Şimdi Ara

İdrarın mikroplu olmadığını biliyor muydunuz? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
4.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

İdrarın mikroplu olmadığını biliyor muydunuz?

(En Son Oy Tarihi: 31.3.2019)
Giriş
  • Citi ne olur sağlık sektörüne el atma . Tıp dünyası böyle bir felaketi kaldıramaz .
  • citizen idrarmi içiyon sen ya
  • Sek mi içelim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fyodor Dostoyevski -- 2 Ağustos 2011; 2:56:18 >
  • burak.donanimhaber.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeisdh

quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

elinize kakanız bulaşır ve yıkamazsanız 1 saat sonunda yüzbin bakteri oluşurken,peyniri yedikten sonra elinizi yıkamazsanız 1 saat sonunda elinizde 10 milyon bakteri oluşur.
    Peki bunu biliyormuydunuz.

Peynir yedikten sonra kaka yaparsak elimize bulaşırsa ne olur?

Güzel soru. Bende eklemek istiyorum. Peyniri yedik üstüne kakamızı avuçladık onun üstünede çişimizi yaparak kalıntıları yok ettik. şimdi elimizde kaç bakteri kaldı? (100 Puanlık Uzman Sorusu)

Dipnot: Bugün fazla YGS mat çalışmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acemi~ -- 2 Ağustos 2011; 3:06:56 >
  • hepsini okumadım ama bu forumda bear grylls izleyen bi ton insan var hic mi denk gelmediniz adamın idrar içtiğine??
    bende dan brown kitaplarından birinde öğrenmiştim, detaylı yazmıyorum spoiler olur küfür yemeyek gece gece
  • doktor Oz un amerikada bazı kişilerin içtiğini söylemişti
  •  İdrarın mikroplu olmadığını biliyor muydunuz?
  • Biliyordum.
    üre çok olduğu için öyle söyleniyor zaten.
  • tabiğğ kardeş.
  • citi senden bir ricam var forumun dark versiyonunu hazirlasan gece bu saatlerde insanın gözü çok yoruluyor (dark versiyonu varda ben bilmiyorsam ayarlara bir daha bakarim)
  • idrar sterildir.zaten idrar dediğimiz kanın süzülmüş hali.Dolayısı ile kanın steril olmasından idrar da sterildir.Hatta yaraya işeme mantığını düşündüğümüzde bunu doğruluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Citizen

quote:

Orijinalden alıntı: mr.caner

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mr.caner

İkna olmadım önümde içmenizi istiyorum.

Ben deneme amaçlı içmiştim çok önceden. Tümü atık madde olduğundan dolayı böbreği gereksiz yere yormaktan başka bir işe yaramaz.

Kusura bakmayın ama .. neyse deneme amaçlıda olsa nasıl yaptınız anlam veremiyorum.

Tabu olarak gördüğünüz için size öyle geliyor.

Yara aldığınız zaman yaradan kanınızı emmiyor musunuz? Onun da yaklaşık %10'u idrar.

Cidden ha gördüğüm gibi biyerimde çizik,kanama hemen yapışıyorum istemsiz.Bir kere istemli kesip emmiştim.Ama bıçaklarıda yeni bilemiştim be güzel güzel parlıyolardı dayanamadım.

Edit:

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 2 Ağustos 2011; 6:05:11 >
  • İdrarı votkaya katsak egzotik bir tat oluşturabilirmiyiz ?
  • Memelilerin vücudunda protein maddelerinin yakılması sonucu meydana gelen amonyak, karaciğerde karbondioksitle üreye dönüşür. Kana geçen üre, idrarla dışarıya atılır. Kaynak: wiki

Sonuç: Kanımız sidiklen karışık değildir. öyle olsaydı nasıl kırmızı olurdu? sarı ile kırmızının karışımı yani turuncu olması gerekirdi?
  • attığımız idrarın bir o kadar da kanda olmasına kadar inanıyordum. sonra beni kaybettin citizen. iyi denemeydi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Kinross

Kanda idrar bulunmaz.
    Kanın pH değeri 7.4'tür. Yani baz. İdrarın pH değeri de 5-6 arasındadır. Yani asit.
    Ayrıca, idrar üre ve ürik asitten oluşur. Sen koy bakayım bunları kana ne oluyor.
    Yaraya işemek muhabbeti de asitle baz birbirine nötrlediği için çıkmıştır, bazı durumlarda işe yarar.

Şimdi diyorsun kanda idrar yok he?

Pekiii, kanda idrar yoksa, böbrek nerden çekiyor bu idrarı?

böbrek kanı süzüyor.oluşan gereksiz atıklar birleşip idrarı oluşturuyor bu kadar ya tartışmaya ne gerek var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

ulan bunu koymak için aşağıya iniyordum yavaş yavaş
  • Babanın patlonuna nasıl idrar dökülüyor yav
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.