1)Turkcell hattim var ve telefon bulundugum yerden full çekiyor ve o sinyal seviyesini gosteren yerin yaninda 3g yaziyor yukari aşagi ok war ve bu oklar neti kullanmasam bile yanip sonuyor bagzende o 3g gidiyor H die harf geliyor ve o oklar yine yanip sonmeye başliyor bu nedir boyle açiklayabilirimsiiniz?
    2)İnternet ne kadar veri kullandigimi telefonun neresinden bakiliyor genel veri transverine?
    3)google haritalara girdigimde benim konumumu bulmuyor gps açik 3g açik olmasina ramen bulamiyor bi ayari varmidir şimdilik bunlar tşkler
  • yokmu cevap vericek olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: _SiN_

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

İos tan androide bu telefonla gectim

Ekran kalitesi dusuk bu gercek

Oyun yok dogru durust. Nerden bulacagim bilmiyorum. İphone dan sonra oyun kalitesi cok yerlerde

Program olarak yeterli..

Geri kalan hersey cok iyi. Bekledigimden iyi cikti Android. Hersey cok rahat..

Note buyuk bi tel.. 5 inc daha yakisir bence

Ucretli uygulamalara erisememek cok kotu.buna cozum yokmudur

Herhangi bir jailbreak tarzı işlem yapmanıza gerek yok.

- BlackMart Alpha - Ücretli uygulamaları ücretsiz olarak kurmanıza yarar (jailbreak veya türevi gerektirmez)
    - Mobilism Market - Ücretli uygulamaları ücretsiz olarak kurmanıza yarar (jailbreak veya türevi gerektirmez)
    - Applanet Market - Ücretli uygulamaları ücretsiz olarak kurmanıza yarar (jailbreak veya türevi gerektirmez)
    - Anzhi - Kurduğunuz ücretli uygulamaları Android Marketten güncelleyemeyeceğiniz için bu uygulama sayesinde günceleyebilirsiniz.

Ekran'ın kötülüğünden ziyade, 1280x800 ekran çözünürlülüğüne sahip olması nedeni ile firmaların uygulamaları NOTE'a göre uygun olamayabiliyor bazen.
    Buna örnek verecek olursak, IGO Navigasyon en iyi örnektir.Malesef IGO ekranın sadece 4 de 1 ini kullanabilmekte şu anda ve zamanla buda düzelecektir.

http://yesilcin.com/index.php?PHPSESSID=vmo60d05d96ujlrusk6h7jpfo5&action=forum ; bilgi edinme, oyun ve program için de bakmanızı kesinlikle tavsiye edeceğim sitelerdendir.

İyi günlerde kullanın.

Saygılarımla...

edit:yazım hatası

bu programların hiçbirisi bende çıkmadı marketten arattığımda , bunları nasıl bulupta kurucaz ki ?

www.4shared.com

www.approb.com

Bulunduğum ülkede market yasak. Hatta adobe flash bile yasak.
    Gereken her şeyi bu sitelerden indiriyorum.
    Applanet kurdum. Çok iyi olmasa da işimi görüyor.
    Ayrıca Android market indirdiği uygulamaların apk lerini vermiyor. Bunlar direk indiriyor ve siz de kuruyor, bt ile gönderiyor, bilgisayarınızda saklayabiliyorsunuz.
    approb sitesinde zaten android başlığı altında gerekli tüm uygulama ve oyunlar var.
    4shared ise oldukça kulanışlı bana göre.
    Bunları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Size bir yol daha önereyim:
    Android markete girin. İstediğiniz uygulamayı arayın. Sağ tarafta sürüm numarası var.
    Google a girip uygulama adını ve bu sürümü yazdın download diye aratın.
    bir paylaşım sitesinde rahatlıkla buluyorsunuz.
    İndirip kullanabilirsiniz.

• Arkadaşlar bir sorum olacak. Telefon ele sığıyormu vede konuşurken takoz gibi duruyormu? Hızı nasıl? İphone 4s alıcam ama note de kafamı karıştırmadı değil.
  • cokmu zor soru sorudm yokmu cevap verebilcek olan yada ilgilenen birisi lütfn?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskis

bugun cihazi almiş bulunmaktayim birkaç sorum olcakti
    1)Turkcell hattim var ve telefon bulundugum yerden full çekiyor ve o sinyal seviyesini gosteren yerin yaninda 3g yaziyor yukari aşagi ok war ve bu oklar neti kullanmasam bile yanip sonuyor bagzende o 3g gidiyor H die harf geliyor ve o oklar yine yanip sonmeye başliyor bu nedir boyle açiklayabilirimsiiniz?
    2)İnternet ne kadar veri kullandigimi telefonun neresinden bakiliyor genel veri transverine?
    3)google haritalara girdigimde benim konumumu bulmuyor gps açik 3g açik olmasina ramen bulamiyor bi ayari varmidir şimdilik bunlar tşkler

1. Neti sen kullanmasan da arkada başkaca programlar kullanıyor. Güncelleme var mı? Mail geldi mi? Hava durumu, haber saat vs gibi programlar net i kullanıyor. Bu neden le oklar yanıp sönüyor. Ve esasen telefon veri indirmek istediği zaman HSDPA ya da HSUPA e bağlanıp indiriyor (şayet mümkünse) Bu nedenle orada H harfi çıkıyor. Normal bir şey. Hızlı internet erişiminin göstergesi :)

2. Bu özellik default olarak sadece ICD de var. Ekstra program kurmanız gerekli bunun için. Google da biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.

3. Google a girmeden gps i açın. Daha sonra google maps i açın. Açık havada ve telefonun gökyüzünü gördüğü bir yerde bu işlemi yapın.
    Google maps e girdiğinizde yukarıda gps simgesi yanıp sönemye başlayacak. Bağlandığında hep yanık kalacak.
    Eğer google maps bağlanmazsa başka programla deneyin. O da olmazsa servise gitmek tan başka çare pek yok gibi gözüküyor :(

• quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

quote:

Orijinalden alıntı: oskis

bugun cihazi almiş bulunmaktayim birkaç sorum olcakti

1. Neti sen kullanmasan da arkada başkaca programlar kullanıyor. Güncelleme var mı? Mail geldi mi? Hava durumu, haber saat vs gibi programlar net i kullanıyor. Bu neden le oklar yanıp sönüyor. Ve esasen telefon veri indirmek istediği zaman HSDPA ya da HSUPA e bağlanıp indiriyor (şayet mümkünse) Bu nedenle orada H harfi çıkıyor. Normal bir şey. Hızlı internet erişiminin göstergesi :)

2. Bu özellik default olarak sadece ICD de var. Ekstra program kurmanız gerekli bunun için. Google da biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.

3. Google a girmeden gps i açın. Daha sonra google maps i açın. Açık havada ve telefonun gökyüzünü gördüğü bir yerde bu işlemi yapın.
    Google maps e girdiğinizde yukarıda gps simgesi yanıp sönemye başlayacak. Bağlandığında hep yanık kalacak.
    Eğer google maps bağlanmazsa başka programla deneyin. O da olmazsa servise gitmek tan başka çare pek yok gibi gözüküyor :(

güncelleme olup olmadigina nasil bakicaz ve nerden anlicaz? diger taraftan hava durumu saat filan kullanan her program kapali nerden olablir?

• bir sorum daha olcakti bu sistem bellegini nasil boşalticaz 1.9gb gözüküyor ve 100mb dolmuş nasil boşaltabilirz ?
  • Telefon ele sığıyor, fakat ekranda gezinti için 2 el gerekiyor. Tuttuğun elin parmaklarını pek kullanamıyorsun.

Konuşurken de takoz gibi durmuyor bence.
  • 16 GB hafıza kartı aldım. Herşey o hafıza kartına attım ayarlar uygulamaları yönet kısmından

Ancak halen asphalt 6 nin ve bir tane oyunun 1.7 gn kurulum dosyaları telefon usb sinde gözüküyor

Bunu micro sd hatta atma şansımız

Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

16 GB hafıza kartı aldım. Herşey o hafıza kartına attım ayarlar uygulamaları yönet kısmından

Ancak halen asphalt 6 nin ve bir tane oyunun 1.7 gn kurulum dosyaları telefon usb sinde gözüküyor

Şimdiden teşekkürler

Niye herşeyi karta atıyorsun ki, bence teli yavaşlatır.
    Çünkü herşeyi karttan okuması gerekecektir..
    Bilginize..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtkarademir

quote:

16 GB hafıza kartı aldım. Herşey o hafıza kartına attım ayarlar uygulamaları yönet kısmından

Şimdiden teşekkürler

Niye herşeyi karta atıyorsun ki, bence teli yavaşlatır.
    Çünkü herşeyi karttan okuması gerekecektir..
    Bilginize..

Tam tersini düşünmüştüm bende

sizin dediginizde doğru

Tel yavaşlamasın die düşünmüştüm bende
  • tatilde olduğum için mail ve görüşme trafiği azalır nasıl olsa diye tasarruf modundan çıkayım telefonu birde normal kullanayım dedim. günde 5-10 dk tel görüşmesi,bir kaç mesaj, 5-10 dk face whats, gazete başlıkları ve ilgimi çeken bir iki habere tıklamışımdır. gelen tüm mailleri ise açmadım bazılarını sildim ve sonuç 5 koca gün sürekli wi-fi açık. bu telefonu 2.si çıkmadan kesinlikle değiştirmem :)

• quote:

Orijinalden alıntı: new-desing

tatilde olduğum için mail ve görüşme trafiği azalır nasıl olsa diye tasarruf modundan çıkayım telefonu birde normal kullanayım dedim. günde 5-10 dk tel görüşmesi,bir kaç mesaj, 5-10 dk face whats, gazete başlıkları ve ilgimi çeken bir iki habere tıklamışımdır. gelen tüm mailleri ise açmadım bazılarını sildim ve sonuç 5 koca gün sürekli wi-fi açık. bu telefonu 2.si çıkmadan kesinlikle değiştirmem :)

Yok artık lebron james :-)

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.