Şimdi Ara

IELTS için kurs önerisi?.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
5
Favori
89.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adem-123

quote:

Orijinalden alıntı: borbor17

sevgili arkadaşlar ıntermedite seviyede 6,5 alınması imkaaaaansız. O seviyede alınabilecek puan maksimum 4,5 - 5 olur. Ben kesinlikle bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. İntermedite seviyede birinin özellikle writing bölümünden 6,5 alması durumunda hassasiyetle elleri öpülür.:)@adem-123

hassayetle iki yıldır esay yazıyorum:)) 3 kez intermediate bölümünü bitirdim hassayetle geçmek isterim artık:))

ayrıca dostum zaten şuan direk çalışmadan girmicem demiyorum :) 2 3 ay özel ders alıp iyice pekiştirip gircem bunu gözden kaçırdın :)) kurs vs araştırmam bundandı:)

• intermediate seviyesi ielts hazırlık için bencede yeterli bir seviye değil ama onun üzerine 30-40 saatlik bir özel ders alınırsa 6,5 olabilir diye düşünüyorum.
    açıkcası ben yukarıda bahsedilen bir kursta 40 saat lik bir özel ders aldım,seviyem tam intermediate bile değildi, sonucunda 5,5 puan aldım,akabinde farklı bir kursta üzerine 30 saat daha bir takviye eğitim aldım ve 6,5 aldım.burada önemli nokta çalışacağınız hoca kalitesidir.kesinlikle bir türk bide yabancı hocadan destek alın derim sadece yabancı hoca ile yapılan çalışma seviyeniz çok iyi değilse sıkıntı yaratabilir.şimdiden kolay gelisn allah yardımcınız olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakartal44 -- 12 Eylül 2013; 16:27:40 >
  • Burası biraz kursların reklam yerine dönmüş.

Arkadaşlar eğer puanınız benim gibi hedef puanınızdan 1 puan düşükse kursa gitmekte fayda var. Ama yarım puan falan eksikse kendiniz çalışmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda
    http://ielts-simon.com/,http://www.ieltsbuddy.com/ielts-task-1.html,http://istdilakademisi.com/ielts-materyal-ofisi.html gibi sitelerden yararlanabilirsiniz. Ben hazırlanırken bu tür sitelerden yararlanmıştım.

İlla kursa gitmeniz gerekiyorsa istanbul dil akademisinin bu konuda uzman bir kuruma benzemekte. Umarım yararlı olmuşumdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selma84 -- 12 Eylül 2014; 18:39:02 >

• Kesinlikle bende İstanbul Dil Akademisi'ni tavsiye ederim. Bende 6.5 aldım. Hocama ve özellikle Savaş abiye beni sürekli itekledikleri için teşekkür ederim...
  • 0 mesjı olan arkadaşların yorumları nedense sırf reklam amaçlı yazılmış gibi geliyor. Eski forum üyelerimizden deneyimi olan yok mı? (alr'den başka)
  • quote:

Orijinalden alıntı: trkaplan

0 mesjı olan arkadaşların yorumları nedense sırf reklam amaçlı yazılmış gibi geliyor. Eski forum üyelerimizden deneyimi olan yok mı? (alr'den başka)

aynen reklam amaclı
  • Reklam amaçlı olanlar zaten anlaşılıyor hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selma84 -- 12 Eylül 2014; 18:40:16 >
  • Reklam amaçlı olanlar zaten anlaşılıyor hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selma84 -- 12 Eylül 2014; 18:40:45 >
  • buarasını da reklam alanınıza çevirmeyin lütfen,reklamınızı gidip başka yerde yapın,insanları bu şekilde etkilemeye çalışmanız hiç hoş değil,foruma ve üyelerine biraz saygı duyuyosanız tabi,istanbul lisan merkezi ve istanbul dil akademisi çalışanları size sesleniyorum...
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selma84 -- 12 Eylül 2014; 18:41:55 >
  • aras kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ben bir arkadaşım tavsiye ile İstanbul IELTS diye cihangirde bir kurs var oraya gittim ve çok memun kaldım, daha önce duymamıştım o yüzden biraz tereddütüm vardı ama ilk dersten sonra çok sevdim. Sadece IELTS eğitimi verdikleri için konularında uzmanlar, öğrencileri olmasanız bile herkese yardımcı olup sorularına cevap veriyorlar. Öğretmenleri hepsi gerçekten İngiliz ve sadece Ielts öğrettikleri için çok iyiler bence. Ben daha önce 5.5 almıştım bana 6.5 lazımdı ve istediğim puanı aldım. Size tavsiyem genel ingilizce kurslarından çok sadece sınav eğitimi veren yerlere yönelmeniz. Bu söylediğiniz kurslar belki genel ingilizcede iyi olabilir gidip orada eğitim almadım ama sınav çalışması daha farklı bir şey. umarım işinize yarar
  • Arkadaşlar başlığı açan ve sonuçta Just English'te karar kılan ve bundan pişman olan birisi olarak tecrübelerimi paylaşmak isterim. Açıkçası Just English Bakırköy şubesinde 4-5 kişilik bir grupla kursu yürütmemize karşın, kursta bir programsızlık ve bununla birlikte gelen bir yetersizlik hakimdi. Writing, reading, listening ve speaking kısımları için oluşturulmuş bir programın olmayışı ve bir kitap üzerinden takip edilen program faydalı oldu dersem herkesi kandırmış olurum. Burada dişe dokunur olarak sadece speaking puanımda bir artış yaşadım ve bunun da sebebi elbette İrlandalı hocayla yaptığımız ders içi ve ders dışındaki diyaloglardı sonuçta sınıfta 4-5 kişiydik. Onun dışında reading kısmında tüyo veremediler ve yetersiz kaldılar ki bu bize de yansıdı, keza listening kısmında da durum farksızdı. Belki bir nebze de olsa writing kısmında fayda sağladığını söylemek doğru olur sanırım.

Benim tüm bu bilgilerden hareketle tavsiyem, öncelikli olarak sınav hakkında genel bir bilgi sahibi olup seviyenizi ortalama olarak saptamanız onun neticesinde eğer belli bir çıtanın üzerindeyseniz(5 ve üzeri) bir süre kendi başınıza internetten sınırsız IELTS kaynaklarını kullanarak çalışmanızdır. Bunun en azından, şansınızda yardım ederse, 6.0-6.5 seviyesi bir IELTS puanına sizi çekebileceğini düşünüyorum şahsi deneyimlerimden. Saygılarımla...

• ielts için bence TÖDOK
  • tödok bakırköy
  • tödok a gitcem sanırım bi hocam da orayı tavsiye etti
  • merhaba herkese
    bende ielts sınavı ile ilgili tecrübelerimi sizinle paylaşmak isterim.
    sınava 3 kere hazırlanmış biri olarak bu konuda gerçekten tecrübe sahibi oldum diyebilirim.
    ilk kursuma fazla araştırmadan gittim.tamamen reklamlara kandım diyebilirim.
    13 kişi vardı sınıfta gelişi güzel herkes ,seviyen uygun diye alınmış sınıfa,ama sınıftaki nerdeyse herkesin
    seviyesi farklı diyebilirim,hocada yabancıydı ve resmen kitaptan sayfa sayfa işliyodu
    sonuçta sınıftaki kimse memnun kalmadı ve ben 5 alabildim.
    daha sonra yine kadıköyde grup eğitimi veren bir kursa gittim.sınıflar 10 kişilikti. orasıda neredeyse aynıydı diyebilirim.
    bu seferde 5,5 aldım.
    ondan sonra daha önce bilgi aldığım fakat fiyatı pahalı gelen fakat birebir özel ders yapan dünya dilleri merkezine gittim.
    burda bir Türk birde yabancı hocam oldu.ortalama 30 saat özel ders aldım ve gerekli puan olan 6,5 puanı aldım.
    size tavsiyem seviyeniz çok iyi değilse birebir özel ders alın,grup eğitimleri hem zaman hemde para kaybı oluyo.
    bir kere adam gibi özel ders hazırlanın tam hazırlanın derim.
    gitmeyi düşünen arkadaşlarada dünya dilleri merkezini tavsiye ederim.
    ben kendim şuan acıbadem üniversitesinde hocayım ve iki arkadaşımıda şuan dünya dilleri merkezine yönlerdirdim ve onlarda şuan gerçekten çok memnun.
    herkese şimdiden kolay gelsin,başarılar

• ielts işini tödok kursunda halledin abi. sağda solda boşuna vakit kaybetmeyin.
  • ielts kursların listesi var. İstanbul, ankara, izmir antalya, adana
    www.ielts-sinav-merkezi.com
  • online eğitim sistemine hazır değiliz ya. doktora için hep tödok kursunda geçti arkadaşlarımız. giren herkese hayırlısı olsun.
  • aras kullanıcısına yanıt
    öyleyse size kesinlikle dildebir.com'u öneririm. Kurucusu Şenol Hoca veriyor IELTS derslerini, internet üzerinden uzaktan eğitim sistemiyle ve inanılmaz başarılı, kesinlikle hedefinize ulaşırsınız. Bir demo ders yaparsanız olayı daha iyi anlarsınız. En azından denemenizi tavsiye ediyorum. Haklarında hep iyi şeyler duydum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.