Şimdi Ara

İett’nin minibüslerin 5 dk’da 1 kalktığı otobüs hattını kapatması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
2.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Maraz Alinin Sağ Kolu kullanıcısına yanıt
    Ben de diyorum ki adamlar da sabah sabah milleti trafikle uğraştıracağına direk metroyla aktarmasını ücretsiz yaptırır daha iyi. Ben trafik yüzünden kaç kez geç kaldığımı bilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROHNET

Aktarma ücretsiz olacak işte, yine otobüse ne vereceksen metro+otobüse de onu vereceksin ki.

işin parasında değilim, neden kadıköyden 1 vesayitle evime dönme imkanı varken aktarma yapmak zorunda kalacağım?

ayrıca km35 saatlerine baktım fazla sefer eklememişler

yani metrodan indim diyelim hastane adliye durağında

km35 gelmesi için belki 15 20 dk bekleyeceğim karda kışta

yani eve gitme sürem de uzamış olacak

Trafiği unutma ama. Ben bir seferinde Maltepe'ye gidecektim direk okuldan, Cevizli köprüsünden sonra direk tıkanmıştı yol. Maltepe'den, Küçükyalı'dan gelen arkadaşlarım da hep geç kalıyordu ayrıca(ki ben Cevizli'den bile geç kalıyordum)

Akşam binersen tabi trafik çekmessin ben de oralardan bazen akşam dönerdim, bayağı bildiğin yağ gibiydi yol o zamanlar. Ama sabah ve öğle saatleri var işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 30 Ocak 2021; 14:45:49 >
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    İstanbul senden kurtulmuş

İsraf yazmışım !!! Bir ton parası var ne demek. 10 kişi binecek diye km de 1 TL yakan otobüsü neden çalıştırsın bakım ve personel giderini geçtim.

Bende işe arabayla gitmiyorum israf diye.

Yoksa arabaya yakıt koyacak param var.

Kaldıki bana tren mesela bedava. Sırf zeytinbununa 10 dk erken gitmek için metro aktarması yapıyorum. Para veriyorum.

Kadıköy Kartal fişek gibi çalışıyor. 4dk bir metro var. Kar kışta yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 30 Ocak 2021; 18:52:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben metro inşaatında çalıştım sene 2009 da. Huzurevine gidicem diye hergün akşam trafiği çekerdim. Haftada 7 günün pazar hariç her günü trafik mi olur. Oluyordu hele gece vardiyasında sabah trafiği çekiyordum uykulu halde.

Bazen 16s biniyorum dükkanın önünden geçiyor benim. metrobüs ile bir yere gideceksem midem bulanıyor hemen. Ben zaten otobüsle 1 saat yol çekeni anlamıyorum. Metro hem konforlu hemde yazın serin kışın sıcak.

• quote:

Köy Hizmetleri de olabilir belki.

orda mı okudun?  

• Hyperior kullanıcısına yanıt
    Yok hocam puan fakiriydim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

İsraf yazmışım !!! Bir ton parası var ne demek. 10 kişi binecek diye km de 1 TL yakan otobüsü neden çalıştırsın bakım ve personel giderini geçtim.

Bende işe arabayla gitmiyorum israf diye.

Yoksa arabaya yakıt koyacak param var.

Kaldıki bana tren mesela bedava. Sırf zeytinbununa 10 dk erken gitmek için metro aktarması yapıyorum. Para veriyorum.

Kadıköy Kartal fişek gibi çalışıyor. 4dk bir metro var. Kar kışta yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: teramycin

Otobüs kullanan kitlenin %90i malum partili cok guzel hizmet böyle devam. Arabam var kafa rahat.

Hadi abicim ekşi sözlüğe burası donanımhaber

Çok zeki arkadaşım örnek gösterdiğin haberde hiç vesait olmayan bir yer. İkincisi tren zaten o istasyondan geçiyor.sadece lütfedip durmuş. Adapazarı ekspresinde de zamanında sadece sabah ve akşam iş çıkış saatlerinde belli duraklarda duran tren vardı Boş cevap atma bana az zekânı kullan öyle gel.

• quote:

Şimdi baktım da KM35'i Cevizli'ye bağlamışlar orası çok iyi.

Biz zamanında 134YK ile bayağı sıkıntı çekerdik okula giderken, tıklım tıklım olurdu(doluluktan otobüse binemeyip geç kaldığımı bilirim)

Vaktinde Beyazmasa'ya yazmıştım habire, otobüs yetmiyor başka hat bağlayın veya büyük yollayın diye. Her seferinde de reddedilmiştim. Otobüsle benim işim bitince yapmışlar.

Neyse en azından artık diğerleri rahat gider.

senin bu mesajını görünce aklıma istanbul metrosunun çalışma saatlerinde, imamoğlu'nun yapacağı değişiklik geldi. sabaha kadar daha doğrusu 05:30'a kadar çalışacak ve gece çift bilet ücreti alınacak diyordu ama şimdi baktım son seferler 00:10 gibi görünüyor hala. sözü getireceğim nokta ise ben de öneri yazmıştım. bir ara şehirler arası otobüsden inince son metro seferi hep beş bilemedin on dakika ile kaçırıyordum. son seferlerin uzatılması için öneri vermiştim imamoğlu'ndan önce kabul görmemişti. alt tarafı yarım saat uzatacaklardı. bak şimdi aklıma şey de geldi. otobüsleri de kuzey marmara yoluna kaydırınca, ey yarabbim. eskiden daha kısa sürede giderdik, otobüsler o yola girince tersine döndüydü iş. yolu kısaltacaklarına uzatmışlardı. zorunlu istikamet ile. hatırlamak güzel oluyor ya. oy verirken değerlendiririz yine. şimdi benim de otobüsle pek işim olmuyor gibi uzun süredir.

neyse, ben de en azından işi olan düşünsün diyeyim, başka ne diyeyim artık.  

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt
    Hocam benim Beyazmasa'ya yazdığım zamanlarda İmamoğlu başkan değildi.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.